ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Снајперско вооружување и снајперизам

Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 53 ... 100  Next
АвторПорака
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9004

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам - Page 6 Empty25/3/2012, 18:31

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 6 PfkoR

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 6 AlNXE
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3770

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам - Page 6 Empty25/3/2012, 19:51

Ако сме тенки во некој сегмент тогаш на оваа тема сме заникаде!
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9004

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам - Page 6 Empty25/3/2012, 19:55

Нај-ефективниот сегмент од "пешадискиов" род неоправдано се забаталува кај нас.
Некои други земји изградија цела наука околу истово. И нормално... прават ршум по боиштава.

BTW, типов горе е designated marksman... не е снајперист. Мада... блиску. Wink
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3770

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам - Page 6 Empty25/3/2012, 19:57

Еден снајперски пар може да забетонира батаљон во борба, ништо не научивме од 2001 кога не шиеа во тој сегмент со нивните СиГ-3000 и 69 ките .
Вратете се на почетокот Go down
Генерал

Генерал

Број на мислења : 2340

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам - Page 6 Empty25/3/2012, 21:31

Освен во пСО не знам дали на друго место може да се сретнеме со снајперска обука. Зборувам за АРМ.

______________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3770

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам - Page 6 Empty25/3/2012, 21:44

Генерал напиша:
Освен во пСО не знам дали на друго место може да се сретнеме со снајперска обука. Зборувам за АРМ.

За тоа и вака пропагираме по форуми.
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам - Page 6 Empty26/3/2012, 00:33

Има и во ЕСЗ Razz
Вратете се на почетокот Go down
Генерал

Генерал

Број на мислења : 2340

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам - Page 6 Empty26/3/2012, 14:47

Frogfoot напиша:
Има и во ЕСЗ Razz

Вториот дел намерно го пишав заради ваков коментар. Тоа е делот каде нагласив дека зборувам за АРМ. lol!

______________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9004

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам - Page 6 Empty27/3/2012, 01:21

Новата понуда на Remington. Фаќа око? Wink

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 6 BtYV2
Вратете се на почетокот Go down
Генерал

Генерал

Број на мислења : 2340

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам - Page 6 Empty27/3/2012, 12:30

Мене ми ги фаќа око, ама сепак се држам до AIAW Twisted Evil

______________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Снајперско вооружување и снајперизам - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам - Page 6 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Снајперско вооружување и снајперизам
Вратете се на почетокот 
Страна 6 of 100Отиди на страна : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 53 ... 100  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: