ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Bell UH-1

Go down 
Отиди на страна : 1, 2  Next
АвторПорака
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3770

Bell UH-1 Empty
ПишувањеПредмет: Bell UH-1   Bell UH-1 Empty3/10/2012, 21:59

Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3770

Bell UH-1 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Bell UH-1   Bell UH-1 Empty30/10/2012, 13:53

Bell UH-1 164379_46604776_uh-1Bell UH-1 65870_71133727_uh-1b_TOW
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Bell UH-1 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Bell UH-1   Bell UH-1 Empty11/7/2013, 00:23

Вратете се на почетокот Go down
m-r.niceguy

m-r.niceguy

Број на мислења : 45

Bell UH-1 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Bell UH-1   Bell UH-1 Empty3/5/2016, 02:56

UH-1Y VenomВнукот на Хјуи jupii

______________________
Не постојат факти, само добро основани претпоставки.
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10545

Bell UH-1 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Bell UH-1   Bell UH-1 Empty13/5/2016, 18:40

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10545

Bell UH-1 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Bell UH-1   Bell UH-1 Empty25/5/2016, 10:39

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10545

Bell UH-1 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Bell UH-1   Bell UH-1 Empty2/9/2016, 14:31

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10545

Bell UH-1 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Bell UH-1   Bell UH-1 Empty3/10/2016, 17:13

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10545

Bell UH-1 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Bell UH-1   Bell UH-1 Empty16/12/2019, 16:43

Czech Republic orders H-1 helos
https://www.janes.com/article/93202/czech-republic-orders-h-1-helos

Bell UH-1 P1465547_main

No contract value was disclosed, but previously disclosed approvals for the sales put the UH-1Y purchase at USD575 million and the AH-1Z buy at USD205 million. Both approval values included weapons, equipment, training, spares, and support.

Bell noted that the aircraft will be delivered between 2023 and 2024.
Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 1013

Bell UH-1 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Bell UH-1   Bell UH-1 Empty16/12/2019, 17:22

МНОГУ СКАПО , БРОЈ И ТИП НА ХЕЛИКОПТЕРИ КОЛКУ ШТО ТРЕБА ЗА НАШЕТО МИНИ ВВ АМА МНОГУ СКАПО А НАШИТЕ САКААТ ДА ПОТРОШАТ САМО 210 МИЛИОНИ ЕВРА ЗА ПОВЕЌЕНАМЕНСКИ ХЕЛИКОПТЕРИ
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Bell UH-1 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Bell UH-1   Bell UH-1 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Bell UH-1
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 2Отиди на страна : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Воздухопловство и ПВО :: Хеликоптери-
Отиди до: