ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Bell UH-1

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2
АвторПорака
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Bell UH-1 - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Bell UH-1   Bell UH-1 - Page 2 Empty16/12/2019, 17:38

Затоа кај сите држави се иде на различни платворми на летала,според џебот се собира кајмакот,вака така Чичко Сем си го собира кајмакот од членките на НАТО во "овој дел" на Европа
Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 1014

Bell UH-1 - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Bell UH-1   Bell UH-1 - Page 2 Empty16/12/2019, 17:43

Незнам што може на нас да ни утрапи под поимот ПОВЕЌЕНАМЕНСКИ можеби ЛАКОТА ама не сум видел наоружана ЛАКОТА до сега . Wink
Вратете се на почетокот Go down
 
Bell UH-1
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 2Отиди на страна : Previous  1, 2

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Воздухопловство и ПВО :: Хеликоптери-
Отиди до: