ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Рачни бомби

Go down 
АвторПорака
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Рачни бомби Empty
ПишувањеПредмет: Рачни бомби   Рачни бомби EmptyНед 2 Сеп - 1:55

За почеток еве една слика убава Twisted Evil , па ајде пишете нешто теорија, пракса Smile

Рачни бомби 527900_310158909081289_2036956091_n
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3770

Рачни бомби Empty
ПишувањеПредмет: Re: Рачни бомби   Рачни бомби EmptyНед 2 Сеп - 10:56

За зорт супер , одбивање напад или чистење на соби.
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9008

Рачни бомби Empty
ПишувањеПредмет: Re: Рачни бомби   Рачни бомби EmptyПон 15 Апр - 0:31

Новата генерација на одскочни рачни гранати. Мошне интересно решение.
http://www.fmv.se/sv/Nyheter-och-press/Nyheter-fran-FMV/Hoppande-handgranat/
http://www.soldiermod.com/volume-6/grenade.html

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9008

Рачни бомби Empty
ПишувањеПредмет: Re: Рачни бомби   Рачни бомби EmptyСаб 21 Фед - 16:17


______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
ГостинРачни бомби Empty
ПишувањеПредмет: Re: Рачни бомби   Рачни бомби EmptyВто 31 Мај - 10:20

Дечки знае ли некој нешто повеќе за тие топовски бомби ака шокови, неможам да ги најдам на нет... Па ако има е нешто ќе размениме инфо јас ќе пишам за рачна бомба М93
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9008

Рачни бомби Empty
ПишувањеПредмет: Re: Рачни бомби   Рачни бомби EmptyВто 31 Мај - 15:55

Еве една од српски Југоимпорт.
http://www.yugoimport.com/en/proizvodi/shock-hand-grenade-0

Барај на Google stun или flash grenade.

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9008

Рачни бомби Empty
ПишувањеПредмет: Re: Рачни бомби   Рачни бомби EmptyНед 25 Сеп - 14:53

New Hand Grenade Design For U.S. Army In The Works
http://www.popsci.com/new-hand-grenade-design-for-u-s-army-in-works

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9008

Рачни бомби Empty
ПишувањеПредмет: Re: Рачни бомби   Рачни бомби EmptyПет 20 Jул - 21:50


______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Рачни бомби Empty
ПишувањеПредмет: Re: Рачни бомби   Рачни бомби EmptyПет 20 Jул - 23:31

Што е ова бе брат, кампања против фрлање бомби по комшии Very Happy

Треба една ваква кај нас, често се дешава Smile
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9008

Рачни бомби Empty
ПишувањеПредмет: Re: Рачни бомби   Рачни бомби EmptyСаб 21 Jул - 17:18

Кој го знае.... шведски хумор. Very Happy

Мада, бајаги беља направи на манекениве.

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Рачни бомби Empty
ПишувањеПредмет: Re: Рачни бомби   Рачни бомби Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Рачни бомби
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: