Почетна
Почетна
Почетна
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeinstagramОдбрана Форум-Аndroid app

 

 Пиштоли и револвери

Go down 
+15
MISFIT
Alvar
Goust
Reigns
Korcula
Генерал
Zajcef
Macedonian Knight
ESN
Momak od Gjorce
SIG
Legija91
beowulf
Зоран
JKD
19 posters
Отиди на страна : Previous  1 ... 22 ... 40, 41, 42 ... 48 ... 55  Next
АвторПорака
ESN

ESN


Број на мислења : 1573

Пиштоли и револвери - Page 41 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 41 Empty6/7/2021, 22:53

Од пиштоли уште со каков немам пукано,мислам за оние познатите марки. Со пиштол имам испукано 5000 куршуми дефинитивно,е сега тие 5000 куршуми сметајте дека се во Камник и Зип. Па видете колку пари имам дадено хахаха. Него зборот ми беше,од искуство зборам дека all around(се вземено во обзир) за мене е најдобар Глокот. Без никаква конкуренција. На прво место Глок па десет празни места па после ЧЗ75 ТС,ЧЗ Shadow 2. Иако овие двата на ЧЗ се пиштоли наменети за такмичење во прецизно стрелање.

______________________
СЕКОГАШ И СЕКАДЕ ПРВИ
Вратете се на почетокот Go down
Macedonian Knight

Macedonian Knight


Број на мислења : 318

Пиштоли и револвери - Page 41 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 41 Empty6/7/2021, 23:26

Види се тоа ти е кој како ти лежи и како ти се допаѓа, СП2022 ми е на прво, второ Глок ми е, ЧЗ понатака.
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce


Број на мислења : 12354

Пиштоли и револвери - Page 41 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 41 Empty7/7/2021, 00:03

На крајот од денот се се сведува на тоа колку ти е длабок џебот и со каква намена ке го користиш орушјето

Ако се занимаваш со стрелаштво и се такмичиш нормално е да идеш на солено решение,ако орушјето го купуваш за лична заштита(колку и да тоа е кај нас со закон е строго регулирано) или пак еднаш на два месеци да идеш да го испушаш во стрелана (дур ти помине меракот после и поретко),мислам дека и некој пиштол за службена употреба е доволен

Али пак ке повторам се е до џебот,живееме во држава каде стрелаштвото е скап спорт,или ти платите ни се мизерни,барем на повеќето
Вратете се на почетокот Go down
Macedonian Knight

Macedonian Knight


Број на мислења : 318

Пиштоли и револвери - Page 41 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 41 Empty7/7/2021, 15:41

Искрено од мерак сакам да земам, на стрелање одам секој месец барем еднаш, најмногу заради тоа ми е, башка имам фрлено мерак на пиштолот, нормално имам и кеш за него.
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar


Број на мислења : 10947

Пиштоли и револвери - Page 41 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 41 Empty17/7/2021, 16:31

Пиштоли и револвери - Page 41 9rIg7kp

Има Walther-и по дуќаниве кај нас? Имате пукано со некој нивен модел?

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Macedonian Knight

Macedonian Knight


Број на мислења : 318

Пиштоли и револвери - Page 41 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 41 Empty17/7/2021, 18:30

Мислам дека имаш во Микеи ама да не те лажам, немам пукано за жал.
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar


Број на мислења : 10947

Пиштоли и револвери - Page 41 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 41 Empty29/7/2021, 16:33

Пиштоли и револвери - Page 41 BNucQeJ

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar


Број на мислења : 10947

Пиштоли и револвери - Page 41 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 41 Empty23/8/2021, 23:35

Пиштоли и револвери - Page 41 HQ5310p
Пиштоли и револвери - Page 41 0VGHHvk

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar


Број на мислења : 10947

Пиштоли и револвери - Page 41 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 41 Empty26/8/2021, 15:11


______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar


Број на мислења : 10947

Пиштоли и револвери - Page 41 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 41 Empty11/9/2021, 15:01

Пиштоли и револвери - Page 41 YTBGcBR

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Пиштоли и револвери - Page 41 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 41 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Пиштоли и револвери
Вратете се на почетокот 
Страна 41 of 55Отиди на страна : Previous  1 ... 22 ... 40, 41, 42 ... 48 ... 55  Next
 Similar topics
-
» Пиштоли и револвери

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Почетна :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: