Почетна
Почетна
Почетна
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeinstagramОдбрана Форум-Аndroid app

 

 Македонија во Балканскиот вртлог

Go down 
+18
shady3
Wolf
beowulf
tose
JKD
Mrshajnoski
gladiator_17
Iko
alexmkd
Генерал
assasian
Momak od Gjorce
РИС
Legija91
Smrtnikot
Зоран
Alvar
SIG
22 posters
Отиди на страна : Previous  1 ... 32 ... 61, 62, 63 ... 81 ... 100  Next
АвторПорака
Генерал

Генерал


Број на мислења : 2343

Македонија во Балканскиот вртлог - Page 62 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија во Балканскиот вртлог   Македонија во Балканскиот вртлог - Page 62 EmptyНед 06 Jул 2014, 16:05

Alvar напиша:
Генерал напиша:
Секогаш има нешто што може да се направи подобро но сепак на момците треба да им се честита, а не да се коментира дека „конечно алфите изеле ќотек“, не можеле да трчаат, овој бил ваков, оној онаков.

Ако ова се однесуваше на мојот пост, ми се чини дека не си го прочитал убаво. Smile 

Alvar напиша:
Барем ОД Алфите изеле малку ќутек ако ништо друго.

Моја грешка. Погрешно ставен акцент од моја страна. ziveli 

______________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar


Број на мислења : 11047

Македонија во Балканскиот вртлог - Page 62 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија во Балканскиот вртлог   Македонија во Балканскиот вртлог - Page 62 EmptyНед 06 Jул 2014, 16:06

Немат проблем.. грешки сме, луѓе се случуваат. Very Happy 

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
JKD

JKD


Број на мислења : 3140

Македонија во Балканскиот вртлог - Page 62 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија во Балканскиот вртлог   Македонија во Балканскиот вртлог - Page 62 EmptyНед 06 Jул 2014, 16:45

Генерал напиша:
Дури сега имав можност да ги прочитам коментарите од последниве денови па генерално ќе одговорам на повеќето. Пред да ја критикувате акцијата на полицијата треба да ги знаете и нејзините тактики и постапки на работа. Од друга страна распрашајте се кај вашите пријатели полицајци кои биле на лице место и послушајте што имаат да ви кажат. Иако можеби се коси со доверливоста морам да ви го кажам ова - СО АКЦИЈАТА НА БИТ-ПАЗАР РАКОВОДЕШЕ АЛБАНЕЦ!!! Албанец кој е поголем Македонец од многумина кои се деклаираат како такви. Прашајте ги сите што се случи кога на моторолата се слушна: Зборува Треска 1**. Мојата команда е извршна!!! Пристапете кон разбивање на толпата СО СИТЕ СРЕДСТВА!!! Човекот беше во првите редови со штит и томфа и од таму раководеше со акцијата, а не од кожна фотеља и климатизирана канцеларија.

Полицијата не е банда да трча и да се тепа по улиците. Имаше еден коментарSadпарафразирам ) Мене вака да ми излезе што ќе му направам. Тоа ти друже затоа што немаш ниту една минута обука и не знаеш како е да си таму. Но не те обвинувам. Како што јас мислам дека секој мајстор-електирчар може да ми го поправи телевизорот така и ти сметаш дека е лесно да се издвоиш од короднот и да го уапсиш тоа лице.

Овојпат полицијата одговори максимално соодветно. Секогаш има нешто што може да се направи подобро но сепак на момците треба да им се честита, а не да се коментира дека „конечно алфите изеле ќотек“, не можеле да трчаат, овој бил ваков, оној онаков.

Пишав дека сфаќам сепак зошто не тргнал и он накај него,и дека сигурно сакал и он истото да го направи,ама наредба е наредба.

БТЊ,дај некој кој е по упатен и кој има време да пише во темата за ЕБР други средства кои би можело да се користат за вакви работи...затоа што како што гледав на клипови,им фрлаат бомби,ќе избегаат 5-10 метри,ќе се вратат пак на исто место...цистерната само добро им напраи,ги миеше од солзавецот...волфовите решетките за џабе им се,кога позади специјалците идат...
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce


Број на мислења : 12354

Македонија во Балканскиот вртлог - Page 62 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија во Балканскиот вртлог   Македонија во Балканскиот вртлог - Page 62 EmptyНед 06 Jул 2014, 17:06

Taктиката е таа и добро е увежбана,волфовите сега за сега се користат за потискување на масата и при повлекување на цистерната за повторно полнење,мада над истата им треба обука и воведување во пракса,се уште ја немаат увежбано...Шок бомбите се опасни,во петокот некој од јочкиве сакајќи да ја шутне со ного,му рокнала и останал без нога...Зборот ми е они сакаат вакви работи и со шарко да ги гаѓаш ке продолжат во својте намери,тоа се све вахабисти.Денеска имало закана дека ке убијат еден полицаец...
Вратете се на почетокот Go down
JKD

JKD


Број на мислења : 3140

Македонија во Балканскиот вртлог - Page 62 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија во Балканскиот вртлог   Македонија во Балканскиот вртлог - Page 62 EmptyНед 06 Jул 2014, 17:28

Јас слушнав,немора да е точно,од човек кој работи во Влада,не знам што бил таму,дека имаат вонредна ситуација ама не се кажувало никаде тоа,поради немириве и поради дојави и закани дека ова се дојдени од страна луѓе(он така кажал)но најверојатно се мисли на вахабисти,џихадисти,радикалисти и слични срања,и дека седат на работа до 12 саат навечер поради опасност или не знам што...

Дали е точно,дали не,не знам.
Вратете се на почетокот Go down
Smrtnikot

Smrtnikot


Број на мислења : 1272

Македонија во Балканскиот вртлог - Page 62 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија во Балканскиот вртлог   Македонија во Балканскиот вртлог - Page 62 EmptyНед 06 Jул 2014, 17:47

Можно е да имаат дојдено некои косовари колку за гужва, меѓутоа дека од блискиот исток ќе дојдат радикални исламисти за некои си протести чисто се сомневам, а не ми изгледа како да се спрема нешто големо. Што се однесува на темата "Средства за заштита на ЈРМ" или како и да беше, имам материјали директно од ЕБР и ќе ги постирам деновиве.

______________________
"Through discipline comes freedom"
Вратете се на почетокот Go down
JKD

JKD


Број на мислења : 3140

Македонија во Балканскиот вртлог - Page 62 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија во Балканскиот вртлог   Македонија во Балканскиот вртлог - Page 62 EmptyНед 06 Jул 2014, 17:57

Smrtnikot напиша:
Можно е да имаат дојдено некои косовари колку за гужва, меѓутоа дека од блискиот исток ќе дојдат радикални исламисти за некои си протести чисто се сомневам, а не ми изгледа како да се спрема нешто големо. Што се однесува на темата "Средства за заштита на ЈРМ" или како и да беше, имам материјали директно од ЕБР и ќе ги постирам деновиве.

Не кажи 2 пати брат...не мора да значи дека дошле САМО за протест...ме сфаќаш...и џандариве се бајаги дигнати деновиве,дали е тоа практика кога има секогаш протести,или нешто друго,не знам.
Вратете се на почетокот Go down
Smrtnikot

Smrtnikot


Број на мислења : 1272

Македонија во Балканскиот вртлог - Page 62 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија во Балканскиот вртлог   Македонија во Балканскиот вртлог - Page 62 EmptyНед 06 Jул 2014, 18:10

Не знам, според мене нема да има ништо по сериозно, барем така мислам според ситуацијата и според сите претходни вакви ситуации кои настанувале на меѓуетнички план.

______________________
"Through discipline comes freedom"
Вратете се на почетокот Go down
assasian

assasian


Број на мислења : 304

Македонија во Балканскиот вртлог - Page 62 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија во Балканскиот вртлог   Македонија во Балканскиот вртлог - Page 62 EmptyНед 06 Jул 2014, 18:49

Колку што чув од човек кој живее во Бутел во петокот посе немирите навечер група шпонци на кеј со шипки усмртиле 30 годишен дечко Македонец од Чаир ,на телевизија не се спомнува за да не се ширело омраза и да немало немири и сл., значи јас го прашав дали е сигурен тоа што збори он рече 1000000%

______________________
Не прашуваме колку се , туку каде се !!
Вратете се на почетокот Go down
shady3




Број на мислења : 113

Македонија во Балканскиот вртлог - Page 62 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија во Балканскиот вртлог   Македонија во Балканскиот вртлог - Page 62 EmptyНед 06 Jул 2014, 21:24

Со овие "јас слушнав вака, јас слушнав онака" информации само им помагате на шпонците. Да се задржиме на јавно познати информации и факти.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Македонија во Балканскиот вртлог - Page 62 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија во Балканскиот вртлог   Македонија во Балканскиот вртлог - Page 62 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Македонија во Балканскиот вртлог
Вратете се на почетокот 
Страна 62 of 100Отиди на страна : Previous  1 ... 32 ... 61, 62, 63 ... 81 ... 100  Next
 Similar topics
-
» Македонија во Балканскиот вртлог
» Македонија во Балканскиот вртлог
» Македонија во Балканскиот вртлог
» Македонија во Балканскиот вртлог
» Македонија во Балканскиот вртлог

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Почетна :: Актуелни воено-политички случувања :: Македонија-
Отиди до: