ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Снајперско вооружување и снајперизам

Go down 
Отиди на страна : 1, 2, 3 ... 50 ... 100  Next
АвторПорака
AlexGreat

AlexGreat

Број на мислења : 277

Снајперско вооружување и снајперизам Empty
ПишувањеПредмет: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам Empty19/10/2011, 22:03

Да напишеме нешто околу снајперите, слики, дискусија... повелете Smile

______________________
Born to be Macedon!
Вратете се на почетокот Go down
Makedon

Makedon

Број на мислења : 158

Снајперско вооружување и снајперизам Empty
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам Empty14/12/2011, 00:52

Мене лично ако ме прашувате Steyr SSG O8, права лепотица Very Happy

Снајперско вооружување и снајперизам Steyr_ssg_08-tfb

Ма да нашиве спец. единици (армиски) не се по австријкиве, мислам дека на проба имаа земано Sako TRG фински и америчките М21.
Исправете ме ако грешам
Вратете се на почетокот Go down
Profesionalec

Profesionalec

Број на мислења : 149

Снајперско вооружување и снајперизам Empty
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам Empty14/12/2011, 13:46

Уф каква лепотица е оваа! Twisted Evil

______________________
Don't underestimate your enemy!
Вратете се на почетокот Go down
Волчко

Волчко

Број на мислења : 88

Снајперско вооружување и снајперизам Empty
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам Empty17/12/2011, 00:20

Повеќе ми се свиѓаат америчките пушки од тип м21 што порано користеле маринците како што знам сега користат понови модели.

______________________
Success is how high you bounce when you hit bottom.
Вратете се на почетокот Go down
Profesionalec

Profesionalec

Број на мислења : 149

Снајперско вооружување и снајперизам Empty
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам Empty17/12/2011, 22:18

Волчко М-21 е застарен концепт иако е сеуште во служба и може да се види некој војник низ Ирак и Авганистан како го користи.

М-110 е нешто ново и навистина моќно од полуавтоматските снајпери. ziveli

______________________
Don't underestimate your enemy!
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10545

Снајперско вооружување и снајперизам Empty
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам Empty17/12/2011, 23:29

Ако мене некој ме праша AWSM 338 Lapua Magnum...

Снајперско вооружување и снајперизам 88456568
Вратете се на почетокот Go down
AlexGreat

AlexGreat

Број на мислења : 277

Снајперско вооружување и снајперизам Empty
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам Empty18/12/2011, 00:27

Ех и ти незнаеш што сакаш... Laughing

Вакви имаме во МВР .. 10 ми се чини, а 1 исчезнала под окриљем Харија Костова наводно Evil or Very Mad

______________________
Born to be Macedon!
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10545

Снајперско вооружување и снајперизам Empty
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам Empty18/12/2011, 00:33

AlexGreat напиша:
Ех и ти незнаеш што сакаш... Laughing

Вакви имаме во МВР .. 10 ми се чини, а 1 исчезнала под окриљем Харија Костова наводно Evil or Very Mad

10 сигурен си,ја како што можам да го разберам тигарт кој кажуваше за оваа пушка кажа дека е единствена на балканот...на она видеото Macedonian Snipers- 3rd best in the world... https://www.youtube.com/watch?v=Tmb1M2plSvg
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Снајперско вооружување и снајперизам Empty
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам Empty18/12/2011, 00:43

Единствена на Балканот..немора да значи дека ја имаме само 1, можда само ние од екс-ју ја имаме, иако не ми се верува..

П.С Не те разбирам, 10 имаме или не?
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10545

Снајперско вооружување и снајперизам Empty
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам Empty18/12/2011, 00:49

Frogfoot напиша:
Единствена на Балканот..немора да значи дека ја имаме само 1, можда само ние од екс-ју ја имаме, иако не ми се верува..

П.С Не те разбирам, 10 имаме или не?

Значни дека тогаш нема да биде единствена на Балканот ако е 1,а ако се 10 тогаш ке биде една од 10 во Македонија... Smile
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Снајперско вооружување и снајперизам Empty
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Снајперско вооружување и снајперизам
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 100Отиди на страна : 1, 2, 3 ... 50 ... 100  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: