ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 SAAB JAS-39 Gripen

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3  Next
АвторПорака
su50fighter

su50fighter

Број на мислења : 144

SAAB JAS-39 Gripen - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: SAAB JAS-39 Gripen   SAAB JAS-39 Gripen - Page 2 Empty25/4/2013, 18:59

Знаеш Горан пред да се купат Авиони треба да се расчисти со разно разни "држачи на чужди мадина" (да простите на изразот) зошто Сухоите се оставени да скапват од наши офицери најверојатно да се "удвараат" кај патроните од странство , за да се ослаби армијата зошто како шо се кажвит напреле голема штета во Радуша на "борците за човекови права де...". Во таа насока ми беше и мислата за купвење на Јак 130 за неколи години тамам кога ќе излезат една две генерации од школата за пилоти. Па после од Јакојте до Ф16 е многу полесно. А плус јакојте може да се користат и за "противгерилска борба" А то дека ние ќе се браниме со неколку Ф 16 - некаде прочитав дека тие се повеќе да се кренат и да проверат од блиску кој тоа го нарушува нашиот простор а за заштита мислам дека ефикасна заштита може да се спроведе и со два С 300 бранети со по 2-3 Панцири и по некој Бук и Тор (бре бре малце ја претерав ха ха)
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10545

SAAB JAS-39 Gripen - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: SAAB JAS-39 Gripen   SAAB JAS-39 Gripen - Page 2 Empty6/5/2013, 12:29

SAAB JAS-39 Gripen - Page 2 06ed7

SAAB JAS-39 Gripen - Page 2 Phofdddafto

SAAB JAS-39 Gripen - Page 2 Tm01
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

SAAB JAS-39 Gripen - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: SAAB JAS-39 Gripen   SAAB JAS-39 Gripen - Page 2 Empty1/6/2013, 17:53

SAAB JAS-39 Gripen - Page 2 Photo_120668

JAS-39D
Вратете се на почетокот Go down
Vojdan

Vojdan

Број на мислења : 15

SAAB JAS-39 Gripen - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: SAAB JAS-39 Gripen   SAAB JAS-39 Gripen - Page 2 Empty15/6/2013, 01:02

Вратете се на почетокот Go down
Legija91

Legija91

Број на мислења : 1332

SAAB JAS-39 Gripen - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: SAAB JAS-39 Gripen   SAAB JAS-39 Gripen - Page 2 Empty21/6/2013, 01:37

SAAB JAS-39 Gripen - Page 2 7148_214107272071858_163725717_n

______________________
If you're going throw hell, keep going.
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

SAAB JAS-39 Gripen - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: SAAB JAS-39 Gripen   SAAB JAS-39 Gripen - Page 2 Empty18/9/2013, 17:06

Вратете се на почетокот Go down
Legija91

Legija91

Број на мислења : 1332

SAAB JAS-39 Gripen - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: SAAB JAS-39 Gripen   SAAB JAS-39 Gripen - Page 2 Empty28/11/2013, 18:15

SAAB JAS-39 Gripen - Page 2 1470203_690542017647281_1114721212_n

Saab 35 Draken.

______________________
If you're going throw hell, keep going.
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9002

SAAB JAS-39 Gripen - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: SAAB JAS-39 Gripen   SAAB JAS-39 Gripen - Page 2 Empty6/12/2013, 12:14

SAAB JAS-39 Gripen - Page 2 NFvEENs

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10545

SAAB JAS-39 Gripen - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: SAAB JAS-39 Gripen   SAAB JAS-39 Gripen - Page 2 Empty19/5/2016, 21:02

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10545

SAAB JAS-39 Gripen - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: SAAB JAS-39 Gripen   SAAB JAS-39 Gripen - Page 2 Empty25/5/2016, 10:40

Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
SAAB JAS-39 Gripen - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: SAAB JAS-39 Gripen   SAAB JAS-39 Gripen - Page 2 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
SAAB JAS-39 Gripen
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 3Отиди на страна : Previous  1, 2, 3  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Воздухопловство и ПВО :: Авиони-
Отиди до: