Почетна
Почетна
Почетна
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeinstagramОдбрана Форум-Аndroid app

 

 поздрав дечки

Go down 
+5
dzole
Smrtnikot
JKD
Momak od Gjorce
alexmkd
9 posters
Отиди на страна : 1, 2, 3, 4  Next
АвторПорака
alexmkd

alexmkd


Број на мислења : 122

поздрав дечки Empty
ПишувањеПредмет: поздрав дечки   поздрав дечки Empty3/12/2014, 13:58

дечки мило ми беше шо се дружев со вас, ве напуштам форумов во најскоро време кога ке имам можност ке ви се јавам, за 18 дена летам за парис, легија на странци.
поздрав до сите!
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce


Број на мислења : 12354

поздрав дечки Empty
ПишувањеПредмет: Re: поздрав дечки   поздрав дечки Empty3/12/2014, 14:04

Позз и со среќа,не не заборавај пишувајни од Париз ставај слики од техника и воружување и итн,уште еднаш позз и среќно ziveli
Вратете се на почетокот Go down
JKD

JKD


Број на мислења : 3140

поздрав дечки Empty
ПишувањеПредмет: Re: поздрав дечки   поздрав дечки Empty3/12/2014, 14:07

Браво друже,кога те читав дека сакаш да идеш помислував дека си само напален момак,но браво.Терај и остварувај ги соновите,па те чекаме и на форум а и здравје Боже ако влезеш и пројдеш се,па и на едно кафе,зошто да не Smile
не заборавај да праќаш слики и да пишуваш како е,и не би било лошо да ја пишеш процедурата како стигна до таму,претпоставувам дека веќе се ти е средено?
Со среќа aplauz vojnik vesel
Вратете се на почетокот Go down
Smrtnikot

Smrtnikot


Број на мислења : 1272

поздрав дечки Empty
ПишувањеПредмет: Re: поздрав дечки   поздрав дечки Empty3/12/2014, 14:45

Секоја чест друже, млад човек кој знае што сака и не се плаши да се обиде. Се надевам дека ќе имаш убав престој таму и ти посакувам да се вратиш жив и здрав. Па кога ќе бидеш во можност пиши ни некои детали околу пријавувањето и влегувањето во легијата. Мило ми беше што разменувавме мислења на форумот и се надевам дека ќе продолжи тоа. Поздрав и со среќа!

______________________
"Through discipline comes freedom"
Вратете се на почетокот Go down
alexmkd

alexmkd


Број на мислења : 122

поздрав дечки Empty
ПишувањеПредмет: Re: поздрав дечки   поздрав дечки Empty3/12/2014, 14:55

да се мие  средено карта све.. само школово мајками да оди да потпиши молба да ме ослободат од 22 до 1 да не ме запишуваат поради заминување во странство, па ако влезам дај боже не го завршувам средно, ако не влезам ке се вратам на училиште како ида е ( и да не ме примат пак ке одам јуни) Smile сега ми остана на мене само да тренирам до 22ри Smile


Последната промена е направена од alexmkd на 3/12/2014, 14:56. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
Smrtnikot

Smrtnikot


Број на мислења : 1272

поздрав дечки Empty
ПишувањеПредмет: Re: поздрав дечки   поздрав дечки Empty3/12/2014, 14:56

Ахам. Пиши ни подетално коа ќе можеш ако не е тајна, колку чини сето тоа од прилика онака организирано и како иде пријавувањето и слично. Поздрав.

______________________
"Through discipline comes freedom"
Вратете се на почетокот Go down
alexmkd

alexmkd


Број на мислења : 122

поздрав дечки Empty
ПишувањеПредмет: Re: поздрав дечки   поздрав дечки Empty3/12/2014, 15:02

карта за парис 1 правец 3000 денари, и разгледував како да стигнам до капија 17евра автобус од аеродром до porte maillot , после таму има метро ( но прво ке одам до ајфеловата кула јас) кошта со линија 1 до Paris Pl. Charles de Gaulle (1евро) и се прекачувам на друг воз до Val de Fontenay Ratp (2евра) , и пешки 1.5км до капија тоа е се Smile еден човек шо беше порано во легија ми кажа дека сега му наплаќаат секој ден по 15 евра првата недела втората и третата зависи каква боја за сината е 15 , посел се зголемува Smile  па од парис ке ме префрлат во aubagne (на нивна сметка) ако поминам во парис , и после ако поминам и таму одам 1 месец castelnaudary , после 1 месец мислам дека беше на легендарната фарма ( така ја викаат) и 1 месец во природа преживување во планина така ми кажуваше еден легионер , и после ке можи смартфони па ке пишиме на форумов како што рачунав до април треба да бидам готов ако ме примат  за да земам белата капа Smile (има еден нов дечко скоро пола година легионер таму од тетово е се наоѓа во 2реп  и еден друг од скопје нов е и тој ама незнам која единица е ) Smile ако има некој од скопје пред да одам 21ви ке бидам во скопје ако сака да пиаме кафе нека ме контактира во Порака ке му дадам број да се договориме Smile хехехе
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
Гостин




поздрав дечки Empty
ПишувањеПредмет: Re: поздрав дечки   поздрав дечки Empty3/12/2014, 15:09

Секоја чест, браво! Ќе се гордее Македонија со тебе! Со среќа!

П.С. Колку што знам, ако си слаб со францускиот, дур да го научиш на нивите курсеви, ќе работиш со македонци Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
alexmkd

alexmkd


Број на мислења : 122

поздрав дечки Empty
ПишувањеПредмет: Re: поздрав дечки   поздрав дечки Empty3/12/2014, 15:12

MISFIT напиша:
Секоја чест, браво! Ќе се гордее Македонија со тебе! Со среќа!

П.С. Колку што знам, ако си слаб со францускиот, дур да го научиш на нивите курсеви, ќе работиш со македонци Very Happy
грешка си за тоа дека ке работиш со македонци .... ете овој македонецот од тетово шо е 2реп не е со македонец , различни регименти се тие 2та македонци , тој има колега еден русин Smile, со слики ги учеле да зборуват француски хехехех Smile да научат
Вратете се на почетокот Go down
Smrtnikot

Smrtnikot


Број на мислења : 1272

поздрав дечки Empty
ПишувањеПредмет: Re: поздрав дечки   поздрав дечки Empty3/12/2014, 15:50

Иако имам слушнато многу приказни за тоа дека таму не е сјајно, со среќа друже и чувај се, и требаат воини на Македонија.

______________________
"Through discipline comes freedom"
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





поздрав дечки Empty
ПишувањеПредмет: Re: поздрав дечки   поздрав дечки Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
поздрав дечки
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 4Отиди на страна : 1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Војнички песни

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Почетна :: Basket-
Отиди до: