ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Руска Морнарица

Go down 
Отиди на страна : 1, 2, 3, 4, 5  Next
АвторПорака
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10378

Руска Морнарица Empty
ПишувањеПредмет: Руска Морнарица   Руска Морнарица Empty18/5/2012, 20:07

Денеска во Калинграт во употреба(пловидба) беше пуштен бродот "Иван Грен" ...

Руска Морнарица Imgp0084n

Руска Морнарица Imgp0090y

Руска Морнарица Imgp0091zk

Руска Морнарица Imgp0103i

Руска Морнарица Imgp0139z
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10378

Руска Морнарица Empty
ПишувањеПредмет: Re: Руска Морнарица   Руска Морнарица Empty13/11/2012, 11:51

Адмирал Кузнетсов...
Руска Морнарица Kk8Xn
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10378

Руска Морнарица Empty
ПишувањеПредмет: Re: Руска Морнарица   Руска Морнарица Empty20/12/2012, 12:27

Руска Морнарица 0_846e8_2ee87fb3_XXXL

Руска Морнарица 0_846e9_a6d0d097_XXXL

Руска Морнарица 0_846eb_5f75b103_XXXL

Руска Морнарица 0_846f0_90aeb545_XXXL

Руска Морнарица 0_846f1_61e50edf_XXXL

Руска Морнарица 0_846dc_c55e6309_XXXL

Руска Морнарица 0_846de_8dafa9ab_XXXL

Руска Морнарица 0_846df_14f3c86c_XXXL

Руска Морнарица 0_846e0_54920173_XXXL
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5815

Руска Морнарица Empty
ПишувањеПредмет: Re: Руска Морнарица   Руска Морнарица Empty3/1/2013, 17:22

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10378

Руска Морнарица Empty
ПишувањеПредмет: Re: Руска Морнарица   Руска Морнарица Empty12/1/2013, 20:01

Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Руска Морнарица 0_857d7_c7c6842a_XXXL

Руска Морнарица 0_857da_8b93ef56_XXXL
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5815

Руска Морнарица Empty
ПишувањеПредмет: Re: Руска Морнарица   Руска Морнарица Empty12/1/2013, 21:09

Едниов рус, другиов американец?
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10378

Руска Морнарица Empty
ПишувањеПредмет: Re: Руска Морнарица   Руска Морнарица Empty13/1/2013, 01:14

Frogfoot напиша:
Едниов рус, другиов американец?

Воена вежба... ziveli

Руска Морнарица 0_857dc_b3a986_XXXL

Руска Морнарица 0_857d9_273e53c7_XXXL

Руска Морнарица 0_857e0_e036fd7a_XXXL

Руска Морнарица 0_857ed_14d6013a_XXXL

Руска Морнарица 0_857de_febe72b0_XXXL
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8875

Руска Морнарица Empty
ПишувањеПредмет: Re: Руска Морнарица   Руска Морнарица Empty24/1/2013, 18:24


_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10378

Руска Морнарица Empty
ПишувањеПредмет: Re: Руска Морнарица   Руска Морнарица Empty25/1/2013, 21:25

Модернизација на руски носач за авиони...фото галерија од почетокот па се до пуштаење во пловидба на носачов...

http://englishrussia.com/2012/07/22/deep-modernization-of-the-airborne-cruiser/#more-105354
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5815

Руска Морнарица Empty
ПишувањеПредмет: Re: Руска Морнарица   Руска Морнарица Empty31/1/2013, 14:32

Руска Морнарица 150666_503426656374037_1275319550_n
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Руска Морнарица Empty
ПишувањеПредмет: Re: Руска Морнарица   Руска Морнарица Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Руска Морнарица
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 5Отиди на страна : 1, 2, 3, 4, 5  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Морнарицa :: Поморски сили-
Отиди до: