ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 FAMAS - француски квалитет и ефикасност

Go down 
Отиди на страна : 1, 2  Next
АвторПорака
SIG

SIG

Број на мислења : 5817

FAMAS - француски квалитет и ефикасност Empty
ПишувањеПредмет: FAMAS - француски квалитет и ефикасност   FAMAS - француски квалитет и ефикасност Empty25/10/2012, 17:04

FAMAS - француски квалитет и ефикасност 123381160095867centurioFAMAS - француски квалитет и ефикасност 123381160095867centurioFAMAS - француски квалитет и ефикасност 123381160095867centurioFAMAS - француски квалитет и ефикасност 123381160095867centurioFAMAS - француски квалитет и ефикасност 123381160095867centurioFAMAS - француски квалитет и ефикасност 123381160095867centurioFAMAS - француски квалитет и ефикасност 123381160095867centurioFAMAS - француски квалитет и ефикасност 123381160095867centurio
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9008

FAMAS - француски квалитет и ефикасност Empty
ПишувањеПредмет: Re: FAMAS - француски квалитет и ефикасност   FAMAS - француски квалитет и ефикасност Empty25/10/2012, 23:48

Ретко грда пушка.
Еден припадник на Волците имаше само пофални зборови за неа. Smile
Претпоставувам имале прилика да ја користат на некоја вежба.

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5817

FAMAS - француски квалитет и ефикасност Empty
ПишувањеПредмет: Re: FAMAS - француски квалитет и ефикасност   FAMAS - француски квалитет и ефикасност Empty26/10/2012, 00:01

Пофални или „пофални„ ? Smile

П.С Има видео од изјавата или ?
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9008

FAMAS - француски квалитет и ефикасност Empty
ПишувањеПредмет: Re: FAMAS - француски квалитет и ефикасност   FAMAS - француски квалитет и ефикасност Empty26/10/2012, 00:09

Frogfoot напиша:
Пофални или „пофални„ ? Smile

"Пофални". Wink

Frogfoot напиша:
П.С Има видео од изјавата или?

Не го снимав... така да, нема. Smile

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5817

FAMAS - француски квалитет и ефикасност Empty
ПишувањеПредмет: Re: FAMAS - француски квалитет и ефикасност   FAMAS - француски квалитет и ефикасност Empty21/3/2013, 23:29

FAMAS - француски квалитет и ефикасност 5952_168335426652481_1356599769_nFAMAS - француски квалитет и ефикасност 205329_170045669814790_327359037_n
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9008

FAMAS - француски квалитет и ефикасност Empty
ПишувањеПредмет: Re: FAMAS - француски квалитет и ефикасност   FAMAS - француски квалитет и ефикасност Empty21/3/2013, 23:51

Не можам да ја сварам трубава па не знам што да е. Ретко грда пушка.

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5817

FAMAS - француски квалитет и ефикасност Empty
ПишувањеПредмет: Re: FAMAS - француски квалитет и ефикасност   FAMAS - француски квалитет и ефикасност Empty22/3/2013, 02:07

Од булпап најубави ми се АУГ и Таворот.. Фамасот ми е меѓу погрдите..

Е сега има еден факт за нас булпап-хејтерите..а тоа е дека кој ги вовел во вооружување досега не се откажал. Ф2000 на тестирањата кај словенците се покажала како попоуздана од Г36.
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9008

FAMAS - француски квалитет и ефикасност Empty
ПишувањеПредмет: Re: FAMAS - француски квалитет и ефикасност   FAMAS - француски квалитет и ефикасност Empty27/2/2014, 23:28

FAMAS - француски квалитет и ефикасност 6TeJ8wW

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9008

FAMAS - француски квалитет и ефикасност Empty
ПишувањеПредмет: Re: FAMAS - француски квалитет и ефикасност   FAMAS - француски квалитет и ефикасност Empty11/12/2014, 23:35

FAMAS - француски квалитет и ефикасност MVnfhAo
FAMAS - француски квалитет и ефикасност VnIZEoF
FAMAS - француски квалитет и ефикасност Dk1365P
FAMAS - француски квалитет и ефикасност CVqC2Xo

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
JKD

JKD

Број на мислења : 3140

FAMAS - француски квалитет и ефикасност Empty
ПишувањеПредмет: Re: FAMAS - француски квалитет и ефикасност   FAMAS - француски квалитет и ефикасност Empty11/12/2014, 23:37

А јас кога зборев за убавина кај пушкиве ми кажувавте дека не е битна убавината Very Happy факт дека треба да се има и малце стил,истото го зборев и за возилата...

Ептен грда пушка,аама добри хетки дава на кантер lol! lol! lol!
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
FAMAS - француски квалитет и ефикасност Empty
ПишувањеПредмет: Re: FAMAS - француски квалитет и ефикасност   FAMAS - француски квалитет и ефикасност Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
FAMAS - француски квалитет и ефикасност
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 2Отиди на страна : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: