Почетна
Почетна
Почетна
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeinstagramОдбрана Форум-Аndroid app

 

 Doomsday Preppers на македонски начин

Go down 
+12
Smrtnikot
Sammael
tose
assasian
Legija91
Генерал
shady3
Momak od Gjorce
Зоран
JKD
Alvar
SIG
16 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Next
АвторПорака
Зоран

Зоран


Број на мислења : 3805

Doomsday Preppers на македонски начин - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Doomsday Preppers на македонски начин   Doomsday Preppers на македонски начин - Page 2 Empty5/2/2014, 23:39

Alvar напиша:
Ќе ти треба група за да имаш поголеми шанси да преживееш.  Smile 
Башка, чувај место и за мене... добар стрелец сум со пушка.  Twisted Evil 

Гледам дека има некој вирус и мава у ВИНКЛА.
И банирајте го ЈКД ако праша што е ВИНКЛА.

______________________
Мијак 100 %
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar


Број на мислења : 10949

Doomsday Preppers на македонски начин - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Doomsday Preppers на македонски начин   Doomsday Preppers на македонски начин - Page 2 Empty6/2/2014, 00:00

ха ха ха...  Very Happy 

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG


Број на мислења : 6108

Doomsday Preppers на македонски начин - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Doomsday Preppers на македонски начин   Doomsday Preppers на македонски начин - Page 2 Empty6/2/2014, 00:05

Alvar напиша:
Ќе ти треба група за да имаш поголеми шанси да преживееш.  Smile 
Башка, чувај место и за мене... добар стрелец сум со пушка.  Twisted Evil 

Сакаш да кажеш дека и ти си еден од „нашите„ ?  lol! 

Се шалам, значи немам почнато со складирање залихи но имам план, и планирам да почнам да го реализирам. Значи не забегувам, не сум ко некои што имаат по 10 пушки, 20 пиштоли, цел контењер од 25 тони со храна и слично. Ја застапувам тезата дека во иднина може да дојде или до војна или до економски колапс (во метеори и нуклеарки не верувам).

Планирам залихи за околу 6-месеци, а можеби и една година, но тоа ќе го утврдам кога ќе израчунам колку простор ми треба, а со колку располагам.

Имам идеална локација, и во процес сум на едукација Smile 

За ова можеме и скроз друга тема да отвориме...

А да, вмрежувањето е секогаш отворена опција. Заедно сме посилни!  ziveli 
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce


Број на мислења : 12354

Doomsday Preppers на македонски начин - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Doomsday Preppers на македонски начин   Doomsday Preppers на македонски начин - Page 2 Empty6/2/2014, 00:06

Вие за думздеј приперс(Doomsday Preppers) се спремате ко што гледам  Very Happy

Зоран напиша:


Гледам дека има некој вирус и мава у ВИНКЛА.
И банирајте го ЈКД ако праша што е ВИНКЛА.

Два саати се смееам ко луд... Razz Razz Razz 
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG


Број на мислења : 6108

Doomsday Preppers на македонски начин - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Doomsday Preppers на македонски начин   Doomsday Preppers на македонски начин - Page 2 Empty6/2/2014, 00:21

И ти ми се смееш Момак? ако ако... пази да не пишеш инбокс да речеш најезда од орки имаме тука да не имаш место за 3-4ца.

Резервациите брзо летаат, еве Алвар одма се приклучи, што е сигурно сигурно е.

Инаку сериозно би дискутирал во некоја нова тема ако сте ЗА, анализа на препингот, дали држи вода или не, колку, зошто и сл. Во САД, а и некои земји во Европа, ова има зафатено сериозно размери, значи постојат екстремни препери кои имаат градено под земја бункери, купувано нуклеарни силоси низ САД и сл.
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce


Број на мислења : 12354

Doomsday Preppers на македонски начин - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Doomsday Preppers на македонски начин   Doomsday Preppers на македонски начин - Page 2 Empty6/2/2014, 01:25

Sum za tema...
No od stard da ti kazam deka ne bi se spremal za rat,ako pukne a ne sum vo ARM,prva rabota e idam I se prijavuvam dobrovolec,a ne se krijam po bunkeri  Very Happy 
Sala na strana ke ima dobra diskusija
Вратете се на почетокот Go down
shady3




Број на мислења : 113

Doomsday Preppers на македонски начин - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Doomsday Preppers на македонски начин   Doomsday Preppers на македонски начин - Page 2 Empty6/2/2014, 01:27

Frogfoot напиша:
И ти ми се смееш Момак? ако ако... пази да не пишеш инбокс да речеш најезда од орки имаме тука да не имаш место за 3-4ца.

Резервациите брзо летаат, еве Алвар одма се приклучи, што е сигурно сигурно е.

Инаку сериозно би дискутирал во некоја нова тема ако сте ЗА, анализа на препингот, дали држи вода или не, колку, зошто и сл. Во САД, а и некои земји во Европа, ова има зафатено сериозно размери, значи постојат екстремни препери кои имаат градено под земја бункери, купувано нуклеарни силоси низ САД и сл.

Frogfoot, нели би било најпаметно да отвориме една тема околу ова?

Плус, ако ви треба еден така поголем дечко, работноспособен и генерално добар со оружје, се приклучувам дефинитивно! Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG


Број на мислења : 6108

Doomsday Preppers на македонски начин - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Doomsday Preppers на македонски начин   Doomsday Preppers на македонски начин - Page 2 Empty6/2/2014, 01:54

Утре отварам нова тема и ги префрламе мислењата таму па продолжуваме.

Добредојден си и ти Шеди!  Very Happy 
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce


Број на мислења : 12354

Doomsday Preppers на македонски начин - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Doomsday Preppers на македонски начин   Doomsday Preppers на македонски начин - Page 2 Empty6/2/2014, 02:18

Рагер... Very Happy 

[You must be registered and logged in to see this image.]
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
Гостин




Doomsday Preppers на македонски начин - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Doomsday Preppers на македонски начин   Doomsday Preppers на македонски начин - Page 2 Empty6/2/2014, 08:50

Frogfoot напиша:
Laughing Laughing Laughing 

Униформата ми е за во Сирија иначе, таму планирам да одам да се борам на страната на ИСИЛ на кој деновиве баш и не му оди нешто, па реков каков човек сум ако не помогнам на некој во мака.

Прашав за камуфлажата, не прашав дали треба или не, ти зошто ја купи тогаш на пример  Smile 

Те разбирам што сакаш да ми кажеш и во право си, но немам намера низ град да ја носам туку низ планина.

Башка, препер сум, складирам и чекам!  Very Happy 

Хахахахах

Па сакав да почнам да се занимавам со аирсофт, затоа ја купив, ама немам доволно време за такви работи, па што да ми стои за џабе па си реков ќе ја дадам на еден другар, он почесто шета низ планина.

Те советувам за да не имаш незгодни ситуации, јас највеќе што не сакам е да имам проблеми со полиција, па затоа.

Инаку за ова поднебје МАРПАТ e најефикасна, исто и германската а можеш да ја земеш и британската DPM. Ако не можеш да се одлучиш која да ја земеш земи целосно зелена, како израелската армија. Колку што знам они немаат маскирна униформа, туку таа им е наменета за сите средини, а можеш секаде да ја носиш.


Последната промена е направена од HolyTemple на 6/2/2014, 08:53. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Doomsday Preppers на македонски начин - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Doomsday Preppers на македонски начин   Doomsday Preppers на македонски начин - Page 2 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Doomsday Preppers на македонски начин
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 12Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Почетна :: Војнички муабети-
Отиди до: