Почетна
Почетна
Почетна
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeinstagramОдбрана Форум-Аndroid app

 

 Клубот за специјална обука “Регрут“

Go down 
+14
BABUN
Macedonian Knight
Subzero
tose
Зоран
beowulf
shady3
Kire1993
Stamenov
Alvar
IgorM
Генерал
SIG
Momak od Gjorce
18 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Next
АвторПорака
SIG

SIG


Број на мислења : 6108

Клубот за специјална обука “Регрут“  - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Клубот за специјална обука “Регрут“    Клубот за специјална обука “Регрут“  - Page 12 Empty19/9/2013, 22:24

Шеди, пукавте со Глок?
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран


Број на мислења : 3805

Клубот за специјална обука “Регрут“  - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Клубот за специјална обука “Регрут“    Клубот за специјална обука “Регрут“  - Page 12 Empty19/9/2013, 22:50

Frogfoot напиша:
Шеди, пукавте со Глок?
На МАФ кажа со СИГ-226.
Вратете се на почетокот Go down
shady3




Број на мислења : 113

Клубот за специјална обука “Регрут“  - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Клубот за специјална обука “Регрут“    Клубот за специјална обука “Регрут“  - Page 12 Empty19/9/2013, 23:08

Глок не, но пукавме со HS 2000 покрај сигот.
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран


Број на мислења : 3805

Клубот за специјална обука “Регрут“  - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Клубот за специјална обука “Регрут“    Клубот за специјална обука “Регрут“  - Page 12 Empty19/9/2013, 23:20

shady3 напиша:
Глок не, но пукавме со HS 2000 покрај сигот.
Само кресот е лесен пердув а каков е на пукање не знам.
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG


Број на мислења : 6108

Клубот за специјална обука “Регрут“  - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Клубот за специјална обука “Регрут“    Клубот за специјална обука “Регрут“  - Page 12 Empty19/9/2013, 23:29

Ај спореди ми искуства СИГ-от и ХС2000...
Вратете се на почетокот Go down
shady3




Број на мислења : 113

Клубот за специјална обука “Регрут“  - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Клубот за специјална обука “Регрут“    Клубот за специјална обука “Регрут“  - Page 12 Empty20/9/2013, 03:07

Сигот има далеку поубав ракофат, додека ХСот има некоја идиотска кочница назад на ракофатот која мораш да ја стегнеш за да пука. Малку е сигот потежок, што мене ми е поубаво. Нишаните ми се исто така подобри на сигот. Се на се, многу поубаво ми лежи во рака. И бескрајно полесен е за расклопување. Кај ХСот има (ако добро се сеќавам) три операции повеќе што многу ја комплицираат целата работа.
Вратете се на почетокот Go down
Генерал

Генерал


Број на мислења : 2343

Клубот за специјална обука “Регрут“  - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Клубот за специјална обука “Регрут“    Клубот за специјална обука “Регрут“  - Page 12 Empty20/9/2013, 11:36

shady3 напиша:
Сигот има далеку поубав ракофат, додека ХСот има некоја идиотска кочница назад на ракофатот која мораш да ја стегнеш за да пука. Малку е сигот потежок, што мене ми е поубаво. Нишаните ми се исто така подобри на сигот. Се на се, многу поубаво ми лежи во рака. И бескрајно полесен е за расклопување. Кај ХСот има (ако добро се сеќавам) три операции повеќе што многу ја комплицираат целата работа.
Не знам зошто викаш дека мора да се стега кочницата на ракофатот кога со самото земање во рака без поголем притисок се откочува т.е таа се вовлекува внатре.

______________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
shady3




Број на мислења : 113

Клубот за специјална обука “Регрут“  - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Клубот за специјална обука “Регрут“    Клубот за специјална обука “Регрут“  - Page 12 Empty20/9/2013, 12:00

Генерал напиша:
shady3 напиша:
Сигот има далеку поубав ракофат, додека ХСот има некоја идиотска кочница назад на ракофатот која мораш да ја стегнеш за да пука. Малку е сигот потежок, што мене ми е поубаво. Нишаните ми се исто така подобри на сигот. Се на се, многу поубаво ми лежи во рака. И бескрајно полесен е за расклопување. Кај ХСот има (ако добро се сеќавам) три операции повеќе што многу ја комплицираат целата работа.
Не знам зошто викаш дека мора да се стега кочницата на ракофатот кога со самото земање во рака без поголем притисок се откочува т.е таа се вовлекува внатре.
Ако, пак е една непотребна функција повеќе според мене. Си ја знаеле германците работата кога го правеле Сигот сигурно, и тоа повеќе од Хрвативе Smile
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar


Број на мислења : 10947

Клубот за специјална обука “Регрут“  - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Клубот за специјална обука “Регрут“    Клубот за специјална обука “Регрут“  - Page 12 Empty20/9/2013, 12:12

Colt 1911 има таков вид на кочница повеќе од 100 години и е обожуван на ниво на божество во САД, белким до толку не грешат американците? Smile 

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Генерал

Генерал


Број на мислења : 2343

Клубот за специјална обука “Регрут“  - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Клубот за специјална обука “Регрут“    Клубот за специјална обука “Регрут“  - Page 12 Empty20/9/2013, 12:53

Еве кај ХС најмногу ја почитувам токму таа кочница. Лично јас сакам безбеден пиштол и сметам дека ХС со тој начин на закочување е беспрекорно безбеден. Практично е невозможно да се испука случајно.

______________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Клубот за специјална обука “Регрут“  - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Клубот за специјална обука “Регрут“    Клубот за специјална обука “Регрут“  - Page 12 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Клубот за специјална обука “Регрут“
Вратете се на почетокот 
Страна 12 of 13Отиди на страна : Previous  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Next
 Similar topics
-
» Центарот за обука во Идризово
» Специјална антитерористичка единица - САЈ
» САЕ - Специјална Антитерористичка Единица - „Тигар„
» Гордан Акрап - Специјална војна
» Безбедносни сили на Мексико

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Почетна :: Безбедносни сили на РМ :: Министерство за Внатрешни Работи - МВР-
Отиди до: