ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share | 
 

 WZ-10

Go down 
АвторПорака
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10300

ПишувањеПредмет: WZ-10   9/3/2014, 20:09

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10300

ПишувањеПредмет: Re: WZ-10   9/3/2014, 20:11Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10300

ПишувањеПредмет: Re: WZ-10   9/3/2014, 20:16

Пред декој ден паднал еден кинески WZ-10 во Shan Xi,наводно пилотите се здрави и живи а хеликоптеров бил на последни тестови од фабриката,значи уште не бил влезен во кинското ВВ и ПВОВратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8666

ПишувањеПредмет: Re: WZ-10   25/3/2014, 15:24
_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 895

ПишувањеПредмет: Re: WZ-10   1/5/2014, 20:41

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10300

ПишувањеПредмет: Re: WZ-10   22/6/2014, 18:17Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: WZ-10   

Вратете се на почетокот Go down
 
WZ-10
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Воздухопловство и ПВО :: Хеликоптери-
Отиди до: