Почетна
Почетна
Почетна
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeinstagramОдбрана Форум-Аndroid app

 

 Клубот за специјална обука “Регрут“

Go down 
+14
BABUN
Macedonian Knight
Subzero
tose
Зоран
beowulf
shady3
Kire1993
Stamenov
Alvar
IgorM
Генерал
SIG
Momak od Gjorce
18 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Next
АвторПорака
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce


Број на мислења : 12354

Клубот за специјална обука “Регрут“  - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Клубот за специјална обука “Регрут“    Клубот за специјална обука “Регрут“  - Page 2 Empty15/4/2013, 16:22

Има веќе тема отворено
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar


Број на мислења : 10947

Клубот за специјална обука “Регрут“  - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Клубот за специјална обука “Регрут“    Клубот за специјална обука “Регрут“  - Page 2 Empty15/4/2013, 18:34

Не видов дека имало отворена тама за проектов на Ген. Ангелов.
Админот нека ги спои двете теми ако може, или нека ја избрише денес отворената.

Во секој случај, одлична идеа која заслужува поздрав. Се надевам ќе му тргне и ќе има доста "регрути". Smile

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Kire1993

Kire1993


Број на мислења : 24

Клубот за специјална обука “Регрут“  - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Клубот за специјална обука “Регрут“    Клубот за специјална обука “Регрут“  - Page 2 Empty16/4/2013, 15:22

Дали има некој заинтересиран кој сака да оди на оваа обука што не е од Скопје имам пријател кој сака да оди али да се соберат неколкумина и заедно да престојуват во некој стан пример да не се ластат да плаќат сам по сам кирија вака заедно да делат ако има некој нека ме контактира или нека се јаве тука фала многу Smile
Вратете се на почетокот Go down
shady3




Број на мислења : 113

Клубот за специјална обука “Регрут“  - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Клубот за специјална обука “Регрут“    Клубот за специјална обука “Регрут“  - Page 2 Empty16/4/2013, 22:22

Бидејќи немав служено војска (а планирам уште да служам доброволно), се пријавив на програмава и бев минативе два тренинзи. Имам само пофални зборови.

Првиот тренинг беше главно стоење и слушање, информирање околу деталите на програмата. Велам тренинг оти да стоиш два саати и да слушаш богами е тренинг Very Happy . Вториот тренинг денес, строева обука, основни движења во строј, ставови мирно и наместо слободно, налево/надесно, налево круг, чекор напред, во тил, и уште два саати стоење. Нозеве ич ме нејќат ама засега е супер.

Повелете дојдете ако сакате! Пријавувањата се до петок, во 17:00 секој ден.
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar


Број на мислења : 10947

Клубот за специјална обука “Регрут“  - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Клубот за специјална обука “Регрут“    Клубот за специјална обука “Регрут“  - Page 2 Empty16/4/2013, 22:30

Има заинтересирани, колкава е првата група?

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
shady3




Број на мислења : 113

Клубот за специјална обука “Регрут“  - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Клубот за специјална обука “Регрут“    Клубот за специјална обука “Регрут“  - Page 2 Empty16/4/2013, 23:09

Вчера бевме 21, денес од тие се појавија 11, плус 8 нови.
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG


Број на мислења : 6108

Клубот за специјална обука “Регрут“  - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Клубот за специјална обука “Регрут“    Клубот за специјална обука “Регрут“  - Page 2 Empty16/4/2013, 23:14

Од тие 21, се откажаа 10, а дојдоа 8 нови така? Абе ако има група од 30-тина за почеток арно ке е... ќе видиш ти за некоја година кога ќе спука, паравојска генерала Стојанчета Laughing

Инаку, обуката кој ја води? Ангелов со соработници и припадници на Тигрите? Страшо Глигоров...?
Вратете се на почетокот Go down
shady3




Број на мислења : 113

Клубот за специјална обука “Регрут“  - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Клубот за специјална обука “Регрут“    Клубот за специјална обука “Регрут“  - Page 2 Empty16/4/2013, 23:30

Стојанче Ангелов ќе ја води целата обука, освен делот за боречки вештини каде ќе му помага Страшо Глигоров.

Си викам ќе останеме негде 15-20 души прекусила.
Вратете се на почетокот Go down
beowulf

beowulf


Број на мислења : 765

Клубот за специјална обука “Регрут“  - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Клубот за специјална обука “Регрут“    Клубот за специјална обука “Регрут“  - Page 2 Empty16/4/2013, 23:34

Шејди известувај како ќе оди обуката.
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG


Број на мислења : 6108

Клубот за специјална обука “Регрут“  - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Клубот за специјална обука “Регрут“    Клубот за специјална обука “Регрут“  - Page 2 Empty16/4/2013, 23:37

Не се сомневам во добрата обука, сепак тоа е Тигри школа...и Стојанче ја има организирано и водено цела обука „Биди Тигар„ така да знае што прави.а известувај не како одминува секој тренинг Шеди, да знаеме што не чека ако има и во другите градови од Септември како што кажа генералот.Искрено, едвај чекам да има и да постои заинтересираност.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Клубот за специјална обука “Регрут“  - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Клубот за специјална обука “Регрут“    Клубот за специјална обука “Регрут“  - Page 2 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Клубот за специјална обука “Регрут“
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 13Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Next
 Similar topics
-
» Центарот за обука во Идризово
» Специјална антитерористичка единица - САЈ
» САЕ - Специјална Антитерористичка Единица - „Тигар„
» Гордан Акрап - Специјална војна
» Безбедносни сили на Мексико

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Почетна :: Безбедносни сили на РМ :: Министерство за Внатрешни Работи - МВР-
Отиди до: