Почетна
Почетна
Почетна
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeinstagramОдбрана Форум-Аndroid app

 

 Македонија во Балканскиот вртлог

Go down 
+18
shady3
Wolf
beowulf
tose
JKD
Mrshajnoski
gladiator_17
Iko
alexmkd
Генерал
assasian
Momak od Gjorce
РИС
Legija91
Smrtnikot
Зоран
Alvar
SIG
22 posters
Отиди на страна : Previous  1 ... 38 ... 73, 74, 75 ... 87 ... 100  Next
АвторПорака
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce


Број на мислења : 12354

Македонија во Балканскиот вртлог - Page 74 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија во Балканскиот вртлог   Македонија во Балканскиот вртлог - Page 74 Empty29/7/2014, 16:15

И јас сега гледав на Сител вести немало ништо престелки со гранична полиција
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar


Број на мислења : 11046

Македонија во Балканскиот вртлог - Page 74 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија во Балканскиот вртлог   Македонија во Балканскиот вртлог - Page 74 Empty30/7/2014, 12:13

Видео од пукањето.


______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
JKD

JKD


Број на мислења : 3140

Македонија во Балканскиот вртлог - Page 74 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија во Балканскиот вртлог   Македонија во Балканскиот вртлог - Page 74 Empty30/7/2014, 15:59

Alvar напиша:
Видео од пукањето.


Човекот што се гледа како трча,е полицаец или талибанец ?
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar


Број на мислења : 11046

Македонија во Балканскиот вртлог - Page 74 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија во Балканскиот вртлог   Македонија во Балканскиот вртлог - Page 74 Empty30/7/2014, 18:56

Вознимирувачко видео каде лидерот на албански џихадисти сечe глави во Сирија

Лидерот на џихадистите Албанци кои војуваат во Сирија на страната на терористичката ИДИЛ, Лавдерим Мухаџери, ја згрози јавноста со поставените фотографии на социјалната мрежа Фејсбук, на која јасно се гледа како му ја сече главата на младо лице.

На вознемирувачките форографии се гледа и тоа како косовецот ја држи во раце главата на едно младо момче. Џихадистите во последно време наголемо си отвораат профил на социјалните мрежи на кои постираат вознемирувачки фотографии.

Според косовските медиуми освен Мухаџери во масовните убиства на цивили во Сирија за време на Бајрамсикте празници учествувале и други Албанци.

- Лавдерим Мухаџери, доколку ти си Муслиман, тогаш јас не сум тоа, ова на Фејсбук му го порача актерот Џевдет Јашари од Македонија.

Во коментарите може да се прочита и ова: Не може да сватам како некои медиуми го нарекуваат Албанец овој монструм и неговите другари. Тој може да биде се но, Албанец никогаш. Не постои Албанец кој сече детски глави. Никогаш Албанците не убивале во име на религијата. Затоа не може да се наречат овие луѓе Албанци и никогаш тие не може да бидат дел од албанската нација.

Вознемируачкитре фотографии на Мухаџери ги пренесуваат сите албански медиуми од регионов, како и неколку босански медиуми.
http://plusinfo.mk/vest/145718/Voznimiruvachko-video-kade-liderot-na-albanski-gzihadisti-seche-glavi-vo-Sirija

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG


Број на мислења : 6114

Македонија во Балканскиот вртлог - Page 74 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија во Балканскиот вртлог   Македонија во Балканскиот вртлог - Page 74 Empty30/7/2014, 19:10

Само нека гледа светот колку се „угнетувани„ ...
Вратете се на почетокот Go down
JKD

JKD


Број на мислења : 3140

Македонија во Балканскиот вртлог - Page 74 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија во Балканскиот вртлог   Македонија во Балканскиот вртлог - Page 74 Empty30/7/2014, 19:27

Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar


Број на мислења : 11046

Македонија во Балканскиот вртлог - Page 74 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија во Балканскиот вртлог   Македонија во Балканскиот вртлог - Page 74 Empty31/7/2014, 13:29

Го пријавив профилот на шабанов на fb, ми пратија ваква порака:

Facebook Help Team
Thank you for taking the time to report something that you feel may violate our Community Standards. Reports like yours are an important part of making Facebook a safe and welcoming environment. We reviewed the Page you reported for containing graphic violence and found it doesn't violate our Community Standards.
Note: If you have an issue with something on the page, be sure to report the content (ex: a photo), not the entire page. That way, your report will be more accurately reviewed.

Ок, ја пријавив оваа фотка:
https://www.facebook.com/1milionkunderlavdrimmuhaxherit/photos/pb.845304425509261.-2207520000.1406805958./845616998811337/?type=3&theater

Ми пратија ваква порака:

Facebook Help Team
Thank you for taking the time to report something that you feel may violate our Community Standards. Reports like yours are an important part of making Facebook a safe and welcoming environment. We reviewed the photo you reported for containing graphic violence and found it doesn't violate our Community Standards.

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
Гостин




Македонија во Балканскиот вртлог - Page 74 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија во Балканскиот вртлог   Македонија во Балканскиот вртлог - Page 74 Empty31/7/2014, 23:14

Alvar напиша:
Го пријавив профилот на шабанов на fb, ми пратија ваква порака:

Facebook Help Team
Thank you for taking the time to report something that you feel may violate our Community Standards. Reports like yours are an important part of making Facebook a safe and welcoming environment. We reviewed the Page you reported for containing graphic violence and found it doesn't violate our Community Standards.
Note: If you have an issue with something on the page, be sure to report the content (ex: a photo), not the entire page. That way, your report will be more accurately reviewed.

Ок, ја пријавив оваа фотка:
https://www.facebook.com/1milionkunderlavdrimmuhaxherit/photos/pb.845304425509261.-2207520000.1406805958./845616998811337/?type=3&theater

Ми пратија ваква порака:

Facebook Help Team
Thank you for taking the time to report something that you feel may violate our Community Standards. Reports like yours are an important part of making Facebook a safe and welcoming environment. We reviewed the photo you reported for containing graphic violence and found it doesn't violate our Community Standards.

По коментариве на странава од линкот за сликата, не разбирам албански ама многу зборови кои ги знам за пцуење се присутни на секој коментар.
Вратете се на почетокот Go down
Генерал

Генерал


Број на мислења : 2343

Македонија во Балканскиот вртлог - Page 74 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија во Балканскиот вртлог   Македонија во Балканскиот вртлог - Page 74 Empty1/8/2014, 12:38


______________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
JKD

JKD


Број на мислења : 3140

Македонија во Балканскиот вртлог - Page 74 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија во Балканскиот вртлог   Македонија во Балканскиот вртлог - Page 74 Empty1/8/2014, 16:14

Ќе им судат на сопствениците на златарите ?
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Македонија во Балканскиот вртлог - Page 74 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија во Балканскиот вртлог   Македонија во Балканскиот вртлог - Page 74 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Македонија во Балканскиот вртлог
Вратете се на почетокот 
Страна 74 of 100Отиди на страна : Previous  1 ... 38 ... 73, 74, 75 ... 87 ... 100  Next
 Similar topics
-
» Македонија во Балканскиот вртлог
» Македонија во Балканскиот вртлог
» Македонија во Балканскиот вртлог
» Македонија во Балканскиот вртлог
» Македонија во Балканскиот вртлог

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Почетна :: Актуелни воено-политички случувања :: Македонија-
Отиди до: