Почетна
Почетна
Почетна
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeinstagramОдбрана Форум-Аndroid app

 

 Дискусија за студиите на Факултетот за безбедност

Go down 
+19
KikoTE
Полицајка
krvopijec
kikoto
BABUN
Smrtnikot
Hero
Alvar
shady3
Legija91
Stamenov
meth
beowulf
Зоран
Zajcef
Momak od Gjorce
Subzero
Генерал
SIG
23 posters
Отиди на страна : Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 16 ... 21  Next
АвторПорака
Legija91

Legija91


Број на мислења : 1330

Дискусија за студиите на Факултетот за безбедност - Page 11 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дискусија за студиите на Факултетот за безбедност   Дискусија за студиите на Факултетот за безбедност - Page 11 Empty20/9/2013, 18:03

Ја сум дусдибидус, искрено ништо незнаев, и она ми потсомна нешто, ако знам и ми текна да прашам пошто тука повекето активни членови знаат 90 % од работите поврзани за овие теми, и да си прашам.

______________________
If you're going throw hell, keep going.
Вратете се на почетокот Go down
Smrtnikot

Smrtnikot


Број на мислења : 1272

Дискусија за студиите на Факултетот за безбедност - Page 11 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дискусија за студиите на Факултетот за безбедност   Дискусија за студиите на Факултетот за безбедност - Page 11 Empty20/9/2013, 21:56

Криминалистика е смер на Факултетот за Безбедност, се изучуваат предмети поврзани директно или индиректно со криминалистиката како наука. Е сеа идејата со дрогата на другарка ти е изгледа производ на преголема гледаност на детективски филмови. Има минорна обука што се однесува до физичкиот дел + некој логор и повеќе се сведува на теорија и знаење. Плата нема, туку ти си плаќаш 200 или 400 евра годиншно во зависност од квотата на запишување. Во глобала, тоа е.
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG


Број на мислења : 6110

Дискусија за студиите на Факултетот за безбедност - Page 11 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дискусија за студиите на Факултетот за безбедност   Дискусија за студиите на Факултетот за безбедност - Page 11 Empty20/9/2013, 22:32

Smrtnikot напиша:
Криминалистика е смер на Факултетот за Безбедност, се изучуваат предмети поврзани директно или индиректно со криминалистиката како наука. Е сеа идејата со дрогата на другарка ти е изгледа производ на преголема гледаност на детективски филмови. Има минорна обука што се однесува до физичкиот дел + некој логор и повеќе се сведува на теорија и знаење. Плата нема, туку ти си плаќаш 200 или 400 евра годиншно во зависност од квотата на запишување. Во глобала, тоа е.
Laughing 
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar


Број на мислења : 10949

Дискусија за студиите на Факултетот за безбедност - Page 11 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дискусија за студиите на Факултетот за безбедност   Дискусија за студиите на Факултетот за безбедност - Page 11 Empty20/9/2013, 22:42

Има смер за дрога во Арачиново, само не знам како стојат со квоти. Башка и партиципацијата им е бајаги солена.

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран


Број на мислења : 3805

Дискусија за студиите на Факултетот за безбедност - Page 11 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дискусија за студиите на Факултетот за безбедност   Дискусија за студиите на Факултетот за безбедност - Page 11 Empty20/9/2013, 23:13

Alvar напиша:
Има смер за дрога во Арачиново, само не знам како стојат со квоти. Башка и партиципацијата им е бајаги солена.
Има еден проблем , еднонационален е.
Вратете се на почетокот Go down
Legija91

Legija91


Број на мислења : 1330

Дискусија за студиите на Факултетот за безбедност - Page 11 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дискусија за студиите на Факултетот за безбедност   Дискусија за студиите на Факултетот за безбедност - Page 11 Empty21/9/2013, 00:49

Чекај чекај сеа вие не ме сфатифте, ја не реков плата за време на студиите.. туку просек, после завшрувањето, ако се најде работа според струката, колку е платата, од прилика.. а знам дека се плака факултетот..
Значи тапа, ништо.. Smile
Фала сепак ziveli 

______________________
If you're going throw hell, keep going.
Вратете се на почетокот Go down
Smrtnikot

Smrtnikot


Број на мислења : 1272

Дискусија за студиите на Факултетот за безбедност - Page 11 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дискусија за студиите на Факултетот за безбедност   Дискусија за студиите на Факултетот за безбедност - Page 11 Empty21/9/2013, 04:04

Legija91 напиша:
Чекај чекај сеа вие не ме сфатифте, ја не реков плата за време на студиите.. туку просек, после завшрувањето, ако се најде работа според струката, колку е платата, од прилика.. а знам дека се плака факултетот..
Значи тапа, ништо.. Smile
Фала сепак ziveli 
Па не знам, зависи... Ако се вработиш како полицаец, детектив, инспектор или на некоја друга позиција во МВР ќе земаш добри пари, меѓутоа факт е дека Факултетот за Безбедност веќе со години продуцира кадри кои еден дел од нив завршуваат во агенциите за обезбедување за плата од 12.000 денари, а поголемиот дел остануваат невработени. За жал и мене ме чека тоа за некоја година. Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Генерал

Генерал


Број на мислења : 2343

Дискусија за студиите на Факултетот за безбедност - Page 11 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дискусија за студиите на Факултетот за безбедност   Дискусија за студиите на Факултетот за безбедност - Page 11 Empty21/9/2013, 11:11

Абе таа не се ни запишала на факултет за плата размислува.

______________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar


Број на мислења : 10949

Дискусија за студиите на Факултетот за безбедност - Page 11 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дискусија за студиите на Факултетот за безбедност   Дискусија за студиите на Факултетот за безбедност - Page 11 Empty21/9/2013, 11:16

Баш. Laughing 

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Legija91

Legija91


Број на мислења : 1330

Дискусија за студиите на Факултетот за безбедност - Page 11 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дискусија за студиите на Факултетот за безбедност   Дискусија за студиите на Факултетот за безбедност - Page 11 Empty21/9/2013, 13:02

Е ајде де ..
Инаку и јас го имав размислувањето за овој смер, ама се опаметив откако некој напиша дека имало над 3000 завшрени студенти, без работа.Сеа едно е желба, ама друго е реалност.
Смртник, и ти си на безбедност ?

______________________
If you're going throw hell, keep going.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Дискусија за студиите на Факултетот за безбедност - Page 11 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дискусија за студиите на Факултетот за безбедност   Дискусија за студиите на Факултетот за безбедност - Page 11 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Дискусија за студиите на Факултетот за безбедност
Вратете се на почетокот 
Страна 11 of 21Отиди на страна : Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 16 ... 21  Next
 Similar topics
-
» Тероризам - дискусија
» Воената Академија на АРМ - дискусија
» Топ 10 најмоќни армии на светот - дискусија
» УБК - Управа за Безбедност и Контраразузнавање
» НАТО членки и Сојузнички сили

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Почетна :: Безбедносни сили на РМ :: Образовни институции на безбедносните сили-
Отиди до: