ОДБРАНА
ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Видете ги мислењата без одговор
 

Воздухопловство и ПВО

 
ТемиМислења
Последно мислење
Нема нови мислења

Авиони

Ловечка, бомбардерска, јуришна и транспортна авијација
4896620/2/2021, 00:39
Momak od Gjorce Лесни борбени авиони - Пропелери
Нема нови мислења

Хеликоптери

CSAR, MEDEVAC, транспортни и други функции на хеликоптерите
1453631/3/2021, 14:05
Alvar Mil Mi-24 Hind
Нема нови мислења

Беспилотни летала

Беспилотните летала како нова генерација на бојното поле
38410/10/2020, 18:18
РИС UAV - беспилотни летала
Нема нови мислења

ПВО системи

Противвоздушната одбрана и системите низ нивниот развој во воздухопловствата
148099/3/2021, 00:05
Momak od Gjorce Артилериски системи за ПВО
Нема нови мислења

Воздухопловно вооружување и опрема

Опрема и воооружувањето како неизоставен дел од воздухопловниот борбен систем
52113/5/2020, 19:01
РИС Воздухопловно вооружување
Нема нови мислења

Воени воздухопловства

Воздухопловни сили и останати занимливости околу авијацијата
1615520/12/2017, 22:48
Momak od Gjorce Руско воено воздухопловство
Воздухопловство и ПВО Empty
Today's active topics
Today's top 20 posters
Overall top 20 posters
Delete the forum cookies

Нови мислењаНови мислењаНема нови мислењаНема нови мислења  Форумот е заклученФорумот е заклучен