Почетна
Почетна
Почетна
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeinstagramОдбрана Форум-Аndroid app

 

 Пиштоли и револвери

Go down 
+19
mojsejko
Stamenov
JKD
alexmkd
tose
Smrtnikot
Goust
Goran Apostoloski
Legija91
leopard
Zajcef
volcko1
Зоран
beowulf
Momak od Gjorce
Iko
Alvar
Генерал
SIG
23 posters
Отиди на страна : Previous  1 ... 28 ... 53, 54, 55 ... 77 ... 100  Next
АвторПорака
Smrtnikot

Smrtnikot


Број на мислења : 1272

Пиштоли и револвери - Page 54 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 54 Empty7/9/2013, 08:42

Мислам дека МВР би требало да набави вакви...

Пиштоли и револвери - Page 54 101104-2
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран


Број на мислења : 3805

Пиштоли и револвери - Page 54 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 54 Empty7/9/2013, 11:37

Во што е валтер подобар од фамилијата глок .
Вратете се на почетокот Go down
Smrtnikot

Smrtnikot


Број на мислења : 1272

Пиштоли и револвери - Page 54 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 54 Empty7/9/2013, 12:06

Зоран напиша:
Во што е валтер подобар од фамилијата глок .
Не тврдам дека е подобар, меѓутоа кај нас колку што знам само специјалните и посебните единици на полицијата користат Глок. Поправи ме ако грешам.. Smile
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран


Број на мислења : 3805

Пиштоли и револвери - Page 54 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 54 Empty7/9/2013, 14:18

Smrtnikot напиша:
Зоран напиша:
Во што е валтер подобар од фамилијата глок .
Не тврдам дека е подобар, меѓутоа кај нас колку што знам само специјалните и посебните единици на полицијата користат Глок. Поправи ме ако грешам.. Smile
Да така е .
А обичната полиција има ЦЗ 99 а граничната полиција ЧЗ-75 сосем добар за намената.
Вратете се на почетокот Go down
Smrtnikot

Smrtnikot


Број на мислења : 1272

Пиштоли и револвери - Page 54 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 54 Empty8/9/2013, 00:29

Можеби, сепак мое мислење е дека добро би им дошло Walther P99 или Walther P99Q кои се стандардни кај германската, односно холандската полиција. Кога веќе има пари за разни глупости, зошто да нема за подобро вооружување на полицијата, со оглед на идните глобални терористички закани, ќе им биде повеќе од потребно.
Вратете се на почетокот Go down
beowulf

beowulf


Број на мислења : 765

Пиштоли и револвери - Page 54 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 54 Empty8/9/2013, 02:10

@Smrtnikot, кога би ги споредиле двата, било која верзија на валтер п99 со глок17/19, и двата се тука некаде, глокот во повеќе сегменти дури е и подобар, а валтерот е доста поскап - околу 30тина насто, па сега ти удри му математика дали вреди за нашата војска и полиција да се купи валтер или сепак подобро решение е глок, кој како што спомнав погоре е за 30тина насто поевтин, а како за службено оружје е поприкладен. Да не ме разбереш погрешно, не мислам дека валтерот е лош пиштол, напротив, кога мене некој би ми нудел на поклон глок и валтер без двоумење би зел валтер.Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Smrtnikot

Smrtnikot


Број на мислења : 1272

Пиштоли и револвери - Page 54 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 54 Empty8/9/2013, 02:22

beowulf напиша:
@Smrtnikot, кога би ги споредиле двата, било која верзија на валтер п99 со глок17/19, и двата се тука некаде, глокот во повеќе сегменти дури е и подобар, а валтерот е доста поскап - околу 30тина насто, па сега ти удри му математика дали вреди за нашата војска и полиција да се купи валтер или сепак подобро решение е глок, кој како што спомнав погоре е за 30тина насто поевтин, а како за службено оружје е поприкладен. Да не ме разбереш погрешно, не мислам дека валтерот е лош пиштол, напротив, кога мене некој би ми нудел на поклон глок и валтер без двоумење би зел валтер.Very Happy
Да, читав за споредбата Валтер vs Глок меѓутоа не коментирам за глок бидејќи никогаш не сум имал прилика да стигне до моите раце. Доста дискутабилна е споредбата меѓу овие пиштоли, меѓутоа како што реков, кога ќе имам прилика да искусам Глок ќе направам малку по детална споредба. искрено мислев дека Валтер п99 е поефтин избор Глок 17/19 сепак најверојатно сум во забуна. Се извинувам за не информираноста. Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран


Број на мислења : 3805

Пиштоли и револвери - Page 54 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 54 Empty8/9/2013, 09:46

Smrtnikot напиша:
beowulf напиша:
@Smrtnikot, кога би ги споредиле двата, било која верзија на валтер п99 со глок17/19, и двата се тука некаде, глокот во повеќе сегменти дури е и подобар, а валтерот е доста поскап - околу 30тина насто, па сега ти удри му математика дали вреди за нашата војска и полиција да се купи валтер или сепак подобро решение е глок, кој како што спомнав погоре е за 30тина насто поевтин, а како за службено оружје е поприкладен. Да не ме разбереш погрешно, не мислам дека валтерот е лош пиштол, напротив, кога мене некој би ми нудел на поклон глок и валтер без двоумење би зел валтер.Very Happy
Да, читав за споредбата Валтер vs Глок меѓутоа не коментирам за глок бидејќи никогаш не сум имал прилика да стигне до моите раце. Доста дискутабилна е споредбата меѓу овие пиштоли, меѓутоа како што реков, кога ќе имам прилика да искусам Глок ќе направам малку по детална споредба. искрено мислев дека Валтер п99 е поефтин избор Глок 17/19 сепак најверојатно сум во забуна. Се извинувам за не информираноста. Very Happy
Младичу глок е закон, Инаку го поседува еден форумски другар и е звер.
Прва бројка на мета што скинав со цз999 компакт беше 6 воедно и најдобра!
а со глокот беше 9 и групата беше околу бројките.
Уф што фин спомен имам.
Попатно да знаеш тежок цивил сум и немам пукано со пиштол уште од времето на ЈНА.
Вратете се на почетокот Go down
tose

tose


Број на мислења : 160

Пиштоли и револвери - Page 54 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 54 Empty8/9/2013, 11:33

во есз имаат и валтер п99..
а во мвр полицајците носат цз99,чж75 и 85...сеуште некаде носат ТТ м57,м70...турските сарсилмаз...ХС,глок..
може и уште некој имам испуштеноLaughing 
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG


Број на мислења : 6109

Пиштоли и револвери - Page 54 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 54 Empty8/9/2013, 14:17

beowulf напиша:
@Smrtnikot, кога би ги споредиле двата, било која верзија на валтер п99 со глок17/19, и двата се тука некаде, глокот во повеќе сегменти дури е и подобар, а валтерот е доста поскап - околу 30тина насто, па сега ти удри му математика дали вреди за нашата војска и полиција да се купи валтер или сепак подобро решение е глок, кој како што спомнав погоре е за 30тина насто поевтин, а како за службено оружје е поприкладен. Да не ме разбереш погрешно, не мислам дека валтерот е лош пиштол, напротив, кога мене некој би ми нудел на поклон глок и валтер без двоумење би зел валтер.Very Happy

Зш?
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Пиштоли и револвери - Page 54 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 54 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Пиштоли и револвери
Вратете се на почетокот 
Страна 54 of 100Отиди на страна : Previous  1 ... 28 ... 53, 54, 55 ... 77 ... 100  Next
 Similar topics
-
» Пиштоли и револвери

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Почетна :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: