ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Крстосувачи, разурнувачи и фрегати

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2
АвторПорака
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10550

Крстосувачи, разурнувачи и фрегати - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Крстосувачи, разурнувачи и фрегати   Крстосувачи, разурнувачи и фрегати - Page 2 Empty26/6/2015, 16:56

Eгипет ја прими првата фрегата од класата ФРЕММ

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10550

Крстосувачи, разурнувачи и фрегати - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Крстосувачи, разурнувачи и фрегати   Крстосувачи, разурнувачи и фрегати - Page 2 Empty24/12/2015, 15:31

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10550

Крстосувачи, разурнувачи и фрегати - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Крстосувачи, разурнувачи и фрегати   Крстосувачи, разурнувачи и фрегати - Page 2 Empty17/1/2016, 20:15

Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9008

Крстосувачи, разурнувачи и фрегати - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Крстосувачи, разурнувачи и фрегати   Крстосувачи, разурнувачи и фрегати - Page 2 Empty28/11/2016, 20:55


______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Генерал

Генерал

Број на мислења : 2340

Крстосувачи, разурнувачи и фрегати - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Крстосувачи, разурнувачи и фрегати   Крстосувачи, разурнувачи и фрегати - Page 2 Empty11/1/2017, 12:05

Крстосувачи, разурнувачи и фрегати - Page 2 PnXflvUyj

Крстосувачи, разурнувачи и фрегати - Page 2 PorczOcKj

Крстосувачи, разурнувачи и фрегати - Page 2 Po1QtinVj

Крстосувачи, разурнувачи и фрегати - Page 2 PnQVUGsyj

Во формација Крстосувачи, разурнувачи и фрегати - Page 2 PlNLSW9fj


______________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9008

Крстосувачи, разурнувачи и фрегати - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Крстосувачи, разурнувачи и фрегати   Крстосувачи, разурнувачи и фрегати - Page 2 Empty11/1/2017, 12:42

Чива е формацијава? На американска не ми личи дефинитивно, ниту на руска.

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Генерал

Генерал

Број на мислења : 2340

Крстосувачи, разурнувачи и фрегати - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Крстосувачи, разурнувачи и фрегати   Крстосувачи, разурнувачи и фрегати - Page 2 Empty11/1/2017, 12:51

Alvar напиша:
Чива е формацијава? На американска не ми личи дефинитивно, ниту на руска.

Не знам ни јас. Сликано е во Gulf of Aden. Според нивнито курс можно е да се движеа кон Џибути.

______________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9008

Крстосувачи, разурнувачи и фрегати - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Крстосувачи, разурнувачи и фрегати   Крстосувачи, разурнувачи и фрегати - Page 2 Empty2/5/2017, 16:25

Крстосувачи, разурнувачи и фрегати - Page 2 YHmViiG

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9008

Крстосувачи, разурнувачи и фрегати - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Крстосувачи, разурнувачи и фрегати   Крстосувачи, разурнувачи и фрегати - Page 2 Empty22/6/2017, 01:00


______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
momoБрој на мислења : 82

Крстосувачи, разурнувачи и фрегати - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Крстосувачи, разурнувачи и фрегати   Крстосувачи, разурнувачи и фрегати - Page 2 Empty13/7/2018, 23:05

Генерал напиша:
Alvar напиша:
Чива е формацијава? На американска не ми личи дефинитивно, ниту на руска.

Не

знам ни јас. Сликано е во Gulf of Aden. Сапоред нивнито курс можно е да се движеа кон Џибути.
Ако е во прашање Џибути можно е да е француска ескадра
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Крстосувачи, разурнувачи и фрегати - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Крстосувачи, разурнувачи и фрегати   Крстосувачи, разурнувачи и фрегати - Page 2 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Крстосувачи, разурнувачи и фрегати
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 2Отиди на страна : Previous  1, 2

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Морнарицa :: Бродови-
Отиди до: