Почетна
Почетна
Почетна
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeinstagramОдбрана Форум-Аndroid app

 

 Пиштоли и револвери

Go down 
+19
mojsejko
Stamenov
JKD
alexmkd
tose
Smrtnikot
Goust
Goran Apostoloski
Legija91
leopard
Zajcef
volcko1
Зоран
beowulf
Momak od Gjorce
Iko
Alvar
Генерал
SIG
23 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3 ... 51 ... 100  Next
АвторПорака
Alvar

Alvar


Број на мислења : 10947

Пиштоли и револвери - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 2 EmptyСре 18 Апр 2012, 11:18

Наводно рачно полнети куршуми. Што е всушност и најчеста причина за вакви дешавки.
Вратете се на почетокот Go down
Генерал

Генерал


Број на мислења : 2343

Пиштоли и револвери - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 2 EmptyСре 18 Апр 2012, 11:52

Интересно. Со оглед на местото каде е уништен можни се и повреди на палецот на стрелецот. Затоа нема играње со ова. За да заштедам 30 денари по куршум не би го дал палецот. Ne!

______________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
beowulf

beowulf


Број на мислења : 765

Пиштоли и револвери - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 2 EmptyСре 18 Апр 2012, 13:21

Генерале, ти имаше глок 19?
Вратете се на почетокот Go down
Генерал

Генерал


Број на мислења : 2343

Пиштоли и револвери - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 2 EmptyСре 18 Апр 2012, 13:26

beowulf напиша:
Генерале, ти имаше глок 19?

Имав. Сега имам 17 четврта генерација jupii :<3: Twisted Evil

______________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
Генерал

Генерал


Број на мислења : 2343

Пиштоли и револвери - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 2 EmptyСре 18 Апр 2012, 13:29

Не се сеќавам да сум споенал некаде за тоа?? scratch

______________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
beowulf

beowulf


Број на мислења : 765

Пиштоли и револвери - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 2 EmptyСре 18 Апр 2012, 13:31

Генерал напиша:
beowulf напиша:
Генерале, ти имаше глок 19?

Имав. Сега имам 17 четврта генерација jupii :<3: Twisted Evil
Машала, машала. aplauz Со здравје да си го користиш.А оти ја продаде 19ката, не беше нешто задоволен или сакаше 17ка?
Вратете се на почетокот Go down
beowulf

beowulf


Број на мислења : 765

Пиштоли и револвери - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 2 EmptyСре 18 Апр 2012, 13:32

Генерал напиша:
Не се сеќавам да сум споенал некаде за тоа?? scratch
vojska.forumotion.com lol!
Вратете се на почетокот Go down
Генерал

Генерал


Број на мислења : 2343

Пиштоли и револвери - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 2 EmptyСре 18 Апр 2012, 13:37

beowulf напиша:
Генерал напиша:
beowulf напиша:
Генерале, ти имаше глок 19?

Имав. Сега имам 17 четврта генерација jupii :<3: Twisted Evil
Машала, машала. aplauz Со здравје да си го користиш.А оти ја продаде 19ката, не беше нешто задоволен или сакаше 17ка?

Епа вака. Јас имам некој свој култ кон пиштолот и сакав да купам нов неотпакуван. 19-та го зедов на старо и мислам дека беше стар 10-на години. Од практични причини ( бидејќи имам поголема шака ) подобро ми лежи 17-та ( не дека 19-та не ми лежеше ). А згора на се четвртата генерација на Глок е модернизирана ( има нова пружина која го намалува одскокот при пукање ) а јас сакам да го имам најдоброто. Cool

______________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce


Број на мислења : 12354

Пиштоли и револвери - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 2 EmptyСре 18 Апр 2012, 13:39

Секоја чест друже,добар избор...колку пари дае за него,искрено ја не би давав толку пари за пиштол,би земал ТТ-ец за 200 евра,според мене устав и закон,таткоми има ТТ-ец 9мм,имам пукано со него и можам да кажам дека е одличен пиштол...ипак скапа машина е Глокот башка 4-та генерација...
Вратете се на почетокот Go down
Генерал

Генерал


Број на мислења : 2343

Пиштоли и револвери - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 2 EmptyСре 18 Апр 2012, 13:44

Momak od Gjorce напиша:
Секоја чест друже,добар избор...колку пари дае за него,искрено ја не би давав толку пари за пиштол,би земал ТТ-ец за 200 евра,според мене устав и закон,таткоми има ТТ-ец 9мм,имам пукано со него и можам да кажам дека е одличен пиштол...ипак скапа машина е Глокот башка 4-та генерација...

Исто како да го слушам татко ми. ТТ-ец па ТТ-ец. Дајте луѓе гледајте малку напред Very Happy. Дадов 850 евра во Dimanco. А ако пресметаме мислам дека е добра одлука бидејќи не се купува секој ден туку на долг рок, па така на 20 години нема да ми изгледа многу. Cool

______________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Пиштоли и револвери - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 2 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Пиштоли и револвери
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 100Отиди на страна : Previous  1, 2, 3 ... 51 ... 100  Next
 Similar topics
-
» Пиштоли и револвери

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Почетна :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: