ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Транспортни хеликоптери

Go down 
АвторПорака
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Транспортни хеликоптери Empty
ПишувањеПредмет: Транспортни хеликоптери   Транспортни хеликоптери Empty5/10/2016, 13:21

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Транспортни хеликоптери Empty
ПишувањеПредмет: Re: Транспортни хеликоптери   Транспортни хеликоптери Empty12/11/2016, 14:21

Пошто се у криза...

Greece receives first CH-47 Chinook heavy lift helicopters
http://defence-blog.com/news/greece-receives-first-ch-47-chinook-heavy-lift-helicopters.html

Транспортни хеликоптери Unnamed-5
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9006

Транспортни хеликоптери Empty
ПишувањеПредмет: Re: Транспортни хеликоптери   Транспортни хеликоптери Empty25/9/2017, 14:46
H145M купи и Србија.

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Транспортни хеликоптери Empty
ПишувањеПредмет: Re: Транспортни хеликоптери   Транспортни хеликоптери Empty17/12/2019, 12:45

U.S. Air Force new MH-139 helicopter to be formally named at Duke Field
https://defence-blog.com/news/u-s-air-force-new-mh-139-helicopter-to-be-formally-named-at-duke-field.html

Транспортни хеликоптери 3EDJah7
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Транспортни хеликоптери Empty
ПишувањеПредмет: Re: Транспортни хеликоптери   Транспортни хеликоптери Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Транспортни хеликоптери
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Воздухопловство и ПВО :: Хеликоптери-
Отиди до: