Почетна
Почетна
Почетна
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeinstagramОдбрана Форум-Аndroid app

 

 КСБ - Косовски Безбедносни Сили

Go down 
+16
t34t55
Motorola
РИС
ESN
assasian
BABUN
Зоран
Dejan N
JKD
Alvar
tose
Генерал
Legija91
Momak od Gjorce
Smrtnikot
SIG
20 posters
Отиди на страна : Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 23 ... 27  Next
АвторПорака
gol_den_phantom69




Број на мислења : 553

КСБ - Косовски Безбедносни Сили - Page 19 Empty
ПишувањеПредмет: Re: КСБ - Косовски Безбедносни Сили   КСБ - Косовски Безбедносни Сили - Page 19 Empty23/5/2023, 18:36

Momak od Gjorce напиша:
Нив ги спремаат за друго,и не верувам дека количински добиле многу од истото
Моментално се подобро и повеќе опремени од нас кој шо сака нека тврди.
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce


Број на мислења : 12354

КСБ - Косовски Безбедносни Сили - Page 19 Empty
ПишувањеПредмет: Re: КСБ - Косовски Безбедносни Сили   КСБ - Косовски Безбедносни Сили - Page 19 Empty23/5/2023, 20:32

Во моментов во некој сегменти да,но немаат доволно од истата опрема,се се тоа брои во неколку десетина парчиња
Вратете се на почетокот Go down
РИС




Број на мислења : 2400

КСБ - Косовски Безбедносни Сили - Page 19 Empty
ПишувањеПредмет: Re: КСБ - Косовски Безбедносни Сили   КСБ - Косовски Безбедносни Сили - Page 19 Empty16/7/2023, 20:26

Дали ЕДЕН или ПОВЕЌЕ БАЈРАКТАРИ Косово си тоа што му фалеше 2001 за да победи кај Радуша , за жал ние ја изгубивме компонентата што највеќе придонесе да се спаси Радуша , БОРБЕНИТЕ ХЕЛИКОПТЕРИ .
Вратете се на почетокот Go down
ESN

ESN


Број на мислења : 1580

КСБ - Косовски Безбедносни Сили - Page 19 Empty
ПишувањеПредмет: Re: КСБ - Косовски Безбедносни Сили   КСБ - Косовски Безбедносни Сили - Page 19 Empty17/7/2023, 00:06

РИС напиша:
Дали ЕДЕН или  ПОВЕЌЕ БАЈРАКТАРИ Косово си тоа што му фалеше 2001 за да победи кај Радуша , за жал ние ја изгубивме компонентата што највеќе придонесе да се спаси Радуша , БОРБЕНИТЕ ХЕЛИКОПТЕРИ .
Радуша Ми 24-та нишо не направи. Не дејствуваше со проектили,туку само со митралезот. И тоа само еден Ми 24 беше,веднаш после повлекувањето на Ми 24 настапува Су 25 со проектили и ја запалува планината Жеден. Радуша ја спаси Су 25 и неговиот пилот од Беровско село Very Happy .

______________________
СЕКОГАШ И СЕКАДЕ ПРВИ

gol_den_phantom69 likes this post

Вратете се на почетокот Go down
D21g




Број на мислења : 121

КСБ - Косовски Безбедносни Сили - Page 19 Empty
ПишувањеПредмет: Re: КСБ - Косовски Безбедносни Сили   КСБ - Косовски Безбедносни Сили - Page 19 Empty17/7/2023, 13:50

ESN напиша:
РИС напиша:
Дали ЕДЕН или  ПОВЕЌЕ БАЈРАКТАРИ Косово си тоа што му фалеше 2001 за да победи кај Радуша , за жал ние ја изгубивме компонентата што највеќе придонесе да се спаси Радуша , БОРБЕНИТЕ ХЕЛИКОПТЕРИ .
Радуша Ми 24-та нишо не направи. Не дејствуваше со проектили,туку само со митралезот. И тоа само еден Ми 24 беше,веднаш после повлекувањето на Ми 24 настапува Су 25 со проектили и ја запалува планината Жеден. Радуша ја спаси Су 25 и неговиот пилот од Беровско село Very Happy .
Тој пилот нели е сега во Америка и вози камион.
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar


Број на мислења : 10967

КСБ - Косовски Безбедносни Сили - Page 19 Empty
ПишувањеПредмет: Re: КСБ - Косовски Безбедносни Сили   КСБ - Косовски Безбедносни Сили - Page 19 Empty17/7/2023, 15:55


______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG


Број на мислења : 6114

КСБ - Косовски Безбедносни Сили - Page 19 Empty
ПишувањеПредмет: Re: КСБ - Косовски Безбедносни Сили   КСБ - Косовски Безбедносни Сили - Page 19 Empty17/7/2023, 16:05

Boga mi... ljaka poljaka vo vojska ke prerasnat.
Вратете се на почетокот Go down
РИС




Број на мислења : 2400

КСБ - Косовски Безбедносни Сили - Page 19 Empty
ПишувањеПредмет: Re: КСБ - Косовски Безбедносни Сили   КСБ - Косовски Безбедносни Сили - Page 19 Empty17/7/2023, 22:45

Нема , ако стигне се што имаат нарачано нашиве , што знаеме ама и што не знаеме , купено и донации , бар со нив не би требало да има проблем .Би требало со зголемувањето на буџетите да се добие зелено светло и за борбени хеликоптери , хаубици 155мм и други работи .
Вратете се на почетокот Go down
gol_den_phantom69




Број на мислења : 553

КСБ - Косовски Безбедносни Сили - Page 19 Empty
ПишувањеПредмет: Re: КСБ - Косовски Безбедносни Сили   КСБ - Косовски Безбедносни Сили - Page 19 Empty18/7/2023, 10:01

РИС напиша:
Нема , ако стигне се што имаат нарачано нашиве , што знаеме ама и што не знаеме , купено и донации , бар со нив не би требало да има проблем .Би требало со зголемувањето на буџетите да се добие зелено светло и за борбени хеликоптери , хаубици 155мм и други работи .
Znaci pak da vi povtoram ne se problem parite za borbeni heli tenkovi itn tuku formacijata na cela armija spored koja nie NEMAME PRAVO  na borbena aviacija i tesko vooruzuvanje ...tuku se ke bide lesna pesadija i helikopteri za prebaruvanje i spasuvanje i gasenje pozari tolkuКСБ - Косовски Безбедносни Сили - Page 19 Screen30
Вратете се на почетокот Go down
gol_den_phantom69




Број на мислења : 553

КСБ - Косовски Безбедносни Сили - Page 19 Empty
ПишувањеПредмет: Re: КСБ - Косовски Безбедносни Сили   КСБ - Косовски Безбедносни Сили - Page 19 Empty18/7/2023, 10:08

КСБ - Косовски Безбедносни Сили - Page 19 Screen32
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





КСБ - Косовски Безбедносни Сили - Page 19 Empty
ПишувањеПредмет: Re: КСБ - Косовски Безбедносни Сили   КСБ - Косовски Безбедносни Сили - Page 19 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
КСБ - Косовски Безбедносни Сили
Вратете се на почетокот 
Страна 19 of 27Отиди на страна : Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 23 ... 27  Next
 Similar topics
-
» Безбедносни сили на Полска
» Безбедносни сили на Мексико
» Вооружени сили на БиХ
» НАТО членки и Сојузнички сили
» Конкурси за вработување во МВР

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Почетна :: Воени и полициски единици :: СФРЈ-
Отиди до: