Почетна
Почетна
Почетна
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeinstagramОдбрана Форум-Аndroid app

 

 Конкурси за вработување во МВР

Go down 
+2
ESN
JKD
6 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4  Next
АвторПорака
JKD

JKD


Број на мислења : 3140

Конкурси за вработување во МВР - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Конкурси за вработување во МВР   Конкурси за вработување во МВР - Page 3 Empty10/3/2015, 14:49

Марче ме разочара,не те викаме веќе војник Very Happy 70 склека се ништо,еве јас ти кажав погоре дека во 6то и 7мо праев по 200-300 склекови од шала во текот на денот...те расипа и тебе коцката lol!
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG


Број на мислења : 6108

Конкурси за вработување во МВР - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Конкурси за вработување во МВР   Конкурси за вработување во МВР - Page 3 Empty10/3/2015, 14:58

Колку кила имаш ЈКД?
Вратете се на почетокот Go down
JKD

JKD


Број на мислења : 3140

Конкурси за вработување во МВР - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Конкурси за вработување во МВР   Конкурси за вработување во МВР - Page 3 Empty10/3/2015, 15:39

Frogfoot напиша:
Колку кила имаш ЈКД?

моментално 82.
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce


Број на мислења : 12354

Конкурси за вработување во МВР - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Конкурси за вработување во МВР   Конкурси за вработување во МВР - Page 3 Empty10/3/2015, 15:44

He e се до физичката спремност,не велам дека не е важна,но не е пресудна.некогашните борци и војници на овие територии не биле физички спремни но сепак добивале битки и војни,и тоа против неколкупати посилен непријател од нив.Секој добар старешина од кој било војник кој има само дисциплина и желба може за помалку од два месеци да направи „карпа“(во физичка смисла) од војник,но памет и психичка стабилност не може да му даде.На сегашниот конкурс(АРМ) што познавам неколку кандитати кој активно се бават со бодибилдинг и сл. испопаѓаа на психо тестот.

Мојот старешина,инструктор по падобранство,кажуваше за селектувниот во Соколи,вика го гледаш развиен,набилдан,ги поминал физичките проверки од шала,се качува во авион,доаѓа до вратата да скокне,се онесвестува,и афтомацки го паѓа селективниот,а некој слаб со мака ги поминал проверките скока без проблем,за неколку месеци преку маршеви,вежбања и сл активности ја подобрува својата физичка кондиција.Поентата ми е мојата прва реченица...
Вратете се на почетокот Go down
Спенсер

Спенсер


Број на мислења : 214

Конкурси за вработување во МВР - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Конкурси за вработување во МВР   Конкурси за вработување во МВР - Page 3 Empty10/3/2015, 15:45

Смешни сте со склековиве. Laughing Laughing Laughing
Вратете се на почетокот Go down
JKD

JKD


Број на мислења : 3140

Конкурси за вработување во МВР - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Конкурси за вработување во МВР   Конкурси за вработување во МВР - Page 3 Empty10/3/2015, 15:49

абе сфатете,тоа е до човекот.Дали ти си глуп,не е битно дали си 60кг,дали си 100кг,дали си сучка или си карпа човек.Ако си глуп ќе останеш глуп,не ти мења ништо дали си набилдан или си слаб.Ако се плашиш од висина,ќе ти остане тоа,каков сакаш биди,односно можеш да го победиш стравот ако си доволно психички стабилен.Но дека не е битна физичката спрема,мислам дека е смешно да го кажеш тоа(знам дека рече обратно,не ззборам конкретно за тебе)

за 2 месеци нема ништо да направиш макар те спремал и арнолд,ни стероиди нема да те направат карпа за 2 месеци,ни најдобра исхрана ни 8 часовен секојдневен сон.За се треба време,посебно за добро тело,уште повеќе за познавање на боречки вештини.Затоа најубаво,што порано-тоа подобро да почнеш,во секоја смисла.Психата ни е таа,мислам дека не може нешто многу да се направи на тој план,колку ти дал Господ у главата толку ќе имаш,и никој не може предвреме да знае дали од шала ќе ги помине психичките тестови,или нема.Но за другите делови од слагалицата,можеш итекако да влијаеш.
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
Гостин




Конкурси за вработување во МВР - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Конкурси за вработување во МВР   Конкурси за вработување во МВР - Page 3 Empty10/3/2015, 16:27

Momak od Gjorce напиша:
He e се до физичката спремност,не велам дека не е важна,но не е пресудна.некогашните борци и војници на овие територии не биле физички спремни но сепак добивале битки и војни,и тоа против неколкупати посилен непријател од нив.Секој добар старешина од кој било војник кој има само дисциплина и желба може за помалку од два месеци да направи „карпа“(во физичка смисла) од војник,но памет и психичка стабилност не може да му даде.На сегашниот конкурс(АРМ) што познавам неколку кандитати кој активно се бават со бодибилдинг и сл. испопаѓаа на психо тестот.

Мојот старешина,инструктор по падобранство,кажуваше за селектувниот во Соколи,вика го гледаш развиен,набилдан,ги поминал физичките проверки од шала,се качува во авион,доаѓа до вратата да скокне,се онесвестува,и афтомацки го паѓа селективниот,а некој слаб со мака ги поминал проверките скока без проблем,за неколку месеци преку маршеви,вежбања и сл активности ја подобрува својата физичка кондиција.Поентата ми е мојата прва реченица...

Тоа и јас им го кажав на претходната страна само ти посликовито им го кажа. За физичка подготвеност со добра исхрана и со тек на обуката сама се формира.
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
Гостин




Конкурси за вработување во МВР - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Конкурси за вработување во МВР   Конкурси за вработување во МВР - Page 3 Empty10/3/2015, 20:37

Јас мислам дека имало овде некое недоразбирање Glava v zid
Јас не се спремам за никаков конкурс, си се решив за факултет во Словенија, нема да се мачам тука. Тоа што вежбам е по мој сопствен избор. ЕСН неможеш да ме споредуваш со специјалци, кога тоа им е секојдневност, колку и да се обидува некој, неможе да го постигне нивното ниво на физичка спремност. И мислам дека лошо ме разбравте за бројот на склекови. Секое сабајле кога станувам од кревет, првото нешто што го правам е склекови(70 без престан, немам мерено време, ама пример под минута ипол). После тоа излегувам од собата и правам што и да треба да направам. Многу добра вежба за да се расониш(и загрееш ако е ладно утро). Не гледам потреба да вежбам повеќе моментално. Спореди ме со младината денес што прави 0 склекови секој ден и ќе видиш огромна разлика Very Happy

П.С. Знам многу случаи кога некој ќе се напне ќе вежбам ќе вежбам, тоа ќе трае 2 месеци и после ќе се одкаже. Јас 6 месеци правам склекови со 1 пропуштен ден и полека се накачува бројката, почнав со 20 склека а центрирам накај 100, до крај на летото ќе стигнам... А и со моменталната физичка спремност ги исполнувам физичките критериуми за конкурсите(згибови и стомачни сум правел пред дооолго време, ама уште не сум закржлавел)

EDIT: А и забегавме многу оф топик, мислам дека можеме да правиме интересен муабет во темата за боречки вештини, или нова да отвориме(за склекови хаха Laughing )
Вратете се на почетокот Go down
Gjole^Stolarot

Gjole^Stolarot


Број на мислења : 32

Конкурси за вработување во МВР - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Конкурси за вработување во МВР   Конкурси за вработување во МВР - Page 3 Empty10/3/2015, 20:50

Спенсер напиша:
Смешни сте со склековиве. Laughing Laughing Laughing
Убаво им кажа .... Wink
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
Гостин




Конкурси за вработување во МВР - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Конкурси за вработување во МВР   Конкурси за вработување во МВР - Page 3 Empty10/3/2015, 21:43

MISFIT напиша:
Јас мислам дека имало овде некое недоразбирање Glava v zid
Јас не се спремам за никаков конкурс, си се решив за факултет во Словенија, нема да се мачам тука. Тоа што вежбам е по мој сопствен избор. ЕСН неможеш да ме споредуваш со специјалци, кога тоа им е секојдневност, колку и да се обидува некој, неможе да го постигне нивното ниво на физичка спремност. И мислам дека лошо ме разбравте за бројот на склекови. Секое сабајле кога станувам од кревет, првото нешто што го правам е склекови(70 без престан, немам мерено време, ама пример под минута ипол). После тоа излегувам од собата и правам што и да треба да направам. Многу добра вежба за да се расониш(и загрееш ако е ладно утро). Не гледам потреба да вежбам повеќе моментално. Спореди ме со младината денес што прави 0 склекови секој ден и ќе видиш огромна разлика Very Happy

П.С. Знам многу случаи кога некој ќе се напне ќе вежбам ќе вежбам, тоа ќе трае 2 месеци и после ќе се одкаже. Јас 6 месеци правам склекови со 1 пропуштен ден и полека се накачува бројката, почнав со 20 склека а центрирам накај 100, до крај на летото ќе стигнам... А и со моменталната физичка спремност ги исполнувам физичките критериуми за конкурсите(згибови и стомачни сум правел пред дооолго време, ама уште не сум закржлавел)

EDIT: А и забегавме многу оф топик, мислам дека можеме да правиме интересен муабет во темата за боречки вештини, или нова да отвориме(за склекови хаха Laughing )

Сите што одговоривме во врска со разговорот колку е безмислен и се тропаат глупости, кој колку направил и кој колку може да направи згибови се однесува на разговорот кој се правеше во врска со физичката спремност. Како прво местото на таквиот разговор не е на оваа тема, како второ за да се прават вакви муабети најубаво е да се отвори тема и да се прават на таа тема и како трето овие муабети ги прават ,мали деца, некој кој ви ги чита коментарите од страна ќе се прсне од смеење ќе помисли дека сте 5 годишни деца и ај ќе се фалиме кој колку згиба, кој колку може да трча итн. Не е ова ништо лично кон тебе да не ме разбереш погрешно.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Конкурси за вработување во МВР - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Конкурси за вработување во МВР   Конкурси за вработување во МВР - Page 3 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Конкурси за вработување во МВР
Вратете се на почетокот 
Страна 3 of 4Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Конкурси за вработување во МВР

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Почетна :: Basket-
Отиди до: