Почетна
Почетна
Почетна
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeinstagramОдбрана Форум-Аndroid app

 

 ШТИТ- списание на МО

Go down 
+13
Dejan N
Hivemind
MihailMitevski
Зоран
Генерал
SIG
Profesionalec
Тачка
ragnad
Desperado
Wolf
AlexGreat
Momak od Gjorce
17 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
АвторПорака
AlexGreat

AlexGreat


Број на мислења : 277

ШТИТ- списание на МО - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ШТИТ- списание на МО   ШТИТ- списание на МО - Page 2 Empty5/11/2011, 18:30

[quote="Wolf"]
Momak od Gjorce напиша:
Wolf напиша:
Доколку некој може да ми го прати новиот број на Штит во ПДФ варијанта би му бил многу благодарен.

Имам проблем со интернетот и не можам да го извадам.

Ако имаш проблем,пробај со друг browser , ако имаш на компјутерот,може да е до тоа,или пак до конекцијата е?

______________________
Born to be Macedon!
Вратете се на почетокот Go down
Wolf

Wolf


Број на мислења : 115

ШТИТ- списание на МО - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ШТИТ- списание на МО   ШТИТ- списание на МО - Page 2 Empty5/11/2011, 19:10

Се снајдов.
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce


Број на мислења : 12354

ШТИТ- списание на МО - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ШТИТ- списание на МО   ШТИТ- списание на МО - Page 2 Empty6/12/2011, 18:12

Новиот број на Штит...доста интересен... Very Happy
http://www.morm.gov.mk/portal/?attachment_id=5750
Вратете се на почетокот Go down
Desperado

Desperado


Број на мислења : 70

ШТИТ- списание на МО - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ШТИТ- списание на МО   ШТИТ- списание на МО - Page 2 Empty7/12/2011, 17:55

Momak od Gjorce напиша:
Новиот број на Штит...доста интересен... Very Happy
http://www.morm.gov.mk/portal/?attachment_id=5750

Ubav e ubav...kje go sredam tekstot za Crnata Strela tuka na forumov. study
Вратете се на почетокот Go down
ragnad




Број на мислења : 12

ШТИТ- списание на МО - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ШТИТ- списание на МО   ШТИТ- списание на МО - Page 2 Empty15/12/2011, 22:42

мене ми се чини или списанието е чиста пропаганда. во ред е да се фали тоа што е наше,ама никој не споменува за проблемите што постојат во армијата. читајќи го, некој неупатен ќе мисли дека сме најмоќната и најопремена армија во светот. а факт е дека нема чизми,нема униформи, нема возила, нема адекватна исхрана, нема соодветни плати итн. само се чудам кој сакаат да го лажат?
Вратете се на почетокот Go down
Тачка

Тачка


Број на мислења : 48

ШТИТ- списание на МО - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ШТИТ- списание на МО   ШТИТ- списание на МО - Page 2 Empty15/12/2011, 22:59

Забелешките ти се на место пријателе и се сложувам со тебе , но ајде да речеме дека пишуваат добри текстови и дека ќе станат подобри, а да се надеваме и на подобрувања во армијата општо scratch

ziveli
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce


Број на мислења : 12354

ШТИТ- списание на МО - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ШТИТ- списание на МО   ШТИТ- списание на МО - Page 2 Empty15/12/2011, 23:30

ragnad напиша:
мене ми се чини или списанието е чиста пропаганда. во ред е да се фали тоа што е наше,ама никој не споменува за проблемите што постојат во армијата. читајќи го, некој неупатен ќе мисли дека сме најмоќната и најопремена армија во светот. а факт е дека нема чизми,нема униформи, нема возила, нема адекватна исхрана, нема соодветни плати итн. само се чудам кој сакаат да го лажат?

Друже потполно се сложувам со тебе,но списаниево Штит е нешто што најдобро ни се случи во последнава година,и мислам дека не треба да го критикуваме многу,а да го немавме и него што ке праевме тогаш ке бевме многу по сиромашни барем во тој сегмент...да не се разбереме погрешно не е се розово како што е во спосанието но да се надеваме на подобро,мислам дека од денес треба да се достават првиот комплет на нови униформи,мислам дека на единицара рисови требаше(оние пустинските)... Smile
Вратете се на почетокот Go down
ragnad




Број на мислења : 12

ШТИТ- списание на МО - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ШТИТ- списание на МО   ШТИТ- списание на МО - Page 2 Empty15/12/2011, 23:40

Momak od Gjorce напиша:
но списаниево Штит е нешто што најдобро ни се случи во последнава година

е убо го кажа ова пријателе. ако списанието ни е нешто најдобро оваа година, поарно да ни дадат јамки на сите и да не му ја мислиме многу,ако се радуваме на списание како најголем успех во годината.
Вратете се на почетокот Go down
Wolf

Wolf


Број на мислења : 115

ШТИТ- списание на МО - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ШТИТ- списание на МО   ШТИТ- списание на МО - Page 2 Empty15/12/2011, 23:59

Momak od Gjorce напиша:
ragnad напиша:
мене ми се чини или списанието е чиста пропаганда. во ред е да се фали тоа што е наше,ама никој не споменува за проблемите што постојат во армијата. читајќи го, некој неупатен ќе мисли дека сме најмоќната и најопремена армија во светот. а факт е дека нема чизми,нема униформи, нема возила, нема адекватна исхрана, нема соодветни плати итн. само се чудам кој сакаат да го лажат?

Друже потполно се сложувам со тебе,но списаниево Штит е нешто што најдобро ни се случи во последнава година,и мислам дека не треба да го критикуваме многу,а да го немавме и него што ке праевме тогаш ке бевме многу по сиромашни барем во тој сегмент...да не се разбереме погрешно не е се розово како што е во спосанието но да се надеваме на подобро,мислам дека од денес треба да се достават првиот комплет на нови униформи,мислам дека на единицара рисови требаше(оние пустинските)... Smile

Рисови не постојат, на леопардите се дадени.
Вратете се на почетокот Go down
AlexGreat

AlexGreat


Број на мислења : 277

ШТИТ- списание на МО - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ШТИТ- списание на МО   ШТИТ- списание на МО - Page 2 Empty16/12/2011, 13:40

Ме интересира дали со униформиве оди цел комплет , маици , ранци и сл. ? да не биде стари ранци од ЈНА на новиве унформи. И какви униформи добија? со пустинска камуфлажа или?

______________________
Born to be Macedon!
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





ШТИТ- списание на МО - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ШТИТ- списание на МО   ШТИТ- списание на МО - Page 2 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
ШТИТ- списание на МО
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 10Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Почетна :: Кантина :: Наука и литература-
Отиди до: