ОДБРАНА
ОДБРАНА
ОДБРАНА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

 

 Воени новости

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6
АвторПорака
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10944

Воени новости - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Воени новости   Воени новости - Page 6 Empty3/5/2017, 22:29

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10944

Воени новости - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Воени новости   Воени новости - Page 6 Empty9/5/2017, 16:18

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10944

Воени новости - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Воени новости   Воени новости - Page 6 Empty20/5/2017, 23:07

Е ова се вика дил Smile

US-Saudi Arabia seal weapons deal worth nearly $110 billion immediately, $350 billion over 10 years
http://www.cnbc.com/2017/05/20/us-saudi-arabia-seal-weapons-deal-worth-nearly-110-billion-as-trump-begins-visit.html
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10944

Воени новости - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Воени новости   Воени новости - Page 6 Empty21/5/2017, 23:36

Штета што ние не конкурираме на вакви и слични фондови,можеме да повлечеме многу повеќе опрема.
Мислам дека нашите донации од јенките не се преку вакви фондови...

Албанциве пред извесно време добија 3 МРАП Мах Про,од ЕДА програмата,сега бараат 77 комада оклопни Хамви М1114 од истото место

Список на сите досегашни побарувања и испораки,не се сите реализирани и одобрени,но како што можам да приметам Израел ги цеди,само ние се прајме најпаметни...
Excess Defense Articles (EDA)

---

http://www.dsca.mil/programs/excess-defense-articles-eda
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10944

Воени новости - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Воени новости   Воени новости - Page 6 Empty8/6/2017, 15:20

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10944

Воени новости - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Воени новости   Воени новости - Page 6 Empty13/6/2017, 17:08

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10944

Воени новости - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Воени новости   Воени новости - Page 6 Empty20/11/2019, 12:58

Што би рекле србите "Задња реч технике"

Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9553

Воени новости - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Воени новости   Воени новости - Page 6 Empty26/2/2020, 01:47


______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10944

Воени новости - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Воени новости   Воени новости - Page 6 Empty3/3/2021, 22:45

FN Herstal launches latest machine gun mounts
FN Herstal launches latest machine gun mounts

Воени новости - Page 6 MRNU0un

Воени новости - Page 6 K3R6Aes
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10944

Воени новости - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Воени новости   Воени новости - Page 6 Empty8/4/2021, 22:57

Србиве само напредуваат,браво...Trifun.L and gol_den_phantom69 like this post

Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Воени новости - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Воени новости   Воени новости - Page 6 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Воени новости
Вратете се на почетокот 
Страна 6 of 6Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Воени новитети-
Отиди до: