ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share | 
 

 Кинески системи за ПВО борба

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5
АвторПорака
РИСБрој на мислења : 895

ПишувањеПредмет: Re: Кинески системи за ПВО борба   20/1/2017, 21:35

Мислам дека малку повеќе претеруваат со копии на се и сешто ова погоре ми личи на Јужнокорејски БИ-ХО 30ММ и ПЕГАЗ
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10306

ПишувањеПредмет: Re: Кинески системи за ПВО борба   7/3/2017, 13:28

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10306

ПишувањеПредмет: Re: Кинески системи за ПВО борба   18/1/2018, 14:38

New Chinese-built MANPADS has entered service with Turkmenistan Army
http://defence-blog.com/army/new-chinese-built-manpads-has-entered-service-with-turkmenistan-army.html

Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 895

ПишувањеПредмет: Re: Кинески системи за ПВО борба   6/11/2018, 13:33

Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Кинески системи за ПВО борба   

Вратете се на почетокот Go down
 
Кинески системи за ПВО борба
Вратете се на почетокот 
Страна 5 of 5Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Воздухопловство и ПВО :: ПВО системи-
Отиди до: