Почетна
Почетна
Почетна
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeinstagramОдбрана Форум-Аndroid app

 

 Дискусија за студиите на Факултетот за безбедност

Go down 
+19
KikoTE
Полицајка
krvopijec
kikoto
BABUN
Smrtnikot
Hero
Alvar
shady3
Legija91
Stamenov
meth
beowulf
Зоран
Zajcef
Momak od Gjorce
Subzero
Генерал
SIG
23 posters
Отиди на страна : Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21  Next
АвторПорака
JKD

JKD


Број на мислења : 3140

Дискусија за студиите на Факултетот за безбедност - Page 20 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дискусија за студиите на Факултетот за безбедност   Дискусија за студиите на Факултетот за безбедност - Page 20 Empty9/3/2014, 23:48

BABUN напиша:
JKD напиша:
BABUN напиша:
Абе седи шо бараш...сигурно ќе најдиш подобар факултет...не е ама баш ништо од тоа што ти сигурно го мислиш дека е Smile

на пример,кој факултет ? не би имал оцени за некој подобар,а не знам ни дали и за овој би имал...но сакам да ми користи,тоест да ми биде предност и кога ќе работам во МВР..знам дека нема да ми е од предност на почеток,ама откако ќе влезеш,би требало да биде предност за еден ден да станеш повисока функција,бидејќи како што знам,неможе да станеш командир или нешто такво без факултет...зборам за специјална единица.
чек ти мислиш дека со слаб просек ќе се запишиш??? ај и да се запишиш можиш вонредно...а од кај знајш дека ќе работиш во полиција?? Ај и дај БОЖЕ да се вработиш за повисока функција можиш и со кој било факултет...или дур работиш можиш вонредно да се запишиш на Криминалистика ако веќе си сигурен дека ќе се вработиш... ти си знаеш со СРЕЌА
Еми сега,ако така идеш,од кај знаеш и дека ќе преживееш вечерва ? за мене тоа е глуп начин на размислување,тоа ми е желбата,гледам се што е во моја моќ моментално да го правам,да вежбам,да се хранам здраво,да трчам,ќе почнам во стрелачки клуб,да идам на стрелање со ловџии,на Камник,па ќе видиме што ќе каже судбината..се трудам она што е до мене да го исполнам максимум,а другото,е до судбината.
Вратете се на почетокот Go down
BABUN

BABUN


Број на мислења : 133

Дискусија за студиите на Факултетот за безбедност - Page 20 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дискусија за студиите на Факултетот за безбедност   Дискусија за студиите на Факултетот за безбедност - Page 20 Empty10/3/2014, 00:05

Јас само ти кажвам она шо знам.. останатото е твое Smile само да не се сопниш негде после  Smile 
Вратете се на почетокот Go down
JKD

JKD


Број на мислења : 3140

Дискусија за студиите на Факултетот за безбедност - Page 20 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дискусија за студиите на Факултетот за безбедност   Дискусија за студиите на Факултетот за безбедност - Page 20 Empty10/3/2014, 00:30

BABUN напиша:
Јас само ти кажвам она шо знам.. останатото е твое Smileсамо да не се сопниш негде после  Smile 

Не ми кажа ништо,ме праша дали сум сигурен дека ќе ме примат на факултетот,и дали ќе влезам во МВР Smile ако стварно знаеш нешто,би те замолил да ми кажеш,во повеќе реченици не во една Smile
Вратете се на почетокот Go down
Smrtnikot

Smrtnikot


Број на мислења : 1272

Дискусија за студиите на Факултетот за безбедност - Page 20 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дискусија за студиите на Факултетот за безбедност   Дискусија за студиите на Факултетот за безбедност - Page 20 Empty16/3/2014, 02:39

Секоја година се повеќе опаѓа квалитетот на новите студенти, а цел на факултетот е кванитетот на студенти. Во кратки црти, мислам дека би те примиле и со просек 3, можда не во прв круг ама во втор сигурно. Very Happy

______________________
"Through discipline comes freedom"
Вратете се на почетокот Go down
assasian

assasian


Број на мислења : 304

Дискусија за студиите на Факултетот за безбедност - Page 20 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дискусија за студиите на Факултетот за безбедност   Дискусија за студиите на Факултетот за безбедност - Page 20 Empty16/3/2014, 11:12

ЈКД кога ги земав назад документите од МВР тој службеникот ми рече со Септеври ке имало пак јавен оглас за полициски службеници колку е виситна незнам , поубаво ти е според мене да влезеш у МВР вака преку оглас запиши си факултет вонредно и фурај си

______________________
Не прашуваме колку се , туку каде се !!
Вратете се на почетокот Go down
JKD

JKD


Број на мислења : 3140

Дискусија за студиите на Факултетот за безбедност - Page 20 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дискусија за студиите на Факултетот за безбедност   Дискусија за студиите на Факултетот за безбедност - Page 20 Empty16/3/2014, 23:53

assasian напиша:
ЈКД  кога ги земав назад документите од МВР тој службеникот ми рече со Септеври ке имало пак јавен оглас за полициски службеници колку е виситна незнам , поубаво ти е според мене да влезеш у МВР вака преку оглас запиши си факултет вонредно и фурај си

Тоа ми е и целта...ако имам среќа прво МВР,да влезам,да си упишам факс,да ја гурам како знам првата година пошто нели 12 месеци ќе сум на обука,ќе доаѓам за викенди,ако успеам да ја земам добро,ако не ќе каснам 1 година,ништо страшно,и така на 23 ќе имам и факс завршено,и ќе бидам вработен веќе 2 години како полицаец и ќе се стекнам со право да конкурирам за единица...планот ми е таков,ќе видиме што ќе биде.И онака со сите што сум зборел што се на факултетов,ми кажуваат дека се заебале што отишле редовни,идат секој ден од 8 до 4-5,до идризово и назад...
Вратете се на почетокот Go down
BABUN

BABUN


Број на мислења : 133

Дискусија за студиите на Факултетот за безбедност - Page 20 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дискусија за студиите на Факултетот за безбедност   Дискусија за студиите на Факултетот за безбедност - Page 20 Empty17/3/2014, 01:08

Smrtnikot напиша:
Секоја година се повеќе опаѓа квалитетот на новите студенти, а цел на факултетот е кванитетот на студенти. Во кратки црти, мислам дека би те примиле и со просек 3, можда не во прв круг ама во втор сигурно. Very Happy
ама вонредно Very Happy а да стекниш статус за да студираш вонредно треба да си вработен (што ретко можи да се извади ако не работиш оти треба да плаќаш осигурање..или да имаш некоја физичка повреда за која ќе добиеш потврда од доктор дека не можиш да студираш редовно...истото ќе ти остани во досието за многу време)
Вратете се на почетокот Go down
Smrtnikot

Smrtnikot


Број на мислења : 1272

Дискусија за студиите на Факултетот за безбедност - Page 20 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дискусија за студиите на Факултетот за безбедност   Дискусија за студиите на Факултетот за безбедност - Page 20 Empty18/3/2014, 20:28

BABUN, зборувам за редовни студии. Smile

______________________
"Through discipline comes freedom"
Вратете се на почетокот Go down
JKD

JKD


Број на мислења : 3140

Дискусија за студиите на Факултетот за безбедност - Page 20 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дискусија за студиите на Факултетот за безбедност   Дискусија за студиите на Факултетот за безбедност - Page 20 Empty18/3/2014, 21:47

assasian напиша:
ЈКД  кога ги земав назад документите од МВР тој службеникот ми рече со Септеври ке имало пак јавен оглас за полициски службеници колку е виситна незнам , поубаво ти е според мене да влезеш у МВР вака преку оглас запиши си факултет вонредно и фурај си
бтњ,имам уште 1 година цела средно...тоа е лошото,да не има уште овој септември примања,и да кажат дека се обновени сите или доволен број примени има...
Вратете се на почетокот Go down
BABUN

BABUN


Број на мислења : 133

Дискусија за студиите на Факултетот за безбедност - Page 20 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дискусија за студиите на Факултетот за безбедност   Дискусија за студиите на Факултетот за безбедност - Page 20 Empty19/3/2014, 14:08

Smrtnikot напиша:
BABUN, зборувам за редовни студии. Smile
Во редовни со таков просек тешко дека ќе влезиш барем на криминалистика  Smile 
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Дискусија за студиите на Факултетот за безбедност - Page 20 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дискусија за студиите на Факултетот за безбедност   Дискусија за студиите на Факултетот за безбедност - Page 20 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Дискусија за студиите на Факултетот за безбедност
Вратете се на почетокот 
Страна 20 of 21Отиди на страна : Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21  Next
 Similar topics
-
» Тероризам - дискусија
» Воената Академија на АРМ - дискусија
» Топ 10 најмоќни армии на светот - дискусија
» УБК - Управа за Безбедност и Контраразузнавање
» НАТО членки и Сојузнички сили

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Почетна :: Безбедносни сили на РМ :: Образовни институции на безбедносните сили-
Отиди до: