Почетна
Почетна
Почетна
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeinstagramОдбрана Форум-Аndroid app

 

 Пиштоли и револвери

Go down 
+15
MISFIT
Alvar
Goust
Reigns
Korcula
Генерал
Zajcef
Macedonian Knight
ESN
Momak od Gjorce
SIG
Legija91
beowulf
Зоран
JKD
19 posters
Отиди на страна : Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 34 ... 55  Next
АвторПорака
SIG

SIG


Број на мислења : 6109

Пиштоли и револвери - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 13 Empty14/6/2015, 17:08

Извежбан стрелец не би требало да има проблем при стрелање со ниту еден пиштол... повеќето лоши резултати со некој пиштол за сметка на друг се должат врз неискуството. Нема непрецизен пиштол (особено на помали далечини).
Вратете се на почетокот Go down
JKD

JKD


Број на мислења : 3140

Пиштоли и револвери - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 13 Empty14/6/2015, 18:00

HolyTemple напиша:
A кој не пукал со Чешка Зброевка не знае што е прецизност. ЈКД незнам зашто си имал такви резултати, сме збореле за Чешката Збројовка  

Можно е да беше ЦЗ...не сум сигурен.

А инаку,за извежбан стрелец нормално дека нема лош пиштол,али од тука повеќето сме аматери,така да...Smile
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
Гостин




Пиштоли и револвери - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 13 Empty14/6/2015, 18:58

ЈКД, јас имав обратни резултати, Глокот повеќе клоцаше дека е полесен. А за прецизност кај мене како почетник немаше разлика.
Вратете се на почетокот Go down
ESN

ESN


Број на мислења : 1574

Пиштоли и револвери - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 13 Empty14/6/2015, 20:28

Вие немате видено трзај и звук на деветка.Ако сакаш да осетиш трзај и ушите да ти бучнат малку пукајте со п38 валтер,јас сум еден од тие сречковци кој 3 пати пукаше со чудово.Со секаков тип на персонално и цивилно оружје имам пукано ама од валтерот насмевката неможев да ја сокријам 3 дена.Тоа се доживува Twisted Evil Very Happy

______________________
СЕКОГАШ И СЕКАДЕ ПРВИ
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
Гостин




Пиштоли и револвери - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 13 Empty14/6/2015, 20:51

Самошто ако користи ист куршум како другите 9мм пиштоли, а прави многу повеќе галама и скока на сите страни значи дека е неефикасен. Ако сакаш доживљај, ти препорачувам поголем куршум.
Вратете се на почетокот Go down
ESN

ESN


Број на мислења : 1574

Пиштоли и револвери - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 13 Empty14/6/2015, 21:26

Не туку тоа значи оружје со технологија од 30 тите години на 20 век,не на 21 от затоа е таков пиштолот,ист пример германскиот маузер 98 во калибар 7,92 пукај и да видиш ќе се го тераш рамото.Сум пробал се,ама ништо не оставило по добар впечаток од п38

______________________
СЕКОГАШ И СЕКАДЕ ПРВИ
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
Гостин




Пиштоли и револвери - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 13 Empty14/6/2015, 21:41

JKD напиша:
Можно е да беше ЦЗ...не сум сигурен.

А инаку,за извежбан стрелец нормално дека нема лош пиштол,али од тука повеќето сме аматери,така да...Smile

Не можеш да ги промашиш од километар ЦЗ и ЧЗ, бидејќи се препознатливи по дизајнот.

Точно за извежбан стрелец (професионалец), нема лош пиштол, но има лоша муниција Smile Јас кога полагав за лиценца за обезбедување, пукавме со Тетеец во калибар 7.62X25mm, многу јак трзај имаше, но сепак на пробните три успеав да погодам 8ци и 9ки во метата, а за оценка испукав дупло помалку иако имав 6 за истрелување. Е сега ми падна чудно во моментот, како од истиот став, истата далечина, и од истиот пиштол погодив толку полошо одколку првиот пат. После ми текна дека пред мене тие што пукаа, ја пратев цела ситуација, од страна имаше два сандака со муниција кои беа отворени, и прво еден од помошниците прво за пробно пукање зимаше куршуми од едниот сандак, и кога полагачот ќе ги испука пробните три, оди со надзорникот до метата да му каже што погодил, а во меѓувреме додека овој му покажува што погодил на пробното, помошникот зема куршуми од другиот сандак и го полни пиштолот со 6 куршуми за оценка.
Вратете се на почетокот Go down
JKD

JKD


Број на мислења : 3140

Пиштоли и револвери - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 13 Empty14/6/2015, 22:17

и јас погодив 8 и 9 на првите 3,после тоа многу послабо..и јас се чудев,ама ете,можда тоа било.Трзај имаше бајаги ТТ,башка ние полагавме во лошо време,истураше дожд па малце и тоа сметаше...Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar


Број на мислења : 10949

Пиштоли и револвери - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 13 Empty15/6/2015, 16:50


______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG


Број на мислења : 6109

Пиштоли и револвери - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 13 Empty16/6/2015, 00:37

Интересна аргументација Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Пиштоли и револвери - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 13 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Пиштоли и револвери
Вратете се на почетокот 
Страна 13 of 55Отиди на страна : Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 34 ... 55  Next
 Similar topics
-
» Пиштоли и револвери

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Почетна :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: