Почетна
Почетна
Почетна
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeinstagramОдбрана Форум-Аndroid app

 

 Македонија во Балканскиот вртлог

Go down 
+18
shady3
Wolf
beowulf
tose
JKD
Mrshajnoski
gladiator_17
Iko
alexmkd
Генерал
assasian
Momak od Gjorce
РИС
Legija91
Smrtnikot
Зоран
Alvar
SIG
22 posters
Отиди на страна : Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 55 ... 100  Next
АвторПорака
SIG

SIG


Број на мислења : 6114

Македонија во Балканскиот вртлог - Page 11 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија во Балканскиот вртлог   Македонија во Балканскиот вртлог - Page 11 Empty14/11/2013, 22:31

Ај баш ме интересира епилогот.
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран


Број на мислења : 3805

Македонија во Балканскиот вртлог - Page 11 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија во Балканскиот вртлог   Македонија во Балканскиот вртлог - Page 11 Empty14/11/2013, 22:37

По систем секое чудо за 3 дена.

грозно.
Вратете се на почетокот Go down
Legija91

Legija91


Број на мислења : 1330

Македонија во Балканскиот вртлог - Page 11 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија во Балканскиот вртлог   Македонија во Балканскиот вртлог - Page 11 Empty15/11/2013, 12:55

Џабе..
Само ме интересира зошто ние истокот молчиме ? Ако се крене глас, може многу да се направи, ама не е до нас Glava v zid 

______________________
If you're going throw hell, keep going.
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG


Број на мислења : 6114

Македонија во Балканскиот вртлог - Page 11 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија во Балканскиот вртлог   Македонија во Балканскиот вртлог - Page 11 Empty15/11/2013, 17:10

http://www.mkd.mk/crna-hronika/tepachka-vo-33-ka-povreden-e-eden-srednoshkolec

И оваа година почнуваме со тепачки а? Декември беше самитот?
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar


Број на мислења : 11046

Македонија во Балканскиот вртлог - Page 11 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија во Балканскиот вртлог   Македонија во Балканскиот вртлог - Page 11 Empty15/11/2013, 17:49

По настаните во Стајковци
Изјава на очевидец: Насилникот извади нож, а полицаецот му вика ај седи мирен. Не бива така!


„Две возила без регистарски таблички застанаа пред автобусот , осумина маскирани влегоа во автобусот и со палки ги испотепаа сите патници. Некои луѓе завршија во болница. Цело Стајковци беше на нога. Стотина полицајци дојдоа. Работата е излезена од контрола. Џабе излеговме на улица. Проблемите се системски. Знаете што се случува, никој ова не сака да го реши. Во еден момент еден од насилниците извади нож, а полицаецот му вика, ај ако сакаш седи мирен. Не бива така...“, изјавува разочарано еден од очевидците на настанот.
http://www.mkd.mk/makedonija/politika/izjava-na-ochevidec-nasilnikot-izvadi-nozh-a-policaecot-mu-vika-aj-sedi-miren-ne



По претепувањето на средношколците – Македонци во Синѓелиќ
Албанци од Страчинце вчера едвај спасиле жива глава во Стајковци


Вистинска драма се случувала вчера во скопското Стајковци по веста дека осум средношколци од македонска националност биле претепани во автобус на ЈСП додека поминувал низ селото Сингелиќ кое е населено со Албанци.

Како што дознаваме од жители на Стајковци,веднаш по инцидентот селаните на ова село масовно се собрале и го блокирале патот низ селото запирајќи автобус на ЈСП со број 65А, кој возел кон селото Страчинци, населено со жители од албанска националност. Разбеснетите селани сакале да се пресметаат со патниците како одмазда за претепаните средношколци – Македонци од кои седум момчиња и едно девојче. На местото веднаш пристигнале голем број полициски сили со цел да спречат ново насилство, а разгневените стајковчани успеале да ги смират претставниците на селската месна заедница со чие посредување селаните биле убедени да го ослободат патот и да го пропуштат автобусот кон Страчинце.

Инаку вчера околу 19 часот автобус на ЈСП со број 65 беше запрен во селото Сингелиќ откако патот му го попречија две возила без регистарски таблички.

Од возилата излегле осуммина напаѓачи маскирани со шалови и шамии кои со шипки и со безбол палки во рацете влегле во автобусот и почнале да ги маваат патниците, сите жители на селата Раштак, Булачани и Стајковци, населени со Македонци.
http://www.mkd.mk/crna-hronika/albanci-od-strachince-vchera-edvaj-spasile-zhiva-glava-vo-stajkovci


И ај сега нека каже некој дека полицијата со својата индиферентност не е соучесник во овие настани... секако на штета на македонците.
Народов да си ја превземе работата во свои раце побрзо ќе го реши проблемот отколку со помош на полиција. Вака само ќе изумираме на рати.

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран


Број на мислења : 3805

Македонија во Балканскиот вртлог - Page 11 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија во Балканскиот вртлог   Македонија во Балканскиот вртлог - Page 11 Empty15/11/2013, 18:54

Se nadevam MVR ke smogne sili da gi poapsi banditite.
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar


Број на мислења : 11046

Македонија во Балканскиот вртлог - Page 11 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија во Балканскиот вртлог   Македонија во Балканскиот вртлог - Page 11 Empty15/11/2013, 19:07

Да видам да не верувам Зоки... дури и да ги најдат, единствено нешто кое ќе сторат е да им поделат прекршочни, да обават разговор со нив и со родителите (доколку се малолетни) и да ги пуштат. Толку од МВР.

Уште нешто, не знам со што толку го задолжила Јанкуловска Грујо... ама КРАЈНО, КРАЈНО!!! време е да ја сменат... абе за такво не ја бива, а веќе толку години е министер.
Досега РМ немала полош министер за внатрешни работи. Конечно треба да стават професионалец на тоа место, некој кој си ја знае работата.

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран


Број на мислења : 3805

Македонија во Балканскиот вртлог - Page 11 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија во Балканскиот вртлог   Македонија во Балканскиот вртлог - Page 11 Empty15/11/2013, 19:22

Alvar напиша:
Да видам да не верувам Зоки... дури и да ги најдат, единствено нешто кое ќе сторат е да им поделат прекршочни, да обават разговор со нив и со родителите (доколку се малолетни) и да ги пуштат. Толку од МВР.

Уште нешто, не знам со што толку го задолжила Јанкуловска Грујо... ама КРАЈНО, КРАЈНО!!! време е да ја сменат... абе за такво не ја бива, а веќе толку години е министер.
Досега РМ немала полош министер за внатрешни работи. Конечно треба да стават професионалец на тоа место, некој кој си ја знае работата.
х2
Да и тоа џандар од кариера.
Не е лошо да го стават Џанго како над партиска фаца.
Патем да нема недоразбирања Љубомир Михајловски.

Успут еве ја се фали со Тетра 2 .( проектот)
Вратете се на почетокот Go down
Legija91

Legija91


Број на мислења : 1330

Македонија во Балканскиот вртлог - Page 11 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија во Балканскиот вртлог   Македонија во Балканскиот вртлог - Page 11 Empty15/11/2013, 19:27


______________________
If you're going throw hell, keep going.
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран


Број на мислења : 3805

Македонија во Балканскиот вртлог - Page 11 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија во Балканскиот вртлог   Македонија во Балканскиот вртлог - Page 11 Empty15/11/2013, 19:28

Legija91 напиша:
http://www.sky.mk/makedonija/25234-vrie-vo-skopje-povtorno-tepachka-vo-avtobus

Evil or Very Mad 
Овој пат е мило за драго.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Македонија во Балканскиот вртлог - Page 11 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија во Балканскиот вртлог   Македонија во Балканскиот вртлог - Page 11 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Македонија во Балканскиот вртлог
Вратете се на почетокот 
Страна 11 of 100Отиди на страна : Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 55 ... 100  Next
 Similar topics
-
» Македонија во Балканскиот вртлог
» Македонија во Балканскиот вртлог
» Македонија во Балканскиот вртлог
» Македонија во Балканскиот вртлог
» Македонија во Балканскиот вртлог

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Почетна :: Актуелни воено-политички случувања :: Македонија-
Отиди до: