Почетна
Почетна
Почетна
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeinstagramОдбрана Форум-Аndroid app

 

 Дискусија за студиите на Факултетот за безбедност

Go down 
+19
KikoTE
Полицајка
krvopijec
kikoto
BABUN
Smrtnikot
Hero
Alvar
shady3
Legija91
Stamenov
meth
beowulf
Зоран
Zajcef
Momak od Gjorce
Subzero
Генерал
SIG
23 posters
Отиди на страна : Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 16 ... 21  Next
АвторПорака
KikoTE

KikoTE


Број на мислења : 35

Дискусија за студиите на Факултетот за безбедност - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дискусија за студиите на Факултетот за безбедност   Дискусија за студиите на Факултетот за безбедност - Page 12 Empty8/10/2013, 21:23

од точно 2000 студенти што завршиле на овој факултет се имаат вработано само 4 во МВР од кои еден од нив е мој роднина.Искрено со овој факултет нема перспектива во нашата држава најголема гаранција е Социјален случај,,одбраната и безбедноста во нашата држава се работи кои се пее друга песна и се збори на друг јазик,факултети и дипломи не важат... се извинувам што е офтопик ама неможам баш да најдам тука од овие теми.. знае ли некој како се влага во ЕБР или ПЕП ? чисто ме интересира.. може и ПП да пише Smile)
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG


Број на мислења : 6110

Дискусија за студиите на Факултетот за безбедност - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дискусија за студиите на Факултетот за безбедност   Дискусија за студиите на Факултетот за безбедност - Page 12 Empty8/10/2013, 23:09

Се влегува со служба во МВР 2 години мислам, и кога има конкурс се пријавуваш.
Вратете се на почетокот Go down
KikoTE

KikoTE


Број на мислења : 35

Дискусија за студиите на Факултетот за безбедност - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дискусија за студиите на Факултетот за безбедност   Дискусија за студиите на Факултетот за безбедност - Page 12 Empty9/10/2013, 17:18

Frogfoot напиша:
Се влегува со служба во МВР 2 години мислам, и кога има конкурс се пријавуваш.
Знам што биле само 1 месец обични полицајци и сега се во ЕБР но добро како и да е благодарам Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG


Број на мислења : 6110

Дискусија за студиите на Факултетот за безбедност - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дискусија за студиите на Факултетот за безбедност   Дискусија за студиите на Факултетот за безбедност - Page 12 Empty9/10/2013, 19:08

Генерал ќе ти одговори најдобро, тој е во МВР ми се чини.
Вратете се на почетокот Go down
KikoTE

KikoTE


Број на мислења : 35

Дискусија за студиите на Факултетот за безбедност - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дискусија за студиите на Факултетот за безбедност   Дискусија за студиите на Факултетот за безбедност - Page 12 Empty10/10/2013, 19:46

Генерале ајде ако знаете пишете ПП да не ја упропастуваме темава со ова Smile
Вратете се на почетокот Go down
Генерал

Генерал


Број на мислења : 2343

Дискусија за студиите на Факултетот за безбедност - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дискусија за студиите на Факултетот за безбедност   Дискусија за студиите на Факултетот за безбедност - Page 12 Empty10/10/2013, 20:42

Мислам дека некаде на форумов пишував за ова, ама не ми е проблем да повторам. Според Правилниците за ЕСЗ и ЕБР работите стојат вака: За двете единици кандидатот мора да се пријави сам т.е доброволно. Мора да поседува возачка дозвола од Б категорија и мора да исполнува одредени здравствени и психофизички норми. За ЕСЗ мора да има најмалку 1 година работно искуство како Овластено службено лице, а за ЕБР 2 години.

______________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран


Број на мислења : 3805

Дискусија за студиите на Факултетот за безбедност - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дискусија за студиите на Факултетот за безбедност   Дискусија за студиите на Факултетот за безбедност - Page 12 Empty10/10/2013, 20:46

Генерал напиша:
Мислам дека некаде на форумов пишував за ова, ама не ми е проблем да повторам. Според Правилниците за ЕСЗ и ЕБР работите стојат вака: За двете единици кандидатот мора да се пријави сам т.е доброволно. Мора да поседува возачка дозвола од Б категорија и мора да исполнува одредени здравствени и психофизички норми. За ЕСЗ мора да има најмалку 1 година работно искуство како Овластено службено лице, а за ЕБР 2 години.
Generale
ispaga deka ebr ima po strogi normi.
me chudi
vrv bi trebalo da e esn.
Вратете се на почетокот Go down
Генерал

Генерал


Број на мислења : 2343

Дискусија за студиите на Факултетот за безбедност - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дискусија за студиите на Факултетот за безбедност   Дискусија за студиите на Факултетот за безбедност - Page 12 Empty10/10/2013, 20:51

И мене ме чудеше првиот пат, но така е. Ги имав некаде правилниците и за ЕСЗ и за ЕБР но сега не ми се при рака. Кога ќе ги најдам ќе добиете и други информации.

______________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
beowulf

beowulf


Број на мислења : 765

Дискусија за студиите на Факултетот за безбедност - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дискусија за студиите на Факултетот за безбедност   Дискусија за студиите на Факултетот за безбедност - Page 12 Empty10/10/2013, 23:11

Зоран напиша:
ispaga deka ebr ima po strogi normi.
me chudi
Или ЕСЗ си ја тера водата на својата воденица. Тие што се спремни и способни и за кои ваљда ќе има позитивна препорака од претпоставените, најпрвин им се дава шанса да конкурираат во најелитната единица на мвр - есз, а ако не бидне ништо од тоа, по уште една година работно искуство можат да се испробаат и за во ебр.
Вратете се на почетокот Go down
Генерал

Генерал


Број на мислења : 2343

Дискусија за студиите на Факултетот за безбедност - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дискусија за студиите на Факултетот за безбедност   Дискусија за студиите на Факултетот за безбедност - Page 12 Empty10/10/2013, 23:16

Правилникот не го донесува ЕСЗ туку Министерот за внатрешни. Е сега колку корист имаат ЕСЗ од ова е дискутабилно.

______________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Дискусија за студиите на Факултетот за безбедност - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дискусија за студиите на Факултетот за безбедност   Дискусија за студиите на Факултетот за безбедност - Page 12 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Дискусија за студиите на Факултетот за безбедност
Вратете се на почетокот 
Страна 12 of 21Отиди на страна : Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 16 ... 21  Next
 Similar topics
-
» Тероризам - дискусија
» Воената Академија на АРМ - дискусија
» Топ 10 најмоќни армии на светот - дискусија
» УБК - Управа за Безбедност и Контраразузнавање
» НАТО членки и Сојузнички сили

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Почетна :: Безбедносни сили на РМ :: Образовни институции на безбедносните сили-
Отиди до: