Почетна
Почетна
Почетна
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeinstagramОдбрана Форум-Аndroid app

 

 Македонија во Балканскиот вртлог

Go down 
+18
shady3
Wolf
beowulf
tose
JKD
Mrshajnoski
gladiator_17
Iko
alexmkd
Генерал
assasian
Momak od Gjorce
РИС
Legija91
Smrtnikot
Зоран
Alvar
SIG
22 posters
Отиди на страна : Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 54 ... 100  Next
АвторПорака
SIG

SIG


Број на мислења : 6114

Македонија во Балканскиот вртлог - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија во Балканскиот вртлог   Македонија во Балканскиот вртлог - Page 9 Empty7/11/2013, 18:35

Јас па влечам корени од Крчишта (сега во Албанија), потоа се преселиле во Дебар..ми има кажувано дедо ми покоен за селата околу, претпоставував дека Гари е наше село, пошто нели и креаторот на иконостасот во Св. Јован Бигорски е од Гари. Него сега има луѓе таму, или е празно селото?
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar


Број на мислења : 11046

Македонија во Балканскиот вртлог - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија во Балканскиот вртлог   Македонија во Балканскиот вртлог - Page 9 Empty7/11/2013, 20:23

Жители ми се чини нема, или доколку ги има се неколку.
Луѓето претежно одат таму преку лето или на викенд.

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран


Број на мислења : 3805

Македонија во Балканскиот вртлог - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија во Балканскиот вртлог   Македонија во Балканскиот вртлог - Page 9 Empty7/11/2013, 21:52

Frogfoot напиша:
Јас па влечам корени од Крчишта (сега во Албанија), потоа се преселиле во Дебар..ми има кажувано дедо ми покоен за селата околу, претпоставував дека Гари е наше село, пошто нели и креаторот на иконостасот во Св. Јован Бигорски е од Гари. Него сега има луѓе таму, или е празно селото?
Петре Филипшовски - Гарката.
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран


Број на мислења : 3805

Македонија во Балканскиот вртлог - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија во Балканскиот вртлог   Македонија во Балканскиот вртлог - Page 9 Empty7/11/2013, 21:53

Alvar напиша:
Жители ми се чини нема, или доколку ги има се неколку.
Луѓето претежно одат таму преку лето или на викенд.
По Татко сум од Лазарополе
и задо гордо вејам Мијачко знаме.
Сите села беа дефинитвно наши додека иамше нашш народ што живее таму .
Сега ни останаа браката ( Торбеш е навредлив збор) да ги чуваат традициите во Могорче другото треба да му ставиме крст од 33о метра.
Вратете се на почетокот Go down
РИС




Број на мислења : 2518

Македонија во Балканскиот вртлог - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија во Балканскиот вртлог   Македонија во Балканскиот вртлог - Page 9 Empty8/11/2013, 10:25

Ќе сакаш да ни го постираш Мијачкото знаме ?
Вратете се на почетокот Go down
assasian

assasian


Број на мислења : 304

Македонија во Балканскиот вртлог - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија во Балканскиот вртлог   Македонија во Балканскиот вртлог - Page 9 Empty8/11/2013, 11:49

Alvar напиша:
Ќешки да беше истиот процент и во АРМ... како и во останатиот состав на МВР.
целокупно во Арм не е ист процентот , ако збориме за Волците како врв на Арм нема ниту 0.1111% Шипац ,во Ренџери има и се мешани има турци , роми , шипци ,срби и итн. исто и во ЧЛП
Што збори ГОрдана дека ТИгите не најдобри нема шанси ,Волкот е на врвот ..

______________________
Не прашуваме колку се , туку каде се !!
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG


Број на мислења : 6114

Македонија во Балканскиот вртлог - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија во Балканскиот вртлог   Македонија во Балканскиот вртлог - Page 9 Empty8/11/2013, 12:15

Неможеш да споредуваш, едните се од полиција другите од војска, имаат различна намена, обука, итн. И двете се многу добри, е сега дали се најдобри којзнае.
Вратете се на почетокот Go down
assasian

assasian


Број на мислења : 304

Македонија во Балканскиот вртлог - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија во Балканскиот вртлог   Македонија во Балканскиот вртлог - Page 9 Empty8/11/2013, 17:40

Frogfoot напиша:
Неможеш да споредуваш, едните се од полиција другите од војска, имаат различна намена, обука, итн. И двете се многу добри, е сега дали се најдобри којзнае.
Епа баш тука У Македонија можеш затоа што и Тигрите имаат командоска обука ,т.е. преживување,алпинизам , падобранство и сл. , не се како порано само упади да вежбаат се виде таквите вежби што донесоа у 2001 од "Тигри" станаа мачиња секоја чест на исклучоците капа симнувам .
Кога академскиот граѓанин Урко станал заменик командант на Тигрите и ред други бандити околу него што се сликаат колку се набилдани  се ми стана јасно .
Во САд не можеш SWAT и NAvy Seal  да ги споредиш токму поради тоа што го рече едните се полициска единица и другава воена а тука слободно можеме да ги споредиме  и да заклучиме Волкот е најмоќниот поздрав afro

______________________
Не прашуваме колку се , туку каде се !!
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран


Број на мислења : 3805

Македонија во Балканскиот вртлог - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија во Балканскиот вртлог   Македонија во Балканскиот вртлог - Page 9 Empty8/11/2013, 18:14

assasian напиша:
Frogfoot напиша:
Неможеш да споредуваш, едните се од полиција другите од војска, имаат различна намена, обука, итн. И двете се многу добри, е сега дали се најдобри којзнае.
Епа баш тука У Македонија можеш затоа што и Тигрите имаат командоска обука ,т.е. преживување,алпинизам , падобранство и сл. , не се како порано само упади да вежбаат се виде таквите вежби што донесоа у 2001 од "Тигри" станаа мачиња секоја чест на исклучоците капа симнувам .
Кога академскиот граѓанин Урко станал заменик командант на Тигрите и ред други бандити околу него што се сликаат колку се набилдани  се ми стана јасно .
Во САд не можеш SWAT и NAvy Seal  да ги споредиш токму поради тоа што го рече едните се полициска единица и другава воена а тука слободно можеме да ги споредиме  и да заклучиме Волкот е најмоќниот поздрав afro
Фалиш Волци а цитираш мото на Тигар.

Успут 2 единици си имаат различни намени а лугето си ја вршат работата најдобро што знаат.
Вратете се на почетокот Go down
assasian

assasian


Број на мислења : 304

Македонија во Балканскиот вртлог - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија во Балканскиот вртлог   Македонија во Балканскиот вртлог - Page 9 Empty8/11/2013, 22:20

Зоран напиша:
assasian напиша:
Frogfoot напиша:
Неможеш да споредуваш, едните се од полиција другите од војска, имаат различна намена, обука, итн. И двете се многу добри, е сега дали се најдобри којзнае.
Епа баш тука У Македонија можеш затоа што и Тигрите имаат командоска обука ,т.е. преживување,алпинизам , падобранство и сл. , не се како порано само упади да вежбаат се виде таквите вежби што донесоа у 2001 од "Тигри" станаа мачиња секоја чест на исклучоците капа симнувам .
Кога академскиот граѓанин Урко станал заменик командант на Тигрите и ред други бандити околу него што се сликаат колку се набилдани  се ми стана јасно .
Во САд не можеш SWAT и NAvy Seal  да ги споредиш токму поради тоа што го рече едните се полициска единица и другава воена а тука слободно можеме да ги споредиме  и да заклучиме Волкот е најмоќниот поздрав afro
Фалиш Волци а цитираш мото на Тигар.

Успут 2 единици си имаат различни намени а лугето си ја вршат работата најдобро што знаат.
не не цитирам мото баш зашто е на ТИГАР , туку зашто е добро ,а нема што да фалам ВОЛЦИТе тоа си е така и вистина е, намената на двете е антитероризам ,која единица е подобра ВОЛЦИ секако , не УРко и компанија и типови што тепаат и убиваат деца и разни бандити се во Тигар и преку тоа покажува на кое ниво е единицата психолошки спремна, со чест на исклучоци секако ако не завршат како старо железо како што вика Генералот Стојанче .
која си ја врши работата имало шанса се видело 2001 не дека нешто се лоши ТИгар туку не се толку добри како Волците ајт поззstudy  

______________________
Не прашуваме колку се , туку каде се !!
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Македонија во Балканскиот вртлог - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија во Балканскиот вртлог   Македонија во Балканскиот вртлог - Page 9 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Македонија во Балканскиот вртлог
Вратете се на почетокот 
Страна 9 of 100Отиди на страна : Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 54 ... 100  Next
 Similar topics
-
» Македонија во Балканскиот вртлог
» Македонија во Балканскиот вртлог
» Македонија во Балканскиот вртлог
» Македонија во Балканскиот вртлог
» Македонија во Балканскиот вртлог

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Почетна :: Актуелни воено-политички случувања :: Македонија-
Отиди до: