Почетна
Почетна
Почетна
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeinstagramОдбрана Форум-Аndroid app

 

 Легендарниот „Калашников„ - АК

Go down 
+19
ESN
JKD
IgorM
mojsejko
tose
Goran Apostoloski
Legija91
Hivemind
Stamenov
marijana
ljubisa
Phalanx
beowulf
Зоран
Генерал
Profesionalec
SIG
Momak od Gjorce
AlexGreat
23 posters
Отиди на страна : Previous  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 41 ... 51  Next
АвторПорака
Генерал

Генерал


Број на мислења : 2343

Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 31 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Легендарниот „Калашников„ - АК   Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 31 Empty23/7/2014, 19:58

Веќе подолго време сум заинтересиран за набавка на полуавтматска пушка од типот на Заставиниот ПАП или поевтината варијанта на бугарската Арсенал. Значи и двете се полуавтоматски копии на АК. Идејата ми е да ја купам и да ја средам во стил како оваа погоре. Бугарската е некаде околу 300 евра во Бугарија, а Заставината е околу 600 евра во Македонија. Па со некои дополнителни средства сигурно ја средувам во tactical look.

______________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран


Број на мислења : 3805

Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 31 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Легендарниот „Калашников„ - АК   Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 31 Empty23/7/2014, 20:00

Генерал напиша:
Веќе подолго време сум заинтересиран за набавка на полуавтматска пушка од типот на Заставиниот ПАП или поевтината варијанта на бугарската Арсенал. Значи и двете се полуавтоматски копии на АК. Идејата ми е да ја купам и да ја средам во стил како оваа погоре. Бугарската е некаде околу 300 евра во Бугарија, а Заставината е околу 600 евра во Македонија. Па со некои дополнителни средства сигурно ја средувам во tactical look.

Еден форумски колега скоро си купи ПАП па најди се на ПП и скрише си муабет.
Момакот има ник Леопард.

______________________
Мијак 100 %
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG


Број на мислења : 6108

Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 31 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Легендарниот „Калашников„ - АК   Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 31 Empty23/7/2014, 21:19

Оквирот е со капацитет од 10 куршуми така?
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран


Број на мислења : 3805

Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 31 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Легендарниот „Калашников„ - АК   Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 31 Empty23/7/2014, 22:35

Frogfoot напиша:
Оквирот е со капацитет од 10 куршуми така?

Магацин усаден е , јас оквир разбирам како нешто што се полни на страна и го упасуваш.

______________________
Мијак 100 %
Вратете се на почетокот Go down
Генерал

Генерал


Број на мислења : 2343

Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 31 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Легендарниот „Калашников„ - АК   Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 31 Empty23/7/2014, 23:18

Frogfoot напиша:
Оквирот е со капацитет од 10 куршуми така?

Заставата е со капацитет од 10 куршуми, а бугарските се со капацитет од 5.

______________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
Генерал

Генерал


Број на мислења : 2343

Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 31 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Легендарниот „Калашников„ - АК   Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 31 Empty23/7/2014, 23:22

Зоран напиша:
Frogfoot напиша:
Оквирот е со капацитет од 10 куршуми така?

Магацин усаден е , јас оквир разбирам како нешто што се полни на страна и го упасуваш.

Рамки се Зоки.

______________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
Гостин




Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 31 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Легендарниот „Калашников„ - АК   Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 31 Empty24/7/2014, 01:21

Претпоставувам Магацин/Magazine(Јас го знам како шаржер) и Оквир/Рамка/Clip се овие:

Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 31 Ammo
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран


Број на мислења : 3805

Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 31 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Легендарниот „Калашников„ - АК   Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 31 Empty24/7/2014, 11:24

MISFIT напиша:
Претпоставувам Магацин/Magazine(Јас го знам како шаржер) и Оквир/Рамка/Clip се овие:

Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 31 Ammo

Dobar primer

Kaj PAP e so packa od 10 kom koj gi vnesuvsash vo magacinot.
Pritiskash so prstoto nadolu.

______________________
Мијак 100 %
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
Гостин




Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 31 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Легендарниот „Калашников„ - АК   Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 31 Empty24/7/2014, 15:18

Генерал напиша:
Веќе подолго време сум заинтересиран за набавка на полуавтматска пушка од типот на Заставиниот ПАП или поевтината варијанта на бугарската Арсенал. Значи и двете се полуавтоматски копии на АК. Идејата ми е да ја купам и да ја средам во стил како оваа погоре. Бугарската е некаде околу 300 евра во Бугарија, а Заставината е околу 600 евра во Македонија. Па со некои дополнителни средства сигурно ја средувам во tactical look.

Една од подобрите изработувачи на "американизирање" и модернизирање на калашниковот.

http://www.tapco.com/products/
Вратете се на почетокот Go down
Генерал

Генерал


Број на мислења : 2343

Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 31 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Легендарниот „Калашников„ - АК   Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 31 Empty24/7/2014, 20:37

Зоран напиша:
Генерал напиша:
Веќе подолго време сум заинтересиран за набавка на полуавтматска пушка од типот на Заставиниот ПАП или поевтината варијанта на бугарската Арсенал. Значи и двете се полуавтоматски копии на АК. Идејата ми е да ја купам и да ја средам во стил како оваа погоре. Бугарската е некаде околу 300 евра во Бугарија, а Заставината е околу 600 евра во Македонија. Па со некои дополнителни средства сигурно ја средувам во tactical look.

Еден форумски колега скоро си купи ПАП па најди се на ПП и скрише си муабет.
Момакот има ник Леопард.

Зоки мислам на Заставината полуавтоматска верзија на М70 или АК 47 наменета за цивилен пазар. Ова ПАП е збунувачко ама не се однесува на популарната паповка.

______________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 31 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Легендарниот „Калашников„ - АК   Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 31 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Легендарниот „Калашников„ - АК
Вратете се на почетокот 
Страна 31 of 51Отиди на страна : Previous  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 41 ... 51  Next
 Similar topics
-
» Калашников

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Почетна :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: