Почетна
Почетна
Почетна
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeinstagramОдбрана Форум-Аndroid app

 

 Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки

Go down 
+15
m-r.niceguy
leopard
Birac
shady3
alexmkd
mojsejko
su50fighter
Зоран
Momak od Gjorce
Legija91
Goran Apostoloski
Генерал
Zajcef
beowulf
SIG
19 posters
Отиди на страна : Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 22 ... 33  Next
АвторПорака
Alvar

Alvar


Број на мислења : 10945

Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки   Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 12 Empty31/12/2013, 16:00

Ме тераше да барам, за ова треба да частиш една пачка од SIG-от.  Smile 
Најверојатно се работи за 25 литарски Helikon molle Olive Green. Со оглед дека е полска компанија, а и војников е пољак.
http://www.helikon-tex.com/#!/Equ/RTL/PL-RTL-PO
http://www.militaria.pl/helikon/plecak_helikon_25_l_molle_olive_green_%28pl-25l-po-02%29_p5752.xml?cat=277

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
beowulf

beowulf


Број на мислења : 765

Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки   Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 12 Empty31/12/2013, 16:04

Ваков многу сличен, скоро идентичен, гледав во едно продавниче за ранци и чанти во Битола, мислам беше околу 2000 и кусур денари.
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG


Број на мислења : 6108

Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки   Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 12 Empty1/1/2014, 01:53

E Alvar, bratce, znaes da si zasluzis packa! Ti samo odluci se da dojdes, i ke imas dve!  ziveli ziveli ziveli 
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG


Број на мислења : 6108

Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки   Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 12 Empty1/1/2014, 01:55

Beo druze, kaj vide tocno Bitola vo koj dukjan da odam da proveram?
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG


Број на мислења : 6108

Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки   Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 12 Empty1/1/2014, 01:57

Генерал напиша:
Има безброј. Сличен е на Rush серијата на 5.11 ранците ама не е од нив. За мене овие ранци се одлични. Во скоро време ќе си набавам еден.

Jas ozbilno razmisluvav da kupam 72 rush od 5.11. Edinstveno sto me spreci e sto so carinata odnosno brodarinata od Ebay od 160 dolari, ke me fatese 250...

Imas nekoj od US? Ke ti pratam pari ako treba, i baksis ke dadam, neka donesat samo... izvesti me za ova kje te molam drugar General.
Вратете се на почетокот Go down
beowulf

beowulf


Број на мислења : 765

Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки   Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 12 Empty1/1/2014, 14:54

Frogfoot напиша:
Beo druze, kaj vide tocno Bitola vo koj dukjan da odam da proveram?

Во пазарот "кај чешмата"(две чешми се, дуќаните се кај подолната) има два дуќани еден до еден само за ранци и торби. Е во тој од десно го видов ранецот. Јас пред два-три месеци од таму купив ранец, ама едноставен ловџиски, без прегради внатре освен 4 мали џепчиња од надворешна страна - голем цело прасе да собери внатре....60-70 литри е зихер. Smile 
Вратете се на почетокот Go down
beowulf

beowulf


Број на мислења : 765

Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки   Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 12 Empty1/1/2014, 15:00

ПС Фрог, гледам на кинеската страна има евтини ранци....без гајле стигаат мене и вагата и белегзијата ми стигнаа уште пред месец дена. Smile
http://www.aliexpress.com/wholesale?SearchText=5.11+backpack&catId=&initiative_id=AS_20140101055753
Вратете се на почетокот Go down
Генерал

Генерал


Број на мислења : 2343

Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки   Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 12 Empty1/1/2014, 16:47

beowulf напиша:
ПС Фрог, гледам на кинеската страна има евтини ранци....без гајле стигаат мене и вагата и белегзијата ми стигнаа уште пред месец дена. Smile
http://www.aliexpress.com/wholesale?SearchText=5.11+backpack&catId=&initiative_id=AS_20140101055753

Истото ќе го предложев и јас  ziveli 

______________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG


Број на мислења : 6108

Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки   Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 12 Empty1/1/2014, 18:39

Ne ja znaev ovaa, aj bas ke zirnam i ke kazam sto storiv..


P.S General, ti na ovie "5.11" mislese ili originalnite?
Вратете се на почетокот Go down
Генерал

Генерал


Број на мислења : 2343

Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки   Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 12 Empty1/1/2014, 20:19

Frogfoot напиша:
Ne ja znaev ovaa, aj bas ke zirnam i ke kazam sto storiv..


P.S General, ti na ovie "5.11" mislese ili originalnite?

Сакав и јас да земам оригинален ама ја гледам разликата во цени и се повеќе се мислам за овие. Ќе видиме што ќе биде Smile

______________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки   Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 12 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки
Вратете се на почетокот 
Страна 12 of 33Отиди на страна : Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 22 ... 33  Next
 Similar topics
-
» Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36
» Автоматски фрлач на гранати
» Хамас добивал пушки и митралези од Македонија?

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Почетна :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: