ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share | 
 

 Кинески системи за ПВО борба

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
АвторПорака
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10306

ПишувањеПредмет: Re: Кинески системи за ПВО борба   2/2/2015, 21:45

HQ-6

Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 895

ПишувањеПредмет: Re: Кинески системи за ПВО борба   2/2/2015, 22:14

Момак може да ископаш ТТ карактеристики и колку чини една батерија ?
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10306

ПишувањеПредмет: Re: Кинески системи за ПВО борба   2/2/2015, 23:32

Моја грешка,не е HQ-6 туку ова е поновиот LY-60...А мислам дека цената им беше 14 милиони долари по комад...
http://www.ausairpower.net/APA-PLA-Div-ADS.html

Основни ТТ карактеристики:

Борбен комплет - 4 ракети
Максимален домет: 20 км
Минимален домет: 1,3 км
Максимална висина: 5 км
Минимална висина: 15 м
Тежина на боева глава: 35 кг

Една батерија LY-60/HQ-64

LY-60 Aquisition Radar - 1
LY-60 CW Illuminator - 3
LY-60 TEL 4 Round - 6
Power Supply Primary - 1
Power Supply Backup - 1
Missile Test - 1 -
Electronics / Engineering - 1
Mechanical / Engineering - 1
Spare Components - 1
Missile Transporter/Transloader
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10306

ПишувањеПредмет: Re: Кинески системи за ПВО борба   16/6/2015, 18:08

Myanmar Receive First Batch SAM missiles HQ-12 / KS-1A
http://defence-blog.com/?p=6104
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10306

ПишувањеПредмет: Re: Кинески системи за ПВО борба   7/12/2015, 19:11

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10306

ПишувањеПредмет: Re: Кинески системи за ПВО борба   20/1/2016, 17:12

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10306

ПишувањеПредмет: Re: Кинески системи за ПВО борба   25/1/2016, 15:39

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10306

ПишувањеПредмет: Re: Кинески системи за ПВО борба   6/7/2016, 16:03

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10306

ПишувањеПредмет: Re: Кинески системи за ПВО борба   4/1/2017, 20:32

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10306

ПишувањеПредмет: Re: Кинески системи за ПВО борба   20/1/2017, 15:50

Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Кинески системи за ПВО борба   

Вратете се на почетокот Go down
 
Кинески системи за ПВО борба
Вратете се на почетокот 
Страна 4 of 5Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Воздухопловство и ПВО :: ПВО системи-
Отиди до: