Почетна
Почетна
Почетна
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeinstagramОдбрана Форум-Аndroid app

 

 Македонија во Балканскиот вртлог

Go down 
+18
shady3
Wolf
beowulf
tose
JKD
Mrshajnoski
gladiator_17
Iko
alexmkd
Генерал
assasian
Momak od Gjorce
РИС
Legija91
Smrtnikot
Зоран
Alvar
SIG
22 posters
Отиди на страна : Previous  1 ... 33 ... 63, 64, 65 ... 82 ... 100  Next
АвторПорака
Goust

Goust


Број на мислења : 135

Македонија во Балканскиот вртлог - Page 64 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија во Балканскиот вртлог   Македонија во Балканскиот вртлог - Page 64 Empty7/7/2014, 16:13

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce


Број на мислења : 12354

Македонија во Балканскиот вртлог - Page 64 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија во Балканскиот вртлог   Македонија во Балканскиот вртлог - Page 64 Empty7/7/2014, 16:37

Alvar напиша:
Интересно интервју со Проф. Методи Хаџи-Јанев, се надем подоцна ќе постават видеото.
http://kanal5.com.mk/vesti_detail.asp?ID=43617

Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar


Број на мислења : 11046

Македонија во Балканскиот вртлог - Page 64 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија во Балканскиот вртлог   Македонија во Балканскиот вртлог - Page 64 Empty7/7/2014, 18:01

Отидиде кучето кај стопанот по инструкции.

Ахмети по средбата со Волерс: ДУИ ќе бара меѓународен мониторинг на судскиот процес за „Монструм“

Оценивме дека нaсилството не го помага процесот за негово институционално решавање, а со тоа и можностите процесот да се врати во првостепена постапка од страна на апелацискиот суд, изјави Али Ахмети, лидерот на ДУИ по денешната средба во Мала Речица со Пол Волерс, американскиот амбасадор во Македонија.

„Имав значајна средба со американскиот амбасадор Пол Волерс. Заеднички заклучивме дека секој граѓанин има право на протест и оти легитимно право на сите е да го изразат своето незадоволство за одреден процес со цел да бидат потранспарентни за јавноста. Оценивме дека нaсилството не го помага процесот за негово институционално решавање, а со тоа и можностите процесот да се врати во првостепена постапка од страна на апелацискиот суд“, изјави Ахмети и додаде дека ДУИ ќе побара меѓународен мониторинг од експерти за целиот овој процес да биде потранспарентен.
http://www.mkd.mk/makedonija/partii/ahmeti-po-sredbata-so-volers-dui-kje-bara-megjunaroden-monitoring-na-sudskiot

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar


Број на мислења : 11046

Македонија во Балканскиот вртлог - Page 64 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија во Балканскиот вртлог   Македонија во Балканскиот вртлог - Page 64 Empty7/7/2014, 18:05

Во вторник протести во Тирана, а в среда пред македонската амбасада во Приштина за поддршка на „браќата од Скопје и на Илиридата“
Македонија во Балканскиот вртлог - Page 64 ZrfvoZ2

Приштинскиот рапер Пресиони на својата веб-страница на Фејсбук ги повикал сите да одат на сеалбанскиот протест во Тирана во вторник. Тој наведува дека и самиот ќе биде присутен таму, како поддршка за своите браќа од Македонија, пренесува порталот Лајм.

„Во вторник во Тирана во 18 часот ќе се одржи протест како поддршка за нашите браќа од Скопје и на Илиридата!!!! Исто така, на Косово во среда во 15 часот во Приштина ќе се одржи протест пред македонската амбасада како поддршка на нашите браќа Албанци!!! Немојте да изостанете и вие!!!! Строго е забранета дистрибуција на оваа вест до политичките партии, тие не се поканети на овие активности.... НИЕ СМЕ ЕДНО. МОЈА АЛБАНИЈА“, напишал раперот.

На протестот во Приштина се најави и пејачката од Скопје Туна Сејдиу. Таа вели дека во Приштина ќе протестира за македонските Албанци.

„Денес македонските Албанци протестираат. Јас ќе протестирам во среда во Приштина. Се надевам дека колегите од Албанија ќе покажат дека ‘Ние сме едно’ на протестот во Тирана во вторник. Скопје, Тетово, Гостивар, Кичево, Куманово, Дебар и Струга, јас сум со вас“, напиша Сејдиу на својот фејсбук-профил.
http://www.mkd.mk/makedonija/politika/vo-vtornik-protesti-vo-tirana-a-vo-sreda-pred-makedonskata-ambasada-vo-prishtina

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
JKD

JKD


Број на мислења : 3140

Македонија во Балканскиот вртлог - Page 64 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија во Балканскиот вртлог   Македонија во Балканскиот вртлог - Page 64 Empty7/7/2014, 19:51

Вратете се на почетокот Go down
JKD

JKD


Број на мислења : 3140

Македонија во Балканскиот вртлог - Page 64 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија во Балканскиот вртлог   Македонија во Балканскиот вртлог - Page 64 Empty7/7/2014, 20:25

http://a1on.mk/wordpress/archives/354847 матер им ебам,сегде проблеми прават
Вратете се на почетокот Go down
tose

tose


Број на мислења : 160

Македонија во Балканскиот вртлог - Page 64 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија во Балканскиот вртлог   Македонија во Балканскиот вртлог - Page 64 Empty7/7/2014, 20:28

ке не боли насдопрва од нив....тие се спремаат ние к.. си играме...
ке се чешаме кај не не чеша....и тоа за брзо ке биде...
Вратете се на почетокот Go down
Smrtnikot

Smrtnikot


Број на мислења : 1272

Македонија во Балканскиот вртлог - Page 64 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија во Балканскиот вртлог   Македонија во Балканскиот вртлог - Page 64 Empty7/7/2014, 21:13

Нека ги праша меѓународната заедница своите миленичиња зошто протестираат? Дали е праведно да се протестира заради судска одлука која е донесена врз основа на многу докази. Абе племе гнасно...

______________________
"Through discipline comes freedom"
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
Гостин




Македонија во Балканскиот вртлог - Page 64 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија во Балканскиот вртлог   Македонија во Балканскиот вртлог - Page 64 Empty7/7/2014, 22:59

Alvar напиша:
Во вторник протести во Тирана, а в среда пред македонската амбасада во Приштина за поддршка на „браќата од Скопје и на Илиридата“
Македонија во Балканскиот вртлог - Page 64 ZrfvoZ2

Приштинскиот рапер Пресиони на својата веб-страница на Фејсбук ги повикал сите да одат на сеалбанскиот протест во Тирана во вторник. Тој наведува дека и самиот ќе биде присутен таму, како поддршка за своите браќа од Македонија, пренесува порталот Лајм.

„Во вторник во Тирана во 18 часот ќе се одржи протест како поддршка за нашите браќа од Скопје и на Илиридата!!!! Исто така, на Косово во среда во 15 часот во Приштина ќе се одржи протест пред македонската амбасада како поддршка на нашите браќа Албанци!!! Немојте да изостанете и вие!!!! Строго е забранета дистрибуција на оваа вест до политичките партии, тие не се поканети на овие активности.... НИЕ СМЕ ЕДНО. МОЈА АЛБАНИЈА“, напишал раперот.

На протестот во Приштина се најави и пејачката од Скопје Туна Сејдиу. Таа вели дека во Приштина ќе протестира за македонските Албанци.

„Денес македонските Албанци протестираат. Јас ќе протестирам во среда во Приштина. Се надевам дека колегите од Албанија ќе покажат дека ‘Ние сме едно’ на протестот во Тирана во вторник. Скопје, Тетово, Гостивар, Кичево, Куманово, Дебар и Струга, јас сум со вас“, напиша Сејдиу на својот фејсбук-профил.
http://www.mkd.mk/makedonija/politika/vo-vtornik-protesti-vo-tirana-a-vo-sreda-pred-makedonskata-ambasada-vo-prishtina

Eте ги таканаречените естрадни ѕвезди кои се модерни и еманципирани и кои не ги интересира национализам. За Аделина се збореше дека има или имала дечко Македонец.

Јас пак ќе кажам дека пак се дојде на моето, дека на ниту еден Албанец не му се верува, јаде и пие со тебе, а кога ќе свртиш грб нож ќе ти зарие во грб, но многу пријатели ми се смееја и ме правеа се и сешто. Убаво рекле старите на "На Улично Куче и на Ши***р не му верувај". Затоа решив веќе да не се замарам да им укажам некои работи, туку само ќутам, а највеќе ќутам да не бидам "осуден" од тие таквите мулти-култи пријатели. Сеа тие истите кога увидоа некои работи, сега се изненадени и многу зачудени.
Вратете се на почетокот Go down
Smrtnikot

Smrtnikot


Број на мислења : 1272

Македонија во Балканскиот вртлог - Page 64 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија во Балканскиот вртлог   Македонија во Балканскиот вртлог - Page 64 Empty7/7/2014, 23:07

Одамна го имам истиот став и затоа сум бил учесник во многу дебати на разни места на оваа тема, со разни луѓе на кои единствени аргументи им биле "коа сум бил у војска најдобар другар шиптар ми бил", "Да има 1000 евра плата нема да биде така" и слични други кафански аргументи кои не држат вода.

______________________
"Through discipline comes freedom"
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Македонија во Балканскиот вртлог - Page 64 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија во Балканскиот вртлог   Македонија во Балканскиот вртлог - Page 64 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Македонија во Балканскиот вртлог
Вратете се на почетокот 
Страна 64 of 100Отиди на страна : Previous  1 ... 33 ... 63, 64, 65 ... 82 ... 100  Next
 Similar topics
-
» Македонија во Балканскиот вртлог
» Македонија во Балканскиот вртлог
» Македонија во Балканскиот вртлог
» Македонија во Балканскиот вртлог
» Македонија во Балканскиот вртлог

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Почетна :: Актуелни воено-политички случувања :: Македонија-
Отиди до: