ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Носачи на воздухоплови

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3  Next
АвторПорака
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Носачи на воздухоплови - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Носачи на воздухоплови   Носачи на воздухоплови - Page 2 Empty13/5/2016, 23:46

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Носачи на воздухоплови - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Носачи на воздухоплови   Носачи на воздухоплови - Page 2 Empty19/5/2016, 20:46

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Носачи на воздухоплови - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Носачи на воздухоплови   Носачи на воздухоплови - Page 2 Empty23/6/2016, 23:24

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Носачи на воздухоплови - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Носачи на воздухоплови   Носачи на воздухоплови - Page 2 Empty17/8/2016, 19:26

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Носачи на воздухоплови - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Носачи на воздухоплови   Носачи на воздухоплови - Page 2 Empty5/1/2017, 23:23

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Носачи на воздухоплови - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Носачи на воздухоплови   Носачи на воздухоплови - Page 2 Empty7/4/2017, 12:59

China’s first domestically built aircraft carrier nears launch
http://defence-blog.com/news/chinas-first-domestically-built-aircraft-carrier-nears-launch.html

Носачи на воздухоплови - Page 2 2eebf31e-cce2-11e6-96db-a1eec4097f76_1280x720
Вратете се на почетокот Go down
Legija91

Legija91

Број на мислења : 1332

Носачи на воздухоплови - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Носачи на воздухоплови   Носачи на воздухоплови - Page 2 Empty7/4/2017, 15:18

И новиот ќе биде како претходниот што го имаат мислам со истите спецификации пошто на лик вака е ист ?

______________________
If you're going throw hell, keep going.
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Носачи на воздухоплови - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Носачи на воздухоплови   Носачи на воздухоплови - Page 2 Empty10/4/2017, 20:34

Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9006

Носачи на воздухоплови - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Носачи на воздухоплови   Носачи на воздухоплови - Page 2 Empty24/4/2017, 11:41

Носачи на воздухоплови - Page 2 AaLecIm
Носачи на воздухоплови - Page 2 ATk0ZEt
Носачи на воздухоплови - Page 2 Xbt5Ljd
Носачи на воздухоплови - Page 2 309mjPR
Носачи на воздухоплови - Page 2 OGG6uYI
Носачи на воздухоплови - Page 2 8mVPI1R
Носачи на воздухоплови - Page 2 L3F2Uw5
Носачи на воздухоплови - Page 2 IUsDaUD


337 метра должина, 76 метри висина, отприлика толку и широк, 25 нивоа, 100,000 тони истиснина, х2 А1Б нуклеарни реактори, 4660 посада, над 75 воздухоплови, 17,5 милијарди долари сосе R&D. affraid

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
BoyfromKavadarciБрој на мислења : 78

Носачи на воздухоплови - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: ..   Носачи на воздухоплови - Page 2 Empty25/4/2017, 00:53

Хеликоптериве ми се многу јаки нема што Smile) Иначе бродов е ЛУДНИЦА !!!
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Носачи на воздухоплови - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Носачи на воздухоплови   Носачи на воздухоплови - Page 2 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Носачи на воздухоплови
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 3Отиди на страна : Previous  1, 2, 3  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Морнарицa :: Бродови-
Отиди до: