Почетна
Почетна
Почетна
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeinstagramОдбрана Форум-Аndroid app

 

 Баталјон на Воена Полиција

Go down 
+13
Alvar
ESN
Генерал
dzole
икс
ace89
Gjole^Stolarot
assasian
Panter
Momak od Gjorce
SIG
Зоран
JKD
17 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10 ... 16  Next
АвторПорака
assasian

assasian


Број на мислења : 304

Баталјон на Воена Полиција - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Баталјон на Воена Полиција   Баталјон на Воена Полиција - Page 5 Empty8/6/2015, 12:47

MISFIT напиша:
Panter напиша:
Баталјон на Воена Полиција - Page 5 2e5njna

Сликава е оргазми, браво!

Него, како се влегува во бВП тогаш? scratch

П.С. Зоки, еве ти пак држење за рамка, сега кај М4.
Искача конкурс факаш врски за бВП и те ставаат таму

______________________
Не прашуваме колку се , туку каде се !!
Вратете се на почетокот Go down
JKD

JKD


Број на мислења : 3140

Баталјон на Воена Полиција - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Баталјон на Воена Полиција   Баталјон на Воена Полиција - Page 5 Empty8/6/2015, 13:04

assasian напиша:
JKD напиша:
Дали е точно дека БВП им давале многу задачи и ги праќале "секаде" ? бидејќи разговарав со еден бате што беше на селективниот ама не издржа за во ренџери ни за во есн,и наводно им кажувале можно е во БВП да ги префрлат,ама он вика не сакам таму,цело време ги праќале некаде а мала плата Glava v zid
си се теши твоето бате дека ке влезе на бВП ако испаднеш на селектвниот готово испаѓаш и од конкурсот , не за џабе на почеток си кажувавме коај сака за специјална или обичен војник , или пак твоето бате има гоеми врски и од таквите кочи работава да не може да  се тргнее  со обука
А за работа бВП не работат ништо освен што обезбедуаат касарни и се по пријавници на касарна а земаат 24 илјади
Па изгледа батето те треска од земја

Што сакаш да кажеш со тоа ме треска од земја ? или мислиш он се треска од земја ? и не биди ко ЕСН,да ги омаловажуваш сите други единици..Very Happy

и да,има доста добри врски тој...и се откажал на 12тиот ден,така да можда ќе ги пикаат и во БВП,за таму мислам е 7 дена селективниот,можда не е истиот но...
Вратете се на почетокот Go down
JKD

JKD


Број на мислења : 3140

Баталјон на Воена Полиција - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Баталјон на Воена Полиција   Баталјон на Воена Полиција - Page 5 Empty8/6/2015, 13:04

MISFIT напиша:
Panter напиша:
Баталјон на Воена Полиција - Page 5 2e5njna

Сликава е оргазми, браво!

Него, како се влегува во бВП тогаш? scratch

П.С. Зоки, еве ти пак држење за рамка, сега кај М4.

М16,не М4.
Вратете се на почетокот Go down
assasian

assasian


Број на мислења : 304

Баталјон на Воена Полиција - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Баталјон на Воена Полиција   Баталјон на Воена Полиција - Page 5 Empty8/6/2015, 16:45

JKD напиша:
assasian напиша:
JKD напиша:
Дали е точно дека БВП им давале многу задачи и ги праќале "секаде" ? бидејќи разговарав со еден бате што беше на селективниот ама не издржа за во ренџери ни за во есн,и наводно им кажувале можно е во БВП да ги префрлат,ама он вика не сакам таму,цело време ги праќале некаде а мала плата Glava v zid
си се теши твоето бате дека ке влезе на бВП ако испаднеш на селектвниот готово испаѓаш и од конкурсот , не за џабе на почеток си кажувавме коај сака за специјална или обичен војник , или пак твоето бате има гоеми врски и од таквите кочи работава да не може да  се тргнее  со обука
А за работа бВП не работат ништо освен што обезбедуаат касарни и се по пријавници на касарна а земаат 24 илјади
Па изгледа батето те треска од земја

Што сакаш да кажеш со тоа ме треска од земја ? или мислиш он се треска од земја ? и не биди ко ЕСН,да ги омаловажуваш сите други единици..Very Happy

и да,има доста добри врски тој...и се откажал на 12тиот ден,така да можда ќе ги пикаат и во БВП,за таму мислам е 7 дена селективниот,можда не е истиот но...
Не омаловажувам никого ,ти кажав чим се откажал типот има врски ке си влезе , и од такви утепани лигуши не можеме ние што поминавме да почнеме со обука ,а некого што поминал 24 дена нема да го викант а овој со 12 дена ке влезе на работа,затоа не ја бива земјава

______________________
Не прашуваме колку се , туку каде се !!
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран


Број на мислења : 3805

Баталјон на Воена Полиција - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Баталјон на Воена Полиција   Баталјон на Воена Полиција - Page 5 Empty8/6/2015, 16:53

MISFIT напиша:
Panter напиша:
Баталјон на Воена Полиција - Page 5 2e5njna

Сликава е оргазми, браво!

Него, како се влегува во бВП тогаш? scratch

П.С. Зоки, еве ти пак држење за рамка, сега кај М4.
Се предавам ти победи.
Дозволено е држење за оквир.
Кога танџарава трпи и кај калаш може.

______________________
Мијак 100 %
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce


Број на мислења : 12354

Баталјон на Воена Полиција - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Баталјон на Воена Полиција   Баталјон на Воена Полиција - Page 5 Empty8/6/2015, 17:02

И да поминал 24дена не мора да значи дака ќе биде повикан,зошто почнува/атисе безбедносните проверки,кој ги вршат безбедњаците,на овие проверки паѓаат доста кандидати,нема врска со оној за неосудуван документот.

Иначе ако си се откажал не значи дека си завршил со конкурост афтомацки се префрлаш кај оние кој се за пвф со тоа што секој ден ти се рачуна +
Вратете се на почетокот Go down
JKD

JKD


Број на мислења : 3140

Баталјон на Воена Полиција - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Баталјон на Воена Полиција   Баталјон на Воена Полиција - Page 5 Empty8/6/2015, 17:26

Momak od Gjorce напиша:
И да поминал 24дена не мора да значи дака ќе биде повикан,зошто почнува/атисе безбедносните проверки,кој ги вршат безбедњаците,на овие проверки паѓаат доста кандидати,нема врска со оној за неосудуван документот.

Иначе ако си се откажал не значи дека си завршил со конкурост афтомацки се префрлаш кај оние кој се за пвф со тоа што секој ден ти се рачуна +

Е сеа ќе се види кој-каков бил со комшии ziveli

и ПС-не ги ни завршил 12 дена,да ги завршел,поштено ќе можел да се надева на РБ(не ти пишувам тебе туку на ассасиан)
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
Гостин




Баталјон на Воена Полиција - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Баталјон на Воена Полиција   Баталјон на Воена Полиција - Page 5 Empty8/6/2015, 19:07

JKD, од кога имаме М16 наместо М4?

Зоки, јас форсирам држење на оквир кај Калашников бидејки јас сум левак и единствен начин ми е тоа да ја подвижувам кочницата(со палецот на десната рака). Сите други варијанти се непрактични.
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран


Број на мислења : 3805

Баталјон на Воена Полиција - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Баталјон на Воена Полиција   Баталјон на Воена Полиција - Page 5 Empty8/6/2015, 19:08

MISFIT напиша:
JKD,  од кога имаме М16 наместо М4?

Зоки, јас форсирам држење на оквир кај Калашников бидејки јас сум левак и единствен начин ми е тоа да ја подвижувам кочницата(со палецот на десната рака). Сите други варијанти се непрактични.
Да калаш е незгоден за левораки.

______________________
Мијак 100 %
Вратете се на почетокот Go down
JKD

JKD


Број на мислења : 3140

Баталјон на Воена Полиција - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Баталјон на Воена Полиција   Баталјон на Воена Полиција - Page 5 Empty8/6/2015, 19:49

MISFIT напиша:
JKD,  од кога имаме М16 наместо М4?

Зоки, јас форсирам држење на оквир кај Калашников бидејки јас сум левак и единствен начин ми е тоа да ја подвижувам кочницата(со палецот на десната рака). Сите други варијанти се непрактични.

Не се наши,кога беа на вежба не ми текнува која држава,им ги дадоа за таму.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Баталјон на Воена Полиција - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Баталјон на Воена Полиција   Баталјон на Воена Полиција - Page 5 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Баталјон на Воена Полиција
Вратете се на почетокот 
Страна 5 of 16Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10 ... 16  Next
 Similar topics
-
» Баталјон за врски на АРМ
» Баталјон за почести - Гарда
» БСС - Баталјон на Специјални Сили
» 1/72 AБ-212 Полиција МВР
» Ренџери - Извидувачко Разузнувачки баталјон

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Почетна :: Безбедносни сили на РМ :: Армија на Република Македонија - АРМ-
Отиди до: