Почетна
Почетна
Почетна
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeinstagramОдбрана Форум-Аndroid app

 

 Pilot Training Center - Macedonia

Go down 
+12
Dejan N
Smrtnikot
JKD
Alvar
legend1979
Legija91
РИС
Генерал
SIG
Makedon
Зоран
Momak od Gjorce
16 posters
Отиди на страна : 1, 2, 3 ... 9 ... 17  Next
АвторПорака
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce


Број на мислења : 12354

Pilot Training Center - Macedonia Empty
ПишувањеПредмет: Pilot Training Center - Macedonia   Pilot Training Center - Macedonia Empty30/8/2012, 16:29

Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран


Број на мислења : 3805

Pilot Training Center - Macedonia Empty
ПишувањеПредмет: Re: Pilot Training Center - Macedonia   Pilot Training Center - Macedonia Empty30/8/2012, 17:05

Што им е лого./
Како и да е нека е со срека.
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce


Број на мислења : 12354

Pilot Training Center - Macedonia Empty
ПишувањеПредмет: Re: Pilot Training Center - Macedonia   Pilot Training Center - Macedonia Empty30/8/2012, 17:06

Зоран напиша:
Што им е лого./

Па првата слика...вајда...

Pilot Training Center - Macedonia 318241_423069451043879_2116063356_n
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран


Број на мислења : 3805

Pilot Training Center - Macedonia Empty
ПишувањеПредмет: Re: Pilot Training Center - Macedonia   Pilot Training Center - Macedonia Empty30/8/2012, 17:09

мене ме асоцира на рис!
Вратете се на почетокот Go down
Makedon

Makedon


Број на мислења : 158

Pilot Training Center - Macedonia Empty
ПишувањеПредмет: Re: Pilot Training Center - Macedonia   Pilot Training Center - Macedonia Empty30/8/2012, 19:53

Зоран напиша:
мене ме асоцира на рис!

Да рис е, а под него перките од 206-ка Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран


Број на мислења : 3805

Pilot Training Center - Macedonia Empty
ПишувањеПредмет: Re: Pilot Training Center - Macedonia   Pilot Training Center - Macedonia Empty30/8/2012, 20:45

Makedon напиша:
Зоран напиша:
мене ме асоцира на рис!

Да рис е, а под него перките од 206-ка Very Happy
mozhebi e Uh-1 H Smile Smile Smile

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce


Број на мислења : 12354

Pilot Training Center - Macedonia Empty
ПишувањеПредмет: Re: Pilot Training Center - Macedonia   Pilot Training Center - Macedonia Empty31/8/2012, 09:59

Зоран напиша:
Makedon напиша:
Зоран напиша:
мене ме асоцира на рис!

Да рис е, а под него перките од 206-ка Very Happy
mozhebi e Uh-1 H Smile Smile Smile


Ипак ке да е Белл 206...

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce


Број на мислења : 12354

Pilot Training Center - Macedonia Empty
ПишувањеПредмет: Re: Pilot Training Center - Macedonia   Pilot Training Center - Macedonia Empty7/9/2012, 16:53

Pilot Training Center - Macedonia 534453_490224510990238_623400762_n
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG


Број на мислења : 6108

Pilot Training Center - Macedonia Empty
ПишувањеПредмет: Re: Pilot Training Center - Macedonia   Pilot Training Center - Macedonia Empty13/9/2012, 15:59

БЕСИМИ: КВАЛИТЕТОТ ВО ПРОЦЕСОТ НА ИЗБОР Е НАШ ИМПЕРАТИВ

„Чест ми е што се запознав со кадетите од првиот конкурс во Центарот за обука на пилоти, кадети кои поминаа низ фер и професионален процес на избор. Сигурен сум дека нивниот квалитет ќе биде голем придонес за институциите во Република Македноија, но и за Северноатланстската алијанса“, истакна министерот за одбрана на Република Македонија, Фатмир Бесими, на денешната средба со директорот на Центарот за обука на пилоти, Јаари Шрага, и четворицата слушатели од првата генерација на Центарот.

Денешната средба во Министерството коинцидира и со објавувањето на вториот конкурс на кој во преден план, повторно, ќе биде квалитетот и високите стандарди како императив за создавање вистински професионалци во областа на Военото Воздухопловство. Во контекст на тоа, министерот Бесими им порача на сите млади лица кои ги исполнуваат условите во Конкурсот, без разлика на нивната етничка, верска и полова припадност да се пријават и да учествуваат во процесот на скрининг и избор.

Пример за акцентирањето на поставените услови е и половиот диверзитет при изборот на првата класа – една припадничка на женскиот пол е дел од четворицата слушатели во Центарот.

Директорот на Центарот, Јаари Шрага, во својата изјава истакна дека четворицата кандидати се доказ дека процесот се движи во вистинска насока и дека со секој конкурс се креира историја. „За сите заинтересирани ова претставува уникатна можност да се запознаат со интернационалните стандарди во авијацијата“, додаде директорот Шрага.

Новиот конкурс за пријавување во втората класа кадети на Центарот за обука на пилоти се објавува на 15ти овој месец.

http://www.morm.gov.mk/portal/?mainnews=besimi-piloti-press&lang=mk
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран


Број на мислења : 3805

Pilot Training Center - Macedonia Empty
ПишувањеПредмет: Re: Pilot Training Center - Macedonia   Pilot Training Center - Macedonia Empty14/9/2012, 10:43

Честитки за банерот кој и да го стокмил!

БРАВО
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Pilot Training Center - Macedonia Empty
ПишувањеПредмет: Re: Pilot Training Center - Macedonia   Pilot Training Center - Macedonia Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Pilot Training Center - Macedonia
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 17Отиди на страна : 1, 2, 3 ... 9 ... 17  Next
 Similar topics
-
» Utah Data Center - најголемиот шпиунски центар

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Почетна :: Безбедносни сили на РМ :: Образовни институции на безбедносните сили-
Отиди до: