Почетна
Почетна
Почетна
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeinstagramОдбрана Форум-Аndroid app

 

 Доброволен воен рок

Go down 
+28
Macedonian09
РИС
m-r.niceguy
Braveheart993
bucko123
МАРТИН
Panter
икс
darkness
Gjole^Stolarot
патриот
Stamenov
ESN
BABUN
Dejan N
Smrtnikot
leopard
assasian
Зоран
alexmkd
shady3
JKD
Momak od Gjorce
Legija91
SIG
Branchez
Генерал
Petreski_Viktor
32 posters
Отиди на страна : 1, 2, 3 ... 17 ... 33  Next
АвторПорака
Petreski_Viktor




Број на мислења : 1

Доброволен воен рок Empty
ПишувањеПредмет: Доброволен воен рок   Доброволен воен рок Empty3/6/2013, 04:10

Извинете ако претходно ја имате некаде отворено темава, но јас неможев да најдам ништо слично :/
Значи вака... заинтересиран сум за служење на воен рок, но никаде по интернетов неможам да најдам повеќе информации за тоа, на пример каде треба да се пријавам, колку и кои термини има годишно (разбрав дека има 3 групи по 3 месеци на година, али незнам кој месеци се оди), дали и кои условит треба да ги исполнам за да се пријавам, потрбна документација, итн итн...
па пошто гледам на форумов има доста упатени луѓе, би ве замолил тие што имаат 2-3 мин слободно време, и што се поупатени да ми објаснат малце подобро како стојат работите Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Генерал

Генерал


Број на мислења : 2343

Доброволен воен рок Empty
ПишувањеПредмет: Re: Доброволен воен рок   Доброволен воен рок Empty3/6/2013, 10:39

Petreski_Viktor напиша:
Извинете ако претходно ја имате некаде отворено темава, но јас неможев да најдам ништо слично :/
Значи вака... заинтересиран сум за служење на воен рок, но никаде по интернетов неможам да најдам повеќе информации за тоа, на пример каде треба да се пријавам, колку и кои термини има годишно (разбрав дека има 3 групи по 3 месеци на година, али незнам кој месеци се оди), дали и кои условит треба да ги исполнам за да се пријавам, потрбна документација, итн итн...
па пошто гледам на форумов има доста упатени луѓе, би ве замолил тие што имаат 2-3 мин слободно време, и што се поупатени да ми објаснат малце подобро како стојат работите Very Happy

Пријавувањето е во подрачното одделение на министерството за одбрана во твојата општина. Документи таму ќе ти кажат ( знам дека треба диплома од средно и уште нешто ). Термини има на секои 4 месеци. Сега околу 20 Јуни ќе оди една класа. Следната е Октомври. Значи ти можеш да се пријавиш за во Октомври. Се пријавуваш месец - два порано затоа што има лекарски прегледи.

______________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
Branchez

Branchez


Број на мислења : 2

Доброволен воен рок Empty
ПишувањеПредмет: Re: Доброволен воен рок   Доброволен воен рок Empty15/6/2013, 13:58

Повеќе диплома или свидетелство од средна не треба...Доволно е само да отидете во пордачното одделение на Министерството за Одбрана во вашиот град,со лична карта,пасош или друг документ за индетификација...
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG


Број на мислења : 6108

Доброволен воен рок Empty
ПишувањеПредмет: Re: Доброволен воен рок   Доброволен воен рок Empty15/6/2013, 14:02

Добредојде Branchez, се надеваме дека одсега често ќе не дружиш на форумов! 

Голем поздрав ziveli
Вратете се на почетокот Go down
Branchez

Branchez


Број на мислења : 2

Доброволен воен рок Empty
ПишувањеПредмет: Re: Доброволен воен рок   Доброволен воен рок Empty16/6/2013, 04:47

Благодарам на топлото добредојде...Се надевам дека добро ќе се дружиме...Поздрав до сите.
Вратете се на почетокот Go down
Legija91

Legija91


Број на мислења : 1330

Доброволен воен рок Empty
ПишувањеПредмет: Re: Доброволен воен рок   Доброволен воен рок Empty18/1/2014, 01:18

Еве уште 1 година имам средно па полека да си се распрашам.
Како одат ова роковите ? Мислам кога има одслужување? Пошто мене ми е некако да завршам средно преку лето ако има рок тогаш да идам, за после да можам да си продолжам факултет , да не испуштам година.  Rolling Eyes 

______________________
If you're going throw hell, keep going.
Вратете се на почетокот Go down
Генерал

Генерал


Број на мислења : 2343

Доброволен воен рок Empty
ПишувањеПредмет: Re: Доброволен воен рок   Доброволен воен рок Empty18/1/2014, 13:39

Роковите се Феврувари, Јуни и Октомври. Значи имаш една класа 3 месеци, 1 месец пауза па друга класа 3 месеци итн. Тебе ќе ти одговара Јуни до крајот на Септември завршуваш и ја фаќаш цела година на факултет.

______________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
Legija91

Legija91


Број на мислења : 1330

Доброволен воен рок Empty
ПишувањеПредмет: Re: Доброволен воен рок   Доброволен воен рок Empty18/1/2014, 14:51

Тоа ме занимаше дали има преку лето. Фала  ziveli 

______________________
If you're going throw hell, keep going.
Вратете се на почетокот Go down
Генерал

Генерал


Број на мислења : 2343

Доброволен воен рок Empty
ПишувањеПредмет: Re: Доброволен воен рок   Доброволен воен рок Empty18/1/2014, 16:52

Legija91 напиша:
Тоа ме занимаше дали има преку лето. Фала  ziveli 

Преку лето има. Проверена работа  Cool 

______________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce


Број на мислења : 12354

Доброволен воен рок Empty
ПишувањеПредмет: Re: Доброволен воен рок   Доброволен воен рок Empty28/1/2014, 13:04

Го завршив вчера  ziveli ziveli ziveli 
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Доброволен воен рок Empty
ПишувањеПредмет: Re: Доброволен воен рок   Доброволен воен рок Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Доброволен воен рок
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 33Отиди на страна : 1, 2, 3 ... 17 ... 33  Next
 Similar topics
-
» Воена опрема и каде да се набави
» Воен Музеј
» ПРАВИЛО за воен протокол во АРМ
» Враќање на задолжителниот воен рок?
» Воен удар во Зимбабве

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Почетна :: Безбедносни сили на РМ :: Армија на Република Македонија - АРМ-
Отиди до: