Obitelji 23 poginulih pripadnika od 25 "Team Six" koji je likvidirao Osamu Bin Ladena od Kongresa traži istinu o okolnostima njihove pogibijeDanas, dvije godine nakon ubojstva Osame Bin Ladena, od 25 pripadnika specijalne postrojbe Navy Sealsa u jednoj nesreći za drugom život ih je izgubilo 23, a živa su još samo dvojica.
Obitelji poginulih komandosa koji su ubijeni u obaranju helikoptera američke vojske u istočnom Afganistanu u ljeto 2011. optužuju Washington za atentat i prikrivanje istine. U članku od 9. svibnja 2013. Washington Times piše "kako obitelji žrtava smatraju da je za obaranje helikoptera Chinook i pogibiju 38 članova posade u kojoj je bilo 17 pripadnika famoznog 'Team Six' (specijalnog odreda Navy Sealsa koji je sudjelovao u likvidaciji Osame Bin Ladena u Pakistanu 2. svibnja 2011.), odgovorna Bijela kuća".
Još šest pripadnika "Team Six" je poginulo krajem ožujka ove godine i to "tijekom rutinske vježbe u vojnoj bazi Pinal Airpark u Arizoni", prenosi CNN.
Prema izjavama rodbine poginulih komandosa, koji su se kako bi saznali pravu istinu odlučili obratiti američkom Kongresu, Obamina administracija i ostali dužnosnici Bijele kuće su, nakon što se saznalo da je 'Team Six' odgovoran za likvidaciju Osame Bin Ladena, njihove bližnje pretvorili u "pokretnu metu". Kao što znamo, iako ne postoji nikakav dokaz koji bi navodnog utemeljitelja Al Qaede povezivao s napadom na WTC 11. rujna 2011. što je bilo opravdanje za agresiju na Afganistan, kao ni povezanost sa Saddamom Husseinom i (nepostojećim) oružjem za masovno uništenje, State Department je još od vremena Georga W. Busha svakodnevno, kao mantru ponavljao "kako Bin Laden mora platiti životom za svoja zlodjela".
No, vratimo se na izjave obitelji poginulih. Kako prenosi PressTV, talibanski borci su na vrijeme dobili detaljne informacije koje su im bile potrebne za obaranje helikoptera u kojem su bili pripadnici "Team Six" Navy Sealsa, što potvrđuju izvori bliski američkim trupama u Afganistanu.
Afganistanski radikalni islamisti su unaprijed znali točnu lokaciju na kojoj će helikopter aterirati, što je američku posadu u njemu pretvorilo u metu koju je nemoguće promašiti.
'Talibani su u najpovoljnijem trenutku bili pozicionirani na tornju objekta koji se nalazio na idealnom mjestu za napad na MH-47 i to u trenutku kada je bio najranjiviji', izjavio je Doug Hamburger, otac narednika Patricka Hamburgera, koji je poginuo u napadu na Chinook.
'Ubijeni vojnici su na mjesto na koje su trebali aterirati bili transportirani u starom helikopteru iz vremena vijetnamskog rata, umjesto s helikopterom kojeg obično koriste specijalne postrojbe i koji imaju neprobojne dijelove, kao i sustave za obranu od raketnih napada', dodaje PressTV.
Obitelji ubijenih žele znati zbog čega je u posljednji trenutak, nekoliko minuta prije polijetanja, zamjenjeno sedam pripadnika specijalne postrojbe koja je helikopterom CH-47 trebala biti prebačena na dogovoreno mjesto.
Washington Times podsjeća kako su se Obamina administracija i središnje vojno zapovjedništvo u SAD-u našli na udaru teških optužbi 'jer nisu bili u stanju provesti profesionalnu i kompletnu istragu o tom incidentu'. Obitelji su se na kraju odlučile obratiti Kongresu, jer drže da se radi o 'zataškavanju cijelog slučaja'.
'Nije se provela detaljna istraga i sramota je da roditelji moraju biti ti koji će od Kongresa tražiti da se objelodani istina', dodaje Doug Hamburger.
'Eliminacija pripadnika specijalnih postrojbi američke vojske u padu helikoptera Chinook u istočnom Afganistanu dogodila se u trenutku kada se zbog brojnih nejasnoća ozbiljno počelo sumnjati u službenu verziju Washingtona o načinu na koji je ubijen Osama Bin Laden', napisao je Finian Cunningham iz Global Researcha prije skoro dvije godine.
Nezaboravan je bio medijski spektakl Bijele kuće koji je prikazao cijeli vojni i politički vrh Sjedinjenih Država kako izravno prati likvidaciju Bin Ladena, te kada su se vidjeli svi osim monitora kojega su gledali, ostat će upamćen i po nimalo pristojnom izljevu oduševljenja državne tajnice Hillary Clinton prilikom hladne egzekucije 'državnog neprijatelja broj 1' u Abbottabadu, u Pakistanu, zaboravljajući na trenutak da predstavljaju 'najdemokratskiju državu na svijetu'. Mediji su tada uskladili svoj stav i svi su tvrdili 'kako predsjednik Sjedinjenih Država nikada sebi ne bi dozvolio da besramno laže cijelom svijetu i to još pred toliko svjedoka'.
Paul Craig Roberts, bivši savjetnik Ronalda Reagana za gospodarska pitanja, izjavio je 'kako su pakistanci upozorili američku vojsku da bi akcija mogla loše završiti'. Nisu pogriješili. Naime, jedan od tri helikoptera koji su sudjelovali u napadu na kompleks u kojem je boravio Bin Laden je eksplodirao prilikom spuštanja. Međutim, Roberts tvrdi 'kako se ostala dva helikoptera nikada nisu ni prizemljila i kako tvrde svjedoci, odletjeli su s mjesta odmah nakon eksplozije'. Prilično nejasne okolnosti napada koje upućuju na razmišljanje što se odista dogodilo u Abbottabadu.
U kratkom vremenskom razdoblju, za samo tri mjeseca, dolazi do incidenta s helikopterom Chinook u istočnom Afganistanu, a potom nakon nepune dvije godine do pogibije ostatka tima prilikom rutinske padobranske vježbe u Arizoni. Ključne osobe koje su u prvom licu sudjelovale u operaciji nisu više u stanju komentirati bilo što. Slučaj je završen.
Da li su Navy Seals odista eliminirani kako se ne bi saznala prava istina o kontroverznoj operaciji u Pakistanu ili je stvarno riječ o slučaju, teško je reći? Ukoliko bi se bavili teorijom zavjere mogao bi se napisati cijeli roman o cijelom slučaju, no naglasak treba dati na ono što je nesporno.
Samo tri mjeseca nakon akcije život gubi 17 pripadnika od 25, koliko ih je bilo u 'Teamu Six' Navy Sealsa. Danas, nakon dvije godine u incidentima koji su uslijedili, broj mrtvih se popeo na 23 i to budi sumnje kod obitelji i rodbine poginulih. Biti će zanimljivo vidjeti što će poduzeti Kongres po tom pitanju. Poznato je da republikanci i demokrati kroz rad istražnih povjerenstava pokušavaju ocrniti jedni druge i to bi mogao biti dobar razlog da se nešto i sazna o sumnjivim smrtima koje u Americi već zovu 'prokletstvo Bin Ladena'.
Možda bi mladima u SAD-u ipak bilo pametnije poslušati talijanskog novinara Giulietta Chiesu, koji je nedugo nakon incidenta u Afganistanu napisao:
"Jedina pouka kojeg možemo izvući iz cijele ove priče jest da mladim i nezaposlenim Amerikancima poručimo: nikada nemojte ići u specijalne postrojbe koje sudjeluju u tajnim operacijama. Istina, u tajnim se operacijama zarađuje mnogo novca, ali što su operacije 'tajnije', to je veća mogućnost da će vaš novac moći trošiti samo vaši nasljednici."
http://www.advance.hr/vijesti/obitelji-23-poginulih-pripadnika-od-25-team-six-koji-je-likvidirao-osamu-bin-ladena-od-kongresa-trazi-istinu-o-okolnostima-njihove-pogibije/Не ви е малце соомнително?