ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Г-4 Супер Галеб

Go down 
Отиди на страна : 1, 2  Next
АвторПорака
SIG

SIG

Број на мислења : 5817

Г-4 Супер Галеб Empty
ПишувањеПредмет: Г-4 Супер Галеб   Г-4 Супер Галеб Empty20/4/2013, 14:34

Г-4 Супер Галеб 528364_473917786014233_1511040107_n
Вратете се на почетокот Go down
MihailMitevskiБрој на мислења : 10

Г-4 Супер Галеб Empty
ПишувањеПредмет: Re: Г-4 Супер Галеб   Г-4 Супер Галеб Empty21/4/2013, 08:53

Мој омилен авион. незнам што ама има нешто посебно што ме привлекува

+ секси е Laughing
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5817

Г-4 Супер Галеб Empty
ПишувањеПредмет: Re: Г-4 Супер Галеб   Г-4 Супер Галеб Empty21/4/2013, 11:31

Галебот е супер, штета што не успеавме да земеме некој од СФРЈ.
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10550

Г-4 Супер Галеб Empty
ПишувањеПредмет: Re: Г-4 Супер Галеб   Г-4 Супер Галеб Empty28/4/2013, 01:57

Нова електроника и наоружање за авион Г-4 МД

Г-4 Супер Галеб Avion-G-4-MD,-animacija

Г-4 Супер Галеб Avion-G-4-MD,-kabina

http://www.politika.rs/rubrike/Drustvo/Nova-elektronika-i-naoruzanje-za-avion-G-4-MD.sr.html
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5817

Г-4 Супер Галеб Empty
ПишувањеПредмет: Re: Г-4 Супер Галеб   Г-4 Супер Галеб Empty28/4/2013, 12:04

Браво, алал им вера на Србиве! aplauz Г-4 е одличен, ама одличен авион за својата намена, и штета што ние немаме таков.
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10550

Г-4 Супер Галеб Empty
ПишувањеПредмет: Re: Г-4 Супер Галеб   Г-4 Супер Галеб Empty28/4/2013, 13:21

Frogfoot напиша:
Браво, алал им вера на Србиве! aplauz Г-4 е одличен, ама одличен авион за својата намена, и штета што ние немаме таков.

Ја освен тренажен авион не би го користел за друга намена...
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10550

Г-4 Супер Галеб Empty
ПишувањеПредмет: Re: Г-4 Супер Галеб   Г-4 Супер Галеб Empty28/4/2013, 13:39

Г-4 Супер Галеб Post-539-1190541537

Г-4 Супер Галеб ProjekatG--4MD5

Г-4 Супер Галеб ProjekatG-4MD4
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5817

Г-4 Супер Галеб Empty
ПишувањеПредмет: Re: Г-4 Супер Галеб   Г-4 Супер Галеб Empty28/4/2013, 13:52

Иако има способности и за друга Smile
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10550

Г-4 Супер Галеб Empty
ПишувањеПредмет: Re: Г-4 Супер Галеб   Г-4 Супер Галеб Empty11/6/2013, 19:49

Г-4 Супер Галеб QdJIhx7

Г-4 Супер Галеб IXSu7ky

Г-4 Супер Галеб MsiSkYU

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10550

Г-4 Супер Галеб Empty
ПишувањеПредмет: Re: Г-4 Супер Галеб   Г-4 Супер Галеб Empty7/4/2017, 13:03

Се уште нема официални информации за екипажот...

KURIR SAZNAJE: Srušio se vojni avion G4 kod Šapca! Traga se za pilotima
http://www.kurir.rs/crna-hronika/kurir-saznaje-srusio-se-vojni-avion-g4-kod-sapca-clanak-2772735---

За жал двајцата пилоти се погинати,официално соопштение од Српското МО,погинатите пилоти се потполковник Ненад Чулибрк и капетан Дејан Пандуровиќ

Сини Неба...
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Г-4 Супер Галеб Empty
ПишувањеПредмет: Re: Г-4 Супер Галеб   Г-4 Супер Галеб Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Г-4 Супер Галеб
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 2Отиди на страна : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Воздухопловство и ПВО :: Авиони-
Отиди до: