ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Tранспортни авиони

Go down 
Отиди на страна : 1, 2  Next
АвторПорака
kocovБрој на мислења : 137

Tранспортни авиони Empty
ПишувањеПредмет: Tранспортни авиони   Tранспортни авиони Empty22/11/2014, 19:11

советскиот авион ан-2 заврши како патент во ербас.

http://mk.rbth.com/science/2014/10/22/airbus_ja_lisi_rusija_od_avionot_od_erata_na_stalin_38169.html
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Tранспортни авиони Empty
ПишувањеПредмет: Re: Tранспортни авиони   Tранспортни авиони Empty17/7/2015, 13:03

RIAT 2015

Tранспортни авиони 19579870578_c16b6daaed_h

Tранспортни авиони 19760573002_c1b8b0f18c_h

Tранспортни авиони 19741153072_4085ae1425_h
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Tранспортни авиони Empty
ПишувањеПредмет: Re: Tранспортни авиони   Tранспортни авиони Empty17/7/2015, 13:06

Tранспортни авиони 19094549753_35ce7d5251_h

Tранспортни авиони 19098150764_3754094d23_h

Tранспортни авиони 19716306216_1e959a4e48_h

Tранспортни авиони 19121569724_5b3bbf762b_h

Tранспортни авиони 19122274454_2ad9ffcf06_h

Tранспортни авиони 19742931342_8d9dbc4a40_h
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Tранспортни авиони Empty
ПишувањеПредмет: Re: Tранспортни авиони   Tранспортни авиони Empty17/7/2015, 13:18

Tранспортни авиони 19562139040_8d685fcb2c_h

Tранспортни авиони 19555919008_c4604a8189_h

Tранспортни авиони 19098150764_3754094d23_h

не е баш транспортер ама...
Tранспортни авиони 19093375533_f9295ec2e1_h

Tранспортни авиони 19718876131_ac1318b42c_h
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Tранспортни авиони Empty
ПишувањеПредмет: Re: Tранспортни авиони   Tранспортни авиони Empty26/8/2015, 15:24

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Tранспортни авиони Empty
ПишувањеПредмет: Re: Tранспортни авиони   Tранспортни авиони Empty5/10/2015, 18:31

Kaрго симулатор за А400
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Tранспортни авиони Empty
ПишувањеПредмет: Re: Tранспортни авиони   Tранспортни авиони Empty1/2/2016, 12:58

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Tранспортни авиони Empty
ПишувањеПредмет: Re: Tранспортни авиони   Tранспортни авиони Empty29/7/2016, 23:14

Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 1014

Tранспортни авиони Empty
ПишувањеПредмет: Re: Tранспортни авиони   Tранспортни авиони Empty5/11/2016, 19:16

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Tранспортни авиони Empty
ПишувањеПредмет: Re: Tранспортни авиони   Tранспортни авиони Empty21/12/2016, 13:32

Ukraine rolls-out new An-132D light multipurpose aircraft for Saudi Arabia
http://defence-blog.com/news/ukraine-rolls-out-new-an-132d-light-multipurpose-aircraft-for-saudi-arabia.htmlTранспортни авиони C0G-DpeWgAI_J5q
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Tранспортни авиони Empty
ПишувањеПредмет: Re: Tранспортни авиони   Tранспортни авиони Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Tранспортни авиони
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 2Отиди на страна : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Воздухопловство и ПВО :: Авиони-
Отиди до: