Почетна
Почетна
Почетна
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeinstagramОдбрана Форум-Аndroid app

 

 Македонија во 2001

Go down 
+11
Gero
filip555
Зоран
Makedon
Генерал
Subzero
SIG
Profesionalec
meth
AlexGreat
Тачка
15 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
АвторПорака
Генерал

Генерал


Број на мислења : 2343

Македонија во 2001 - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија во 2001   Македонија во 2001 - Page 5 Empty3/4/2012, 21:41

filip555 напиша:
Кај нас тука нема книжарница на Тримакс а да ја нарачам не знам дали ке ми ја донесат.. ако некој може да каже има ли ја на некоја Веб страна да ја прочитам во електронско Издание .. ?? study study

Книжарница на Тримакс има на плоштадот во Скопје. А електронско издание досега не сум пронашол.

______________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
Gero

Gero


Број на мислења : 16

Македонија во 2001 - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија во 2001   Македонија во 2001 - Page 5 Empty15/4/2012, 12:48

Subzero напиша:
Па сеа нај веројатно работата ја знае овој што беше тогаш на воздухопловство не ми текнува името
како му беше.
Командантот на ВВ и ПВО Бригадниот Генерал Звонко Стојановски го известил Генералот Петровски дека на радар се фатени 6 авиони ловци бомбардери кои имаат курс од Италија преку албанија кон Р.Македонија.Ова го напишал Генералот Петровски во својата книга која моментално ја читам Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG


Број на мислења : 6108

Македонија во 2001 - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија во 2001   Македонија во 2001 - Page 5 Empty15/4/2012, 13:47

Добредојде Геро! Се надевам редовно ќе не дружиш на форумов... ziveli

Инаку да, тој факт е спорен и малце чуден ... Smile
Вратете се на почетокот Go down
Gero

Gero


Број на мислења : 16

Македонија во 2001 - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија во 2001   Македонија во 2001 - Page 5 Empty15/4/2012, 13:57

Добро Ве Најдов Smile
Секако дека редовно ќе Ве дружам во понатамошните дискусии ziveli
Вратете се на почетокот Go down
Генерал

Генерал


Број на мислења : 2343

Македонија во 2001 - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија во 2001   Македонија во 2001 - Page 5 Empty15/4/2012, 15:58

Добредојде Gero и ти посакувам пријатно дружење.

______________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
Subzero

Subzero


Број на мислења : 213

Македонија во 2001 - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија во 2001   Македонија во 2001 - Page 5 Empty16/4/2012, 02:02

Цитат :
Командантот на ВВ и ПВО Бригадниот Генерал Звонко Стојановски го известил Генералот Петровски дека на радар се фатени 6 авиони ловци бомбардери кои имаат курс од Италија преку албанија кон Р.Македонија.Ова го напишал Генералот Петровски во својата книга која моментално ја читам

Да да така му беше името Геро. Добредојде на форумот и како ти се свиѓа книгата? Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Iko




Број на мислења : 503

Македонија во 2001 - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија во 2001   Македонија во 2001 - Page 5 Empty16/4/2012, 09:46

Bez nikakva negativna konotacija da nekogo navredlivo deranzhiram - no istava nebuloza (za nekakov si eventualen NATO vozdushen udar vrz nashite pozicii - kako sredstvo za "ucena" ili "predupreduvanje") - povekje pati ja imame komentirano na MAF....i izvedeno svoevidni zakluchoci (od chisto tehnichka priroda) spored koi istava teza se postavuva kako celosna glupost i notorna izmislica....po nashiot dobro poznat negativen mentaliteten "odpechatok" - povtorno se probuva preku ovaa besmislena storija (i nejze eden kup slichni) da se "pokrie" faktot na svojata sopstvena nesposobnost...za koja sekogash barame "drugi vinovnici od strana".... Rolling Eyes
Вратете се на почетокот Go down
Gero

Gero


Број на мислења : 16

Македонија во 2001 - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија во 2001   Македонија во 2001 - Page 5 Empty16/4/2012, 11:41

Добро Ве најдов. Па можам да кажам дека книгата е одлична и може да се заклучи дека тогаш имало многу задкулисни игри од страна на меѓународниот фактор...
Вратете се на почетокот Go down
Gero

Gero


Број на мислења : 16

Македонија во 2001 - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија во 2001   Македонија во 2001 - Page 5 Empty16/4/2012, 11:43

Iko напиша:
Bez nikakva negativna konotacija da nekogo navredlivo deranzhiram - no istava nebuloza (za nekakov si eventualen NATO vozdushen udar vrz nashite pozicii - kako sredstvo za "ucena" ili "predupreduvanje") - povekje pati ja imame komentirano na MAF....i izvedeno svoevidni zakluchoci (od chisto tehnichka priroda) spored koi istava teza se postavuva kako celosna glupost i notorna izmislica....po nashiot dobro poznat negativen mentaliteten "odpechatok" - povtorno se probuva preku ovaa besmislena storija (i nejze eden kup slichni) da se "pokrie" faktot na svojata sopstvena nesposobnost...za koja sekogash barame "drugi vinovnici od strana".... Rolling Eyes
da se "pokrie" faktot na svojata sopstvena nesposobnost... со ова сакаш да кажеш дека не сме биле воено способни да ја решиме кризата?
Вратете се на почетокот Go down
Генерал

Генерал


Број на мислења : 2343

Македонија во 2001 - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија во 2001   Македонија во 2001 - Page 5 Empty16/4/2012, 14:11

Факт е дека бевме и сме воено способни да се справиме со криза од такво вид. Неспособноста беше и останува на политичарите.

______________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Македонија во 2001 - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија во 2001   Македонија во 2001 - Page 5 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Македонија во 2001
Вратете се на почетокот 
Страна 5 of 9Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
 Similar topics
-
» Македонија - 2001
» Фото : Македонија - 2001
» Видеа од 2001
» Единица за Специјални Задачи „Тигар„
» 1/35 М-113 Полиција на РМ, 2001 година.

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Почетна :: Кантина :: Наука и литература-
Отиди до: