Почетна
Почетна
Почетна
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeinstagramОдбрана Форум-Аndroid app

 

 Македонија во Балканскиот вртлог

Go down 
+18
shady3
Wolf
beowulf
tose
JKD
Mrshajnoski
gladiator_17
Iko
alexmkd
Генерал
assasian
Momak od Gjorce
РИС
Legija91
Smrtnikot
Зоран
Alvar
SIG
22 posters
Отиди на страна : Previous  1 ... 32 ... 60, 61, 62 ... 80 ... 100  Next
АвторПорака
Alvar

Alvar


Број на мислења : 11046

Македонија во Балканскиот вртлог - Page 61 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија во Балканскиот вртлог   Македонија во Балканскиот вртлог - Page 61 Empty6/7/2014, 15:39


______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Smrtnikot

Smrtnikot


Број на мислења : 1272

Македонија во Балканскиот вртлог - Page 61 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија во Балканскиот вртлог   Македонија во Балканскиот вртлог - Page 61 Empty6/7/2014, 15:44

Чудно е како во Струга немало немири, познавајќи ги анти-Македонските ставови на градоначалникот Села и неговите приврзаници.

______________________
"Through discipline comes freedom"
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce


Број на мислења : 12354

Македонија во Балканскиот вртлог - Page 61 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија во Балканскиот вртлог   Македонија во Балканскиот вртлог - Page 61 Empty6/7/2014, 15:49

Кога го гледам вака подредени на ум ми доаѓа само...

Македонија во Балканскиот вртлог - Page 61 Attachment
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar


Број на мислења : 11046

Македонија во Балканскиот вртлог - Page 61 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија во Балканскиот вртлог   Македонија во Балканскиот вртлог - Page 61 Empty6/7/2014, 15:52

Мене па ова некако кејф ми праи.


______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Smrtnikot

Smrtnikot


Број на мислења : 1272

Македонија во Балканскиот вртлог - Page 61 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија во Балканскиот вртлог   Македонија во Балканскиот вртлог - Page 61 Empty6/7/2014, 17:18

Ебати професионалноста, полициски службеници јавно јадат шамари од некои си демонстранти таму што протестираат во одбрана на монструозни убијци. Кај живееме бе у...

http://puls24.mk/makedonija/vesti/video-policijata-se-vozdrza-od-reakcija-bese-napadnata-od-demonstrantite-vo-tetovo/Next?id=1


______________________
"Through discipline comes freedom"
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar


Број на мислења : 11046

Македонија во Балканскиот вртлог - Page 61 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија во Балканскиот вртлог   Македонија во Балканскиот вртлог - Page 61 Empty6/7/2014, 17:23

Во Република Античка Македонија.

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
JKD

JKD


Број на мислења : 3140

Македонија во Балканскиот вртлог - Page 61 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија во Балканскиот вртлог   Македонија во Балканскиот вртлог - Page 61 Empty6/7/2014, 17:25

Smrtnikot напиша:
Ебати професионалноста, полициски службеници јавно јадат шамари од некои си демонстранти таму што протестираат во одбрана на монструозни убијци. Кај живееме бе у...

http://puls24.mk/makedonija/vesti/video-policijata-se-vozdrza-od-reakcija-bese-napadnata-od-demonstrantite-vo-tetovo/Next?id=1


Џандариве ако беа 30 души,добро ќе беше.На тоа додај дека се обични џандари,не гледам ни припадници на ПЕП,камоли ЕБР,додај на тоа 300-400 ако не и повеќе шиптари кои се осеќаат како да е нивна таа територија,ради нашата политика која во Тетово,Куманово ја има само униформирана полиција,и ниту една друга посебна или специјална единица,добро е и ова што го издржаа,јас мислев ќе го пробијат цел кордон шиптариве.

БТЊ,нови пендреци имаат или така ми се гледа ? ја нема онаа втора рачка на палката како што можев да приметам...а и не знам колку е практично со такви пендреци да се мава,со 2 рачки...ние на тренинг вежбаме со ескрими,кои што се слични на пендреци,и колку лесно можеш да тепаш само со една рачка,некако не логична ми е таа втората...ваљда за буткање им е таа,ама што ќе буткаш бре,тепај само Laughing 
Вратете се на почетокот Go down
Генерал

Генерал


Број на мислења : 2343

Македонија во Балканскиот вртлог - Page 61 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија во Балканскиот вртлог   Македонија во Балканскиот вртлог - Page 61 Empty6/7/2014, 17:52

Дури сега имав можност да ги прочитам коментарите од последниве денови па генерално ќе одговорам на повеќето. Пред да ја критикувате акцијата на полицијата треба да ги знаете и нејзините тактики и постапки на работа. Од друга страна распрашајте се кај вашите пријатели полицајци кои биле на лице место и послушајте што имаат да ви кажат. Иако можеби се коси со доверливоста морам да ви го кажам ова - СО АКЦИЈАТА НА БИТ-ПАЗАР РАКОВОДЕШЕ АЛБАНЕЦ!!! Албанец кој е поголем Македонец од многумина кои се деклаираат како такви. Прашајте ги сите што се случи кога на моторолата се слушна: Зборува Треска 1**. Мојата команда е извршна!!! Пристапете кон разбивање на толпата СО СИТЕ СРЕДСТВА!!! Човекот беше во првите редови со штит и томфа и од таму раководеше со акцијата, а не од кожна фотеља и климатизирана канцеларија.

Полицијата не е банда да трча и да се тепа по улиците. Имаше еден коментарSadпарафразирам ) Мене вака да ми излезе што ќе му направам. Тоа ти друже затоа што немаш ниту една минута обука и не знаеш како е да си таму. Но не те обвинувам. Како што јас мислам дека секој мајстор-електирчар може да ми го поправи телевизорот така и ти сметаш дека е лесно да се издвоиш од короднот и да го уапсиш тоа лице.

Овојпат полицијата одговори максимално соодветно. Секогаш има нешто што може да се направи подобро но сепак на момците треба да им се честита, а не да се коментира дека „конечно алфите изеле ќотек“, не можеле да трчаат, овој бил ваков, оној онаков.

______________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
Генерал

Генерал


Број на мислења : 2343

Македонија во Балканскиот вртлог - Page 61 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија во Балканскиот вртлог   Македонија во Балканскиот вртлог - Page 61 Empty6/7/2014, 17:54

JKD напиша:
Smrtnikot напиша:
Ебати професионалноста, полициски службеници јавно јадат шамари од некои си демонстранти таму што протестираат во одбрана на монструозни убијци. Кај живееме бе у...

http://puls24.mk/makedonija/vesti/video-policijata-se-vozdrza-od-reakcija-bese-napadnata-od-demonstrantite-vo-tetovo/Next?id=1


Џандариве ако беа 30 души,добро ќе беше.На тоа додај дека се обични џандари,не гледам ни припадници на ПЕП,камоли ЕБР,додај на тоа 300-400 ако не и повеќе шиптари кои се осеќаат како да е нивна таа територија,ради нашата политика која во Тетово,Куманово ја има само униформирана полиција,и ниту една друга посебна или специјална единица,добро е и ова што го издржаа,јас мислев ќе го пробијат цел кордон шиптариве.

БТЊ,нови пендреци имаат или така ми се гледа ? ја нема онаа втора рачка на палката како што можев да приметам...а и не знам колку е практично со такви пендреци да се мава,со 2 рачки...ние на тренинг вежбаме со ескрими,кои што се слични на пендреци,и колку лесно можеш да тепаш само со една рачка,некако не логична ми е таа втората...ваљда за буткање им е таа,ама што ќе буткаш бре,тепај само Laughing 

Тие пендреци со две рачки се викаат тонфи. И се далеку подобри за ситуации како оваа.

И ако забележавте момците кои ја решија ситуацијата се ПЕП. Со кратко дејство завршија добра работа.

______________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar


Број на мислења : 11046

Македонија во Балканскиот вртлог - Page 61 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија во Балканскиот вртлог   Македонија во Балканскиот вртлог - Page 61 Empty6/7/2014, 18:01

Генерал напиша:
Секогаш има нешто што може да се направи подобро но сепак на момците треба да им се честита, а не да се коментира дека „конечно алфите изеле ќотек“, не можеле да трчаат, овој бил ваков, оној онаков.

Ако ова се однесуваше на мојот пост, ми се чини дека не си го прочитал убаво. Smile 

Alvar напиша:
Барем ОД Алфите изеле малку ќутек ако ништо друго.

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Македонија во Балканскиот вртлог - Page 61 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија во Балканскиот вртлог   Македонија во Балканскиот вртлог - Page 61 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Македонија во Балканскиот вртлог
Вратете се на почетокот 
Страна 61 of 100Отиди на страна : Previous  1 ... 32 ... 60, 61, 62 ... 80 ... 100  Next
 Similar topics
-
» Македонија во Балканскиот вртлог
» Македонија во Балканскиот вртлог
» Македонија во Балканскиот вртлог
» Македонија во Балканскиот вртлог
» Македонија во Балканскиот вртлог

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Почетна :: Актуелни воено-политички случувања :: Македонија-
Отиди до: