ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share | 
 

 Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi)

Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 18 ... 32, 33, 34 ... 38  Next
АвторПорака
Alvar

avatar

Број на мислења : 8276

ПишувањеПредмет: Re: Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi)   9/7/2015, 18:25

Припадник на Сириската армија... т.е. на времето.

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

avatar

Број на мислења : 8276

ПишувањеПредмет: Re: Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi)   30/7/2015, 15:37Pimp my PKP

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

avatar

Број на мислења : 8276

ПишувањеПредмет: Re: Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi)   31/7/2015, 13:07


_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

avatar

Број на мислења : 8276

ПишувањеПредмет: Re: Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi)   21/9/2015, 23:07


_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

avatar

Број на мислења : 3700

ПишувањеПредмет: Re: Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi)   21/10/2015, 12:03

Пенуш 2002
славни времиња

И којот на дело ретка слика скоро со појави на ФБ.

Фабричка слика

_________________
Мијак 100 %
Вратете се на почетокот Go down
ESN

avatar

Број на мислења : 725

ПишувањеПредмет: Re: Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi)   21/10/2015, 17:11

плус тоа го има и оптичкиот нишан

_________________
СЕКОГАШ И СЕКАДЕ ПРВИ
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

avatar

Број на мислења : 3700

ПишувањеПредмет: Re: Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi)   21/10/2015, 19:21

ESN напиша:
плус тоа го има и оптичкиот нишан

Да комплетен.

_________________
Мијак 100 %
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

avatar

Број на мислења : 9931

ПишувањеПредмет: Re: Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi)   21/1/2016, 14:47

Вратете се на почетокот Go down
Alvar

avatar

Број на мислења : 8276

ПишувањеПредмет: Re: Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi)   27/2/2016, 17:50


_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

avatar

Број на мислења : 8276

ПишувањеПредмет: Re: Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi)   7/3/2016, 15:22
_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi)   

Вратете се на почетокот Go down
 
Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi)
Вратете се на почетокот 
Страна 33 of 38Отиди на страна : Previous  1 ... 18 ... 32, 33, 34 ... 38  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: