ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Самоодни Минофрлачи

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3  Next
АвторПорака
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10545

Самоодни Минофрлачи - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Самоодни Минофрлачи   Самоодни Минофрлачи - Page 2 Empty2/7/2017, 14:53

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10545

Самоодни Минофрлачи - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Самоодни Минофрлачи   Самоодни Минофрлачи - Page 2 Empty15/7/2017, 22:05

Ukroboronservice unveils further details of Mobile Mortar System on Bars-8 chassis
http://defence-blog.com/army/ukroboronservice-unveils-further-details-of-new-mobile-mortar-system-on-bars-8-chassis.html

Самоодни Минофрлачи - Page 2 19814560_10213532317452682_234413586_o-696x459
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9002

Самоодни Минофрлачи - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Самоодни Минофрлачи   Самоодни Минофрлачи - Page 2 Empty3/9/2017, 20:53


______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9002

Самоодни Минофрлачи - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Самоодни Минофрлачи   Самоодни Минофрлачи - Page 2 Empty3/9/2017, 20:54


______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9002

Самоодни Минофрлачи - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Самоодни Минофрлачи   Самоодни Минофрлачи - Page 2 Empty5/9/2017, 22:20


______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 1013

Самоодни Минофрлачи - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Самоодни Минофрлачи   Самоодни Минофрлачи - Page 2 Empty5/9/2017, 22:36

Многу клоца возилото .
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9002

Самоодни Минофрлачи - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Самоодни Минофрлачи   Самоодни Минофрлачи - Page 2 Empty5/9/2017, 23:03

Богами, ќе треба да му менуваат амортизери после секое гаѓање.
Мислам дека Spear Mk.1 верзијата монтирана на HMMWV помалку тресеше.Затоа гасеничар му е мајката.

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9002

Самоодни Минофрлачи - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Самоодни Минофрлачи   Самоодни Минофрлачи - Page 2 Empty5/9/2017, 23:08

Еве ја Spear Mk.1 верзијата:


______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9002

Самоодни Минофрлачи - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Самоодни Минофрлачи   Самоодни Минофрлачи - Page 2 Empty14/9/2017, 02:23


______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9002

Самоодни Минофрлачи - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Самоодни Минофрлачи   Самоодни Минофрлачи - Page 2 Empty30/3/2018, 19:53

Самоодни Минофрлачи - Page 2 TFx0vkz
Самоодни Минофрлачи - Page 2 Bz5h9YM
Самоодни Минофрлачи - Page 2 U3TJ5Ou
Самоодни Минофрлачи - Page 2 H1uNa1f
Самоодни Минофрлачи - Page 2 33UGMXr

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Самоодни Минофрлачи - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Самоодни Минофрлачи   Самоодни Минофрлачи - Page 2 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Самоодни Минофрлачи
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 3Отиди на страна : Previous  1, 2, 3  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Артилерија-
Отиди до: