Почетна
Почетна
Почетна
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeinstagramОдбрана Форум-Аndroid app

 

 Едно прашање околу опрема

Go down 
+2
leopard
alexmkd
6 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2
АвторПорака
Зоран

Зоран


Број на мислења : 3805

Едно прашање околу опрема - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Едно прашање околу опрема   Едно прашање околу опрема - Page 2 Empty31/12/2013, 18:34

И секое качување на планина имаш филинг како у биртија да си.

______________________
Мијак 100 %
Вратете се на почетокот Go down
leopard




Број на мислења : 567

Едно прашање околу опрема - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Едно прашање околу опрема   Едно прашање околу опрема - Page 2 Empty31/12/2013, 20:22

Па не би рекол дека е за качувања по планини(не спорам дека е подобро да го имаш отколку да немаш)од лично искуство,камелбекот е за некои работи коишто не резултираат со замор-забрзано дишење.Пробав на водно да одам со него заморен.брз чекор без застанување,да пијам вода од него беше повеќе заморно,губиш здив ритам на срце дишење пореметуваш...додека за патроли и маршеви на рамен терен е ок,подобро решение отколку матарка на опасач или пак недај боже матарка во ранец.Едноставно според мене ништо неможе да замени голтка вода од шише-матарка..камелбекот пушта млаз доволен да цица бебе.Али пак ќе речам подобро да го имаш отколку да го немаш во одредени ситуации.
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
Гостин




Едно прашање околу опрема - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Едно прашање околу опрема   Едно прашање околу опрема - Page 2 Empty27/2/2014, 09:22

alexmkd напиша:
voen poracav od us army preku ebay

Колку те фати се?
Вратете се на почетокот Go down
alexmkd

alexmkd


Број на мислења : 122

Едно прашање околу опрема - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Едно прашање околу опрема   Едно прашање околу опрема - Page 2 Empty9/3/2014, 22:30

HolyTemple напиша:
alexmkd напиша:
voen poracav od us army preku ebay

Колку те фати се?
nz ne se sekavam okolu 60dolari ama koristen Smile dodaj me na fb imas mislam na mojo profi l ako ne prati mi Poraka
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Едно прашање околу опрема - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Едно прашање околу опрема   Едно прашање околу опрема - Page 2 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Едно прашање околу опрема
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 2Отиди на страна : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Воена опрема и каде да се набави
» Униформи и лична опрема
» Воено-полициска радиокомуникациска опрема
» Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...)
» Податоци за вооружување и опрема - АРМ

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Почетна :: Војнички муабети-
Отиди до: