Почетна
Почетна
Почетна
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeinstagramОдбрана Форум-Аndroid app

 

 Грчки вооружени сили

Go down 
+5
Iko
Momak od Gjorce
JKD
Alvar
SIG
9 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
АвторПорака
JKD

JKD


Број на мислења : 3140

Грчки вооружени сили - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Грчки вооружени сили   Грчки вооружени сили - Page 2 Empty13/11/2014, 14:44

Да така е,го имам и на друго место прочитано ова.Дебили не видени... ради тоа Турците само 1 кобра ни донираа,никој не е будала да ти дава нова опрема/возила,а сигурно АРМ ќе имаше нешто повеќе на располагање од донации.

А за МВР истото ли важи ?
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce


Број на мислења : 12354

Грчки вооружени сили - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Грчки вооружени сили   Грчки вооружени сили - Page 2 Empty13/11/2014, 15:27

JKD напиша:
Да така е,го имам и на друго место прочитано ова.Дебили не видени... ради тоа Турците само 1 кобра ни донираа,никој не е будала да ти дава нова опрема/возила,а сигурно АРМ ќе имаше нешто повеќе на располагање од донации.

А за МВР истото ли важи ?

Што има врска законов со донацијата од една Кобра?

Frogfoot напиша:

Сериозно?!

Па можеш и сам да приметиш изминатите години сите донации се ганц нови:Роле 2 мобилна болница,Ханви возила,Кобра,Дефендери,Пешадиско воружување,Комуникациска опрема,без пилотни летала,камиони,багери.
Вратете се на почетокот Go down
JKD

JKD


Број на мислења : 3140

Грчки вооружени сили - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Грчки вооружени сили   Грчки вооружени сили - Page 2 Empty13/11/2014, 15:36

Зборот ми беше донација од 1 возило е смешно.Да можевме да примаме и користена опрема,веројатно ќе беа повеќе од 1 возило.

Тоа е поентата.
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce


Број на мислења : 12354

Грчки вооружени сили - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Грчки вооружени сили   Грчки вооружени сили - Page 2 Empty13/11/2014, 15:42

JKD напиша:
Зборот ми беше донација од 1 возило е смешно.Да можевме да примаме и користена опрема,веројатно ќе беа повеќе од 1 возило.

Тоа е поентата.

Кобрата е ново возило,тоес се уште турците не го изфрлиле од употреба,па да ни дадат на нас 100 комада
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG


Број на мислења : 6108

Грчки вооружени сили - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Грчки вооружени сили   Грчки вооружени сили - Page 2 Empty13/11/2014, 16:37

Не ми е логичен законов кога кубуриме со опрема и живееме од донации. Немора се што е половно да земаме ако е истрошено, но и во тоа половното сигурно има нешто што е перспективно. Гледај ги Грциве што прават упм...
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce


Број на мислења : 12354

Грчки вооружени сили - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Грчки вооружени сили   Грчки вооружени сили - Page 2 Empty13/11/2014, 17:43

Многу нормално е да при секоја донација да има одреден филтер,за да не се собере ѓубрето,но овој нашиов ми делува како на 30 годишна НАТО членка.Работава е се обидуваме да бидеме поголеми амери од амерот...
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar


Број на мислења : 10949

Грчки вооружени сили - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Грчки вооружени сили   Грчки вооружени сили - Page 2 Empty13/12/2014, 17:13


______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce


Број на мислења : 12354

Грчки вооружени сили - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Грчки вооружени сили   Грчки вооружени сили - Page 2 Empty14/12/2014, 12:42

Добра е,не е лоша Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar


Број на мислења : 10949

Грчки вооружени сили - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Грчки вооружени сили   Грчки вооружени сили - Page 2 Empty14/12/2014, 13:40

Штом ја бендиса, еве уште едно со комшикава. Smile


______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar


Број на мислења : 10949

Грчки вооружени сили - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Грчки вооружени сили   Грчки вооружени сили - Page 2 Empty14/12/2014, 13:45

Уште едно од јунанистанциве.


______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Грчки вооружени сили - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Грчки вооружени сили   Грчки вооружени сили - Page 2 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Грчки вооружени сили
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 7Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 Similar topics
-
» Вооружени сили на БиХ
» ADF - Австралиски Вооружени Сили
» Вооружени сили на Србија
» Вооружени сили на Хрватска
» Бугарски вооружени сили

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Почетна :: Воени и полициски единици :: Западен блок-
Отиди до: