ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share | 
 

 Фортификација - објекти и техника

Go down 
АвторПорака
SIG

SIG

Број на мислења : 5815

ПишувањеПредмет: Фортификација - објекти и техника   30/4/2013, 12:18

Israeli fortifications of the October war 1973

Книга во ПДФ ...одлична е!
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8674

ПишувањеПредмет: Re: Фортификација - објекти и техника   19/8/2014, 15:12


_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 895

ПишувањеПредмет: Re: Фортификација - објекти и техника   19/8/2014, 23:40

Добра работа , би ни била од корис на северната граница . Wink 
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3753

ПишувањеПредмет: Re: Фортификација - објекти и техника   20/8/2014, 00:12

РИС напиша:
Добра работа , би ни била од корис на северната граница . Wink 

и на јужна грците ни извезуваат сиријци , битно е да не се кај нив.

_________________
Мијак 100 %
Вратете се на почетокот Go down
Legija91

Legija91

Број на мислења : 1332

ПишувањеПредмет: Re: Фортификација - објекти и техника   20/8/2014, 01:48

РИС напиша:
Добра работа , би ни била од корис на северната граница . Wink 

Ова со струја низ него и минско поле во ширина од 2 километри тоа би ни било од корист за таму.  Laughing 

_________________
If you're going throw hell, keep going.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Фортификација - објекти и техника   

Вратете се на почетокот Go down
 
Фортификација - објекти и техника
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Инженерија-
Отиди до: